Medycyna estetyczna

Redukcja zmarszczek

Medycyna estetyczna

W naszej klinice wykonasz zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Medycyna estetyczna, mimo że mało inwazyjna, jest bardzo skuteczna. U nas poprawisz swoją urodę szybko i bezboleśnie.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, czyli nieinwazyjne metody poprawy urody

Medycyna estetyczna opiera swoje metody na działaniu leków i zabiegów, które w nieinwazyjny sposób poprawiają wygląd skóry, opóźniając procesy starzenia. Medycynę estetyczną umieszcza się pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną. Specjaliści medycyny estetycznej mają rozległą wiedzę z zakresu dermatologii, doskonale także znają działanie składników kosmetycznych. Zabiegi medycyny estetycznej szybko przywracają atrakcyjny wygląd. W naszej klinice wykonasz na przykład powiększanie ust kwasem hialuronowym, jak również mezoterapię igłową, zabiegi z użyciem nici i stymulatorów tkankowych. 

Kwas hialuronowy — jeden z najskuteczniejszych preparatów medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna często korzysta z kwasu hialuronowego. To nic innego jak peptyd, który występuje w warstwie skóry właściwej. Zabiegi medycyny estetycznej z jego wykorzystaniem poprawiają nawilżenie, jędrność i sprężystość skóry. Kwas hialuronowy stosuje się głównie do wypełniania zmarszczek, powiększania ust, poprawy kształtu nosa, odbudowy zmian pourazowych i do modelowania policzków oraz żuchwy. Użycie kwasu hialuronowego daje natychmiastowe efekty.

Komórki macierzyste jako część wieloetapowego procesu przywracania młodości

Komórki macierzyste to po prostu pierwotne komórki ludzkiego organizmu. To one tworzą wszystkie jego struktury. Ich zdolność do nieustających podziałów pozwala tkankom na samoodnowę. Komórki macierzyste mogą przekształcić się w komórki innych typów. W medycynie estetycznej dają efekt odmładzający. Wiedz jednak, że nie nastąpi on bezpośrednio po zabiegu, tylko jest wieloetapowym procesem. Rozpoczyna się on kilka tygodni po zabiegu i trwa nawet do roku. Dzięki komórkom macierzystym tkanki odnawiają się we wszystkich miejscach, gdzie zostały one podane.

Osocze bogatopłytkowe — regeneracja i odnowa skóry

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem, który pozyskuje się z krwi pacjenta. Stężenie płytek krwi jest w nim większe niż w naturalnym, fizjologicznym osoczu. Osocze bogatopłytkowe wykorzystujemy do wygładzania blizn, likwidacji zmarszczek, regeneracji tkanek skóry. Osocze bogatopłytkowe pobudza komórki macierzyste do tego, aby się namnażały. Dodatkowo pobudza ono fibroblasty, które wytwarzają kolagen. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego nie powoduje alergii, nie jest także mocno bolesny.

Toksyna botulinowa, czyli relaks dla mięśni twarzy

Toksyna botulinowa, czyli botoks, to zabieg, który od lat cieszy się dużą popularnością. Toksyna botulinowa działa relaksująco na mięśnie twarzy, przez co wygładza zmarszczki mimiczne. Zabieg jest w pełni bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Co jednak ważne, efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się nawet do kilku miesięcy.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który polega na wstrzyknięciu w skórę pacjenta substancji aktywnych. Może to być kwas hialuronowy, witaminy, polinukleotydy, aminokwasy, mikroelementy. Zabieg stosuje się, aby poprawić napięcie skóry twarzy, szyi, dekoltu i innych partii ciała lub pozbyć się cellulitu. Preparaty do zabiegu mezoterapii igłowej dobieramy indywidualnie do potrzeb Twojej skóry. Mezoterapia likwiduje niedoskonałości takie jak: zmarszczki, blizny, rozstępy czy przebarwienia.

Kolagen — sojusznik zdrowej i młodej skóry

W medycynie estetycznej podobnie jak w kosmetologii wykorzystuje się kolagen. To białko, które w ludzkim organizmie stanowi największy odsetek wszystkich protein. Jak więc widzisz, jest najważniejszym materiałem budulcowym. Dzięki niemu można opóźnić procesy starzenia i złagodzić ich objawy. Zabiegi z jego udziałem przywracają skórze odpowiednie napięcie, wygładzają zmarszczki, a także stymulują jego produkcję.

Lifting twarzy, czyli modelowanie bez skalpela

Lifting twarzy działa tak, jak skalpel jednak zabieg odbywa się bez ingerencji chirurgicznej. Dzięki liftingowi nadasz właściwy owal twarzy, spłycisz blizny wargowo-nosowe i przywrócisz twarzy prawidłowe wypukłości. Lifting twarzy likwiduje opadające policzki, a także nadaje twarzy właściwe proporcje.

Wykonujemy zabiegi medycyny estetycznej, które przywracają skórze młodzieńczy blask. Nie cofniesz czasu, jednak możesz opóźnić jego wpływ na Twój wygląd. Z przyjemnością Ci w tym pomożemy.