Laseroterapia

Skóra z przebarwieniami

Opadająca powieka,
worki pod oczami

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Laseroterapia

W kosmetologii laseroterapię wykorzystuje się już od kilkunastu lat. W naszej Klinice Medycyny Estetycznej wykonasz wiele zabiegów z użyciem lasera. Dzięki nim zredukujesz blizny, pozbędziesz się pękniętych naczynek i zwalczysz trądzik.

Zabiegi z użyciem lasera — gorący trend medycyny estetycznej i kosmetologii

Laseroterapia to zabiegi, które wykorzystujemy w medycynie estetycznej i kosmetologii. Dzięki nim możliwe jest usuwanie przebarwień, zamykanie pękniętych naczynek, usuwanie niechcianego owłosienia, redukcja rumienia i zwężenie porów. Zastosowanie laserów jest jednak o wiele szersze. Korzysta z nich także medycyna (lasery medyczne).

Laseroterapia, czyli jak działa laser?

Wiązka światła lasera w różny sposób działa na tkanki. Mogą one ją odbijać, rozpraszać, przepuszczać lub absorbować. Wiele oczywiście zależy tu od mocy lasera. Dzieli się je na te o małej, średniej i dużej mocy. W naszych gabinetach wykorzystujemy lasery o małej i średniej mocy. Nazywa się je zimnymi lub miękkimi w przeciwieństwie do laserów o dużej mocy nazywanych gorącymi.

Z punktu widzenia kosmetologii najważniejsze jest zjawisko absorpcji. Oznacza to, że tkanka absorbuje wiązkę światła, a konkretnie robią to chromofory. Chromoforem może być woda, melanina, hemoglobina, kolagen lub różne substancje aktywne, które zawierają preparaty kosmetyczne.

Laser jest urządzeniem emitującym wiązkę promieniowania elektromagnetycznego (światło lasera) z zakresu światła widzialnego, podczerwieni i światła ultrafioletowego. Wiązka światła lasera jest:

 • monochromatyczna, czyli zbudowana z jednej długości fali,
 • spójna w czasie i przestrzeni,
 • równoległa,
 • intensywna w mocy i gęstości.

To właśnie te cechy nadają moc światłu lasera.

Na jakie problemy skórne pomagają zabiegi z wykorzystaniem lasera?

Lasery stosowane w laseroterapii to najczęściej urządzenia diodowe lub frakcyjne. Najważniejszym zadaniem laseroterapii jest dostarczenie właściwej dawki promieniowania do wybranego obszaru tkanek objętych patologią. Najczęściej podczas zabiegu wykorzystywana jest metoda kontaktowa. Głowica lasera dotyka do ciała klienta z różną intensywnością. W ten sposób można zastosować ucisk, pogłębiając penetrację lub wykorzystać nacisk przerywany wraz z ruchem posuwistym (idealnie sprawdzi się w przypadku leczenia obrzęków).

Zabiegi laseroterapii, jak już wspomnieliśmy, likwidują przebarwienia skórne, mogą także wygładzić skórę lub ją ujędrnić. Za pomocą lasera przeprowadzamy zamykanie naczyń krwionośnych, redukujemy trądzik, zwężamy pory, usuwamy cellulit i rozstępy, a także pozbywamy się cieni i „worków” pod oczami.

Laseroterapia w naszych gabinetach kosmetycznych

Metodę laseroterapii dobieramy do potrzeb skóry. W przypadku promieniowania elektromagnetycznego ważne jest, aby dostosować jego moc i dawkę, ponieważ tak jak lek, laser nie jest wolny od ograniczeń. U nas laseroterapia jest całkowicie bezpieczna — działamy wyłącznie na konkretne miejsce. Nasze urządzenia są zaawansowane technologicznie, dlatego nie ma problemu, aby ustawić wymagane parametry.

Laserowe zamykanie naczynek

Promieniowanie lasera wykorzystujemy do zamykania naczynek. Podczas terapii laserem nasz kosmetolog wykonuje kilka strzałów w rozszerzone naczynko. Po zabiegu pozostaje lekkie zasinienie, które utrzymuje się od kilkunastu do kilku dni. Laserowe terapie stosuje się do cery delikatnej, wrażliwej, cienkiej. W efekcie następuje:

 • redukcja rumienia,
 • likwidacja stanów zapalnych,
 • wzmocnienie naczynek i poprawa mikrocyrkulacji,
 • poprawa elastyczności i nawilżenia skóry,
 • zwiększenie odporności na czynniki zewnętrzne.

Laserowe zabiegi dla cery trądzikowej

Efektem działania laseroterapii na skórę trądzikową jest:

 • zwężenie porów,
 • regulacja pracy gruczołów łojowych,
 • nawilżenie i regeneracja płaszcza hydrolipidowego,
 • zmniejszenie podrażnień i stanów zapalnych (poprzez właściwości silnie antybakteryjne).

Laseroterapia w przypadku cellulitu, rozstępów i blizn

Efekty stosowania lasera docenią również panie, które borykają się z cellulitem, rozstępami i bliznami. Po serii zabiegów laseroterapii skóra staje się jędrna, odmłodzona, a rozstępy znikają.

Wskazania i przeciwwskazania do laseroterapii

Laseroterapię często zalecają dermatolodzy w celu złagodzenia zmian trądzikowych, jak również w celu likwidacji przebarwień, nadmiernego owłosienia, a nawet tatuaży. Wskazania do zabiegów to także cera naczynkowa, wrażliwa, słabo nawilżona, reaktywna. Natomiast do terapii laserem istnieją również przeciwwskazania. Należą do nich:

 • ciąża,
 • choroba nowotworowa,
 • zmiany zapalne skóry takie jak opryszczka,
 • choroby tarczycy,
 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • ostra niewydolność krążenia,
 • infekcje wirusowe przebiegające z wysoką gorączką,
 • zaburzenia psychosomatyczne.

Terapię laserem wyklucza także stosowanie leków fotouczulających. Nie jest ona przeznaczona dla osób, które cierpią na nadwrażliwość na światło.

Laseroterapia znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w dermatologii, kosmetyce i jak już wspomnieliśmy — w medycynie konwencjonalnej.

Pozbądź się defektów skóry i skorzystaj z terapii laserem. Metoda ta ma dużą skuteczność i jest nieinwazyjna.