Depilacja laserowa

Czas zabiegu

od 10 minut

Części ciała

Twarz, dekolt, ręce, ramiona, dłonie, plecy, klatka piersiowa, pośladki, bikini, uda, łydki, nogi

Znieczulenie

brak

Liczba zabiegów

seria 6-10 zabiegów

Rekonwalescencja

1 dzień

Efekty

do 90%

Wykonuje

Kosmetolog

Depilacja laserowa Linscan

Depilacja laserowa Linscan to zabieg gwarantujący szybkie, bezbolesne i trwałe usuwanie niechcianego owłosienia na twarzy.

Efekty po zabiegu oraz szybkość i bezinwazyjność kuracji, zapewnia najbardziej uniwersalny na rynku laser diodowy Linscan. Linscan oferuje szereg zaawansowanych ustawień dla różnego rodzaju owłosienia i różnego typu skóry, dlatego też jest skuteczny i tak chętnie wykorzystywany przez kliniki laseroterapii.


Laser diodowy Linscan (808 nm) wykorzystuje innowacyjne skanowanie liniowe, które umożliwia pracę na różnych głębokościach skóry, wychwytując melaninę (barwnik włosów) oraz oksyhemoglobinę naczyń krwionośnych, dzięki czemu możliwe jest usunięcie zarówno ciemnych, jak i jasnych włosów. Wykorzystana w urządzeniu Linscan technologia MCT sprawia, że laserowa epilacja jest bezbolesna i wysoce komfortowa dla pacjenta i jednocześnie wysoce skuteczna. Dodatkowo zintegrowany system chłodzenia pozwala na obniżenie temperatury okienka szafirowego do 0°C, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko dolegliwości bólowych podczas zabiegów. Energia zostaje rozproszona po całym mieszku włosa, skutecznie niszcząc jego komórki macierzyste.


Depilacja laserowa FOTONA

Depilacja Fotona to rekomendowany zabieg, mający na celu pozbycie się niechcianego owłosienia. Efekty zapewnią właściwości lasera Fotona, szczególnie długość fali Fotona, która wynosi 1064 nm i jest najdłuższa z dotąd stosowanych. Pozwala dotrzeć na głębokość 5-6 mm, a więc na poziom, gdzie znajdują się mieszki włosowe oraz odżywiające je struktury. To umożliwi trwałą depilację włosów ciemnych oraz jasnych bez ryzyka poparzeń, odbarwień i przebarwień.

Na czym polega depilacja Fotona? Wiązka lasera działa destrukcyjnie nie tylko na melaninę we włosach, także na brodawki i naczynia krwionośne wokół mieszków włosowych. Nieodżywiane włosy po zabiegu stają się słabsze, po czym obumierają i po 2 – 3 tygodniach wypadają.

Warto pamiętać, że w trakcie zabiegu dochodzi do zniszczenia tylko i wyłącznie mieszków włosowych, znajdujących się w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu.  Ze względu na różny czas trwania fazy wzrostu włosa w poszczególnych partiach ciała zabiegi wykonujemy w odstępie 2-12 tygodni. Rekomendowana jest ok. 6 zabiegów. Depilacja Fotona wymaga cierpliwości i systematyczności, ale jej efekt może utrzymywać się nawet do trzech lat!

 

 

Przygotowanie do zabiegu
Pierwszy zabieg jest zawsze poprzedzony konsultacją kosmetologiczną.
Na miesiąc przed zabiegiem nie należy stosować innych metod depilacji niż golenie za pomocą jednorazowej maszynki.
Do zabiegu skóra musi zostać ogolona przy pomocy jednorazowej maszynki. Należy pozostawić fragment wielkości 2×2 cm nieogolonej skóry w celu dobrania parametrów zabiegowych.
W dniu zabiegu nie należy stosować balsamów, perfum itp. na obszarze zabiegowym.
Nie należy opalać miejsca poddawanego zabiegowi przynajmniej 4 tygodnie przed zabiegiem i 4 tygodnie po zabiegu (słońce, solarium).
Na 10 dni przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania preparatów brązujących i samoopalaczy.
W trakcie konsultacji należy poinformować osobę wykonującą zabieg o stanie zdrowia oraz zażywanych lekach, preparatach ziołowych.
Nie zaleca się stosowania różnego rodzaju zabiegów mechanicznych i chemicznych w miejscu poddanym zabiegowi (np. mikrodermabrazja, peelingi mechaniczne, peelingi chemiczne, peelingi ziarniste).
Nie należy stosować preparatów zawierających retinol, kortykosterydy oraz antybiotyki.

Polecana pielęgnacja

W celu utrzymania efektu po wykonanym zabiegu, polecamy następujące kosmetyki:

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Czasami może wystąpić obrzęk wokół mieszka włosowego i zaczerwienienie. Należy unikać bezpośredniego kontaktu z promieniowaniem słonecznym, dodatkowo włączając preparaty z SPF 50.

Efekty po zabiegu

Cennik

150 - 300 zł – Twarz

400 zł – Kark

od 250zł do 450 - Ręce

300 zł – Pachy

600 zł – Plecy

500 zł – Klatka piersiowa

od 300 zł – Brzuch

300 zł – Pośladki

300 zł – Bikini płytkie

350 zł – Bikini głębokie

400 zł – Uda

300 zł – Łydki

600 zł – Całe nogi

Zarezerwuj termin zabiegu:

Depilacja laserowa

W naszej Klinice Medycyny Estetycznej wykonasz zabieg depilacji laserowej, dzięki czemu trwale pozbędziesz się niechcianego owłosienia. Korzystamy z lasera diodowego Linscan i Fotona. 

Pozbądź się niechcianych włosków raz na zawsze i skończ ze żmudną domową depilacją.

Estetyczne i medyczne wskazania do zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg, który wykonasz ze względów medycznych lub estetycznych. Jeśli cierpisz na hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie ciała, na pewno pragniesz przywrócić sobie atrakcyjny wygląd. Letnia krótka sukienka jak żaden inny strój wyeksponuje Twoje nogi, dlatego zadbaj o to, aby były gładkie.

Kobiety często decydują się na depilację laserową ze względów estetycznych — ciało pozbawione niechcianych włosków poprawia samopoczucie i wzmacnia pewność siebie. Mało tego. Depilacja laserowa jest wskazana także, jeśli chodzi o kwestie higieny. Na włoskach osadza się pot. To właśnie on wytwarza bakterie, które podrażniają wrażliwe mieszki włosowe. Dermatolodzy kierują na zabieg depilacji laserowej również wtedy, gdy pacjent cierpi na zapalenie mieszków włosowych lub boryka się z wrastającymi włoskami.

Depilacja laserowa, czyli alternatywa dla domowego usuwania owłosienia

Masz dość używania maszynki lub depilatora? Skorzystaj z zabiegów depilacji laserowej! Laserowe usuwanie włosów to alternatywa dla domowych metod. Czy wiesz, że w ciągu swojego życia wykonujesz samodzielną depilację średnio 1540 razy? Pomyśl tylko o czasie, jaki poświęcasz na to zajęcie. Nie zawsze też efekt Cię satysfakcjonuje. Zwykle depilacja woskiem kończy się podrażniona skórą. Co z tego, że poradzisz sobie z niechcianym owłosieniem, kiedy ono tak szybko odrasta? Mija kilka dni, a Ty już znowu powinnaś je usunąć.

Unikniesz tych wszystkich problemów, kiedy skorzystasz z zabiegu depilacji laserowej. Skończ z ciągłymi podrażnieniami i wybierz bezbolesną i trwałą metodę usuwania owłosienia.

Laserowe usuwanie owłosienia w naszej klinice

Zabiegi depilacji laserowej wykonujemy laserem diodowym. Generuje on wiązkę światła, które w zetknięciu ze skórą niszczy włoski. Światło lasera wychwytuje melaninę znajdującą się w cebulkach. To właśnie ona nadaje ciemny kolor włoskom. Melanina, pochłaniając światło lasera, przegrzewa się i nieodwracalnie uszkadza mieszek włosowy. Nasze lasery niszczą nie tylko mieszek włosowy, ale także brodawki i naczynia wokół mieszków. W efekcie włoski stają się coraz słabsze i po 2-3 tygodniach wypadają.

Wiązka lasera całkowicie niszczy włos, dlatego depilacja laserowa jest trwałym zabiegiem. Nie musisz obawiać się, że Twoja skóra źle zareaguje na światło lasera. Zanim przystąpimy do zabiegu, wykonamy próbę laserową. Jeśli Twoja skóra dobrze zareaguje, przejdziemy do zabiegu depilacji laserowej.

Jakie części ciała poddasz zabiegom depilacji laserowej?

W naszej Klinice Medycyny Estetycznej wykonujemy wiele rodzajów depilacji laserowej. W naszych gabinetach popularność zyskały:

  • depilacja laserowa nóg — ud i łydek,
  • depilacja laserowa twarzy,
  • depilacja laserowa dekoltu,
  • depilacja laserowa rąk,
  • depilacja laserowa bikini,
  • depilacja laserowa klatki piersiowej,
  • depilacja laserowa pośladków.

Jaka jest skuteczność depilacji laserowej?

Trwały efekt depilacji laserowej zauważysz dopiero po kilku zabiegach. Dlaczego? Ponieważ ma to związek z cyklem wzrostu włosa. Składają się na niego 3 fazy — anagen, katagen i telogen. Najbardziej skutecznym zabiegiem depilacji laserowej jest ten przeprowadzony w fazie aktywnego wzrostu włosa, czyli anagenie. Wtedy cebulka włosowa jest otwarta, a włos osiąga całkowitą długość. Zabieg laserowej depilacji niszczy około 20% włosów, które znajdują się w tej fazie. Katagen to faza, kiedy włos uwalnia się z brodawki i zaczyna rosnąć. Z kolei telogen jest fazą spoczynku, gdy włos martwieje i wypada. Jeśli włosy są w fazie telogenu laserowa depilacja jest najmniej skuteczna.

Po około 6 zabiegach depilacji laserowej (wykonywanych w odstępie 2-12 tygodni) całkowicie usuniemy niechciane włoski z Twojego ciała. Efekt ten utrzyma się nawet do 3 lat.

Kiedy osiągniesz najlepsze efekty depilacji laserowej?

Skuteczność zabiegu w dużej mierze zależy od grubości i rodzaju włosa, jak również od koloru skóry i koloru włosów. Spektakularne efekty zauważysz, jeśli jesteś posiadaczką jasnej cery i ciemnych włosów, chociaż rezultat osiągniesz także w przypadku jasnych włosów. Wszystko za sprawą długości fal Fotona, która wynosi 1064 nm. To najdłuższa stosowana dotąd wiązka światła. Dociera ona na głębokość 5-6 mm, dzięki czemu skutecznie uszkadza mieszki włosowe i struktury, które je odżywiają.

Po serii zabiegów rekomendujemy sesję przypominającą (raz w roku).

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Zabiegu depilacji laserowej nie poleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Nie powinny się mu poddawać także osoby z: łuszczycą, bielactwem, epilepsją, jak również osoby, z zaburzeniami krzepliwości krwi. Laserową depilację odradzamy także w przypadku obszernych oparzeń skóry. Zabieg wyklucza również stosowanie kremów z retinolem lub zażywanie preparatów na bazie światłoczułych ziół, antybiotyków i kortykosteroidów.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Pewnie nie raz zadałaś sobie pytanie, czy depilacja laserowa boli? U nas zabieg jest bezbolesny, dlatego stosowanie maści znieczulających nie jest konieczne.

Przed zabiegiem nie rekomendujemy depilacji woskiem — polecamy natomiast depilację maszynką. W dniu zabiegu nie stosuj balsamów, perfum i kremów. Na 4 tygodnie przed laserową depilacją zaniechaj opalania, a 10 dni przed zabiegiem nie stosuj preparatów brązujących i samoopalaczy. Nie zalecamy także peelingów chemicznych, mechanicznych i mikrodermabrazji.

Po zabiegu możesz wrócić do codziennej aktywności, pamiętaj tylko o tym, aby stosować kremy z wysokim filtrem.

Efekt depilacji to gładka skóra bez niechcianego owłosienia i bez podrażnień.