Pielęgnacja skóry po lecie

 Każdy z nas potrzebuje słońca. Cieszymy się kiedy zaplanowane wakacje są pełne słońca, ciepłej wody i pełnego luzu. Jednak te wszystkie czynniki wpływają niekorzystnie na naszą skórę twarzy. Opalona skóra, chodź dodaje nam egzotycznego wyglądu, często jest przesuszona, odwodniona, potrzebuje regeneracji i odżywienia. Ważne w takiej sytuacji by dostarczyć skórze kompleksowego działania, z jednej strony za pomocą kosmetyków, a z drugiej strony za pomocą odpowiednich zabiegów.

Opalając skórę, musimy uświadomić sobie, że promienie słoneczne obniżają nasze nawilżenie skóry i osłabiają napięcie skóry. Opalanie prowadzi do przebarwień i popękanych naczynek. Na skórze pogłębiają się zmarszczki. Słońce najczęściej uszkadza tzw. płaszcz hydrolipidowy skóry, który ma chronić naskórek przed czynnikami zewnętrznymi, to z kolei prowadzi do wyparowania wody i przesuszenia skóry.

Zatem co zrobić, żeby skóra odzyskała swój blask i nawilżenie?

Kosmetyki

Pierwszym krokiem jest regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków. Najlepiej takich, które zawierają duże stężenie składników aktywnych takich jak:

Witamina E, która rozjaśnia skórę, zmniejsza przebarwienia, działa przeciwzapalnie i nawilża skórę.

Olej acai, działa przeciwstarzeniowo, nawilża, wzmacnia naczynka, a także działa antybakteryjnie.

Kwias hialuronowy – to  idealny składnik który nawilża, odmładza skórę, zapobiega utracie wilgoci, przez co skóra jest jędrna i napięta

Masło shea –  doskonale regeneruje i odżywia skórę, Jest bogatym źródłem witamin A i E, które odpowiadają za opóźnianie procesów starzenia się skóry i jej ochronę przed wolnymi rodnikami. Skutecznie zabezpiecza skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a dodatkowo posiada właściwości łagodzące podrażnienia.

Wiele kosmetyków drogeryjnych zawiera te składniki, jednak ważne jest ich stężenie, które w profesjonalnych liniach kosmetyków np. Diego dalla Palma Hydrtion jest większe, a co z a tym idzie, kosmetyki te dają lepsze efekty.

Zabiegi nawilżające Diego dalla Palma

Na rynku jest wiele zabiegów nawilżających skórę. Jednak włoska marka Diego dalla Palma, dzięki zastosowaniu Kompleksów Hydra Flux i Hydra Gene czyli innowacyjnych kompleksów głęboko nawilżających,  jest innowatorem w zabiegach, które wspomagają przepływ wody na różnych poziomach skóry, jej transport od komórki do komórki, gwarantując tym samym aktywne nawodnienie skóry. Dzięki składnikom użytym w zabiegach, komórki rozwijają zdolność do przetrzymywania wody, przez co skóra staję się gładsza, bardziej elastyczna jak również zdrowsza o świeżym, promiennym wyglądzie.

Sprawdź dostępne zabiegi nawilżające Diego dalla Palma.

 

Skontaktuj się z naszymi specjalistami. Oni doradzą, który zabieg będzie najkorzystniejszy dla Ciebie!

ZADZWOŃ +32 420 78 29

Przeczytaj również:

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w Polsce są już od wielu lat, jednak nadal temat ten budzi wiele kontrowersji i sprzecznych opinii. Z badania przeprowadzonego