Zabiegi polecane na zimę

Małymi krokami zbliża się do nas zima, w związku z tym, nasza skóra jest poddawana większej ilości czynników, które jej nie sprzyjają. Zmiana temperatury pomiędzy ogrzewanym pomieszczeniem, a temperaturą na dworze, wiatr czy siarczysty mróz, na pewno nie są dobre dla naszej cery. Nasza skóra reaguje różnie na niekorzystne czynniki, na przykład: mogą pojawiać się problemy z mocno uwidocznionymi naczynkami, skóra staje się wysuszona i odwodniona, przez co może po prostu pękać i się łuszczyć. Warto więc wspomagać się profesjonalnymi kosmetykami, które posiadają wysoką zawartość składników aktywnych oraz nie posiadają alkoholu w swoim składzie. Warto ten okres wykorzystać także na zabiegi, które pomogą nam przetrwać ten trudny okres oraz będą dobrym przygotowaniem na nadchodzące ciepłe wiosenne i letnie dni.

Laserowa redukcja naczyniaków i rumienia

Jeżeli posiadamy cerę skłonną do rumienia lub cerę naczyniową warto rozważyć laserowe zabiegi redukujące te problemy. Zimą ze względu na dużą zmianę temperatur (nawet powyżej 20 stopni różnicy) naczynka mogą się mocno skurczać co może doprawadzać do ich pęknięć i tworzenia się tzw. pajączków. W naszej Klinice wykorzystujemy energię lasera Fotona Nd:Yag do niwelowania tych problemów. Energia lasera jest absorbowana wyłącznie przez uszkodzone naczynia, omijając przy tym zdrową tkankę. Zabiegi polegają na trwałym uszkodzeniu ścian naczyń w wyniku pochłonięcia energii przez hemoglobinę i wytworzeniu ciepła w komórkach. W wyniku czego, dochodzi do obumarcia naczyń i usunięcia ich z organizmu na drodze fizjologicznego wchłonięcia.

Takie zabiegi polegają na złuszczeniu naskórka oraz równoczesnym odżywieniu skóry, która w okresie zimowym na pewno potrzebuje wparcia. Substancje zawrte w profesjonalnych preparatach mobilizują komórki kolagenu i elastyny do wzmożonej pracy i odbudowy. Dzięki temu, twarz staje się gładsza, lepiej odżywiona i wygląda młodziej oraz zdrowiej. Wykonywane w naszej Klinice peelingi chemiczne PCA posiadają wiele dodatkowych efektów między innymi: działanie przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe, niwelują zaburzenia barwnikowe czy spłycają drobne linie i zmarszczki. Dzięki tym zabiegom nie tylko poprawisz aktualny stan swojej skóry, ale także przygotujesz ją na kolejny sezon.

Depilacja laserowa jest jednym z najlepszych sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia. Opalenizna czy promienie słoneczne negatywnie wpływają na efekty zabiegu. dlatego warto wykonać go jesienią lub zimą. Wykorzystywane przez nas lasery działają destrukcyjnie nie tylko na melaninę we włosach, lecz także na brodawki i naczynia krwionośne wokół mieszków włosowych. Nieodżywiane włosy, po zabiegu stają się słabsze, po czym obumierają i po 2 – 3 tygodniach wypadają. Jest to więc idealny okres, w którym nie odkrywamy naszych nóg, a działanie lasera będzie skuteczne na długi okres czasu.

Przeczytaj również:

 Każdy z nas potrzebuje słońca. Cieszymy się kiedy zaplanowane wakacje są pełne słońca, ciepłej wody i pełnego luzu. Jednak te wszystkie czynniki wpływają niekorzystnie