Laserowe usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu

32 420 29 78
recepcja@drzazgaclinic.pl

ul. Racławicka 20a
41-506 Chorzów

Poniedziałek – Piątek
9:00 – 20:00

O zabiegu

Do usuwania makijażu permanentnego oraz tatuaży stosujemy laser działający w trybie picosekundowym (PICO) o dwóch żródłach światła. Pierwszym etapem zabiegu jest przygotowanie skóry. Dzięki zastosowaniu trybu frakcyjno-ablacyjnego, tworzymy siatkę mikrootworów, unikamy przez to poparzenia skóry odprowadzając gaz oraz parę wodną. Laser ten emituje silne, krótkie impulsy światła, które przenikają przez skórę i rozbijają barwnik. Jego pozostałości są usuwane przez naturalne mechanizmy obronne ciała pacjenta takie jak białe krwinki i układ limfatyczny.

Korzyści

usunięcie makijażu permanentnego i tatuażu

Na miesiąc przed planowanym zabiegiem nie należy się opalać, należy ostawić preparaty z retinolem, izotretynoiną oraz innymi pochodnymi witaminy A. Unikać preparatów oraz herbat, które zawierają w składzie zioła takie jak m.in. dziurawiec i nagietek. Na tydzień przed nie stosować kosmetyków mających w składzie kwasy lub witaminę C oraz unikać wykonywania peelingów czy mikrodermabrazji. Na dzień przed planowanym zabiegiem należy dobrze się nawodnić oraz powstrzymać się od picia alkoholu.

Na miesiąc przed planowanym zabiegiem nie należy się opalać, należy ostawić preparaty z retinolem, izotretynoiną oraz innymi pochodnymi witaminy A. Unikać preparatów oraz herbat, które zawierają w składzie zioła takie jak m.in. dziurawiec i nagietek. Na tydzień przed nie stosować kosmetyków mających w składzie kwasy lub witaminę C oraz unikać wykonywania peelingów czy mikrodermabrazji. Na dzień przed planowanym zabiegiem należy dobrze się nawodnić oraz powstrzymać się od picia alkoholu.

 • opalenizna (1 miesiąc przed i po zabiegu)
 • leki światłouczulające (retinoidy, tetracykliny)
 • zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny – przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
 • suplementacja żelaza, wit. A
 • aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj)
 • czynna infekcja skóry (np. opryszczka, liszajec)
 • peelingi (na 4 tyg. przed zabiegiem)
 • depilacja woskiem lub pęsetą na 2 tyg. przed zabiegiem – w okolicy poddawanej zabiegowi
 • bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra
 • bielactwo
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych
 • stosowanie sterydów (krem lub tabletki)
 • spożycie lub okres 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania Accutanu
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • padaczka
 • choroba nowotworowa
 • rozrusznik serca
 • choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak np: zespół policystycznego jajnika (dotyczy kobiet) lub cukrzyca
 • zakażenia wirusowe: HIV, WZW
 • czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina)
 • ciąża (dotyczy kobiet)
 • karmienie piersią (dotyczy kobiet)
 • spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
 • nadmierne oczekiwania wobec efektów zabiegu

Zalecenia jak przeciwdziałać nawrotom problemu

Wykonanie serii zabiegów oraz stosowanie się do zaleceń indywidualnie ustalanych przez zabiegowca.

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Nieudany tatuaż? Makijaż permanentny, który nie wygląda tak, jak tego chciałaś? Pozbądź się ich! Z pomocą przychodzi Ci laserowe usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu. Jeśli chcesz usunąć efekty swoich młodzieńczych szaleństw lub po prostu pragniesz przywrócić sobie dawny wygląd, polecamy zabieg laserowego usuwania tatuażu. Wykonasz go w naszej Klinice Medycyny Estetycznej.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu — bezpieczne i nieinwazyjne

Laserowe usuwanie tatuaży i makijaży permanentnych to jedna z najskuteczniejszych metod na rynku. Wykorzystujemy laser Fotona Starwalker PQX, który działa w trybie picosekundowym. Generuje on dwie wiązki światła Nd:Yag (1064 nm) i KTP (532 nm). Od wielu lat zastosowanie lasera Fotona Starwalker PQX uchodzi za najbezpieczniejszą i najmniej inwazyjną metodę walki z niechcianymi barwnikami.

Zabieg usuwania tatuażu i makijażu permanentnego (brwi lub powiek) nie niesie ze sobą ryzyka powstawania blizn i przebarwień, które mogą się pojawić podczas stosowania kwasów, dermabrazji czy kremów wybielających. Nie obawiaj się zabiegów usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego. Zlikwidujemy je w sposób bezpieczny, a jednocześnie trwały.

Tatuaż, czyli barwnik, który przenika w głąb skóry

Aby wykonać tatuaż, do skóry właściwej za pomocą igły wprowadza się specjalny barwnik. Tak samo dzieje się, jeśli chodzi o makijaż permanentny. Proces powstawania tatuażu i makijażu permanentnego powoduje rany, ponieważ do ciała zostaje wprowadzone ciało obce, jakim jest tusz. Twój organizm zaczyna więc samoistnie się bronić. Uruchamia się układ limfatyczny, który zaczyna oczyszczać organizm z owych cząsteczek tuszu.

Twój organizm się ich pozbywa, jednak niektóre cząsteczki, zbyt duże, aby je wydalić, pozostają w skórze. Otacza je tkanka łączna, tym samym wiążąc barwnik w skórze.

Makijaż permanentny kontra tatuaż

Różnica pomiędzy tatuażem a makijażem permanentnym polega na wielkości cząsteczek wprowadzonych w głąb skóry. W przypadku tatuażu są one mniejsze, wprowadza się je także do skóry właściwej. Z kolei pigment makijażu permanentnego ma większe cząsteczki, które wprowadza się do naskórka. Jeśli cząsteczki barwnika w makijażu permanentnym wnikną głębiej, stanie się on tatuażem. Wykonany na właściwej głębokości, w wyniku procesu złuszczania, po czasie zniknie.

Jak wygląda proces usuwania makijażu permanentnego i tatuażu?

Podczas zabiegu laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego, dochodzi do rozbicia cząsteczek barwnika na mniejsze. Za pomocą krótkich impulsów światła laser emituje dużą dawkę energii. Jak już wspomniano, owa energia rozbija cząsteczki barwnika, dzięki czemu Twój organizm usuwa je.

W przypadku usuwania tatuażu znaczenie ma długość wiązki lasera. Określonej barwy pozbywamy się, stosując konkretną długość fali. Jeśli owa fala natrafi na właściwą sobie barwę, zaczyna uwalniać energię. W konsekwencji barwa ta rozbij się na mniejsze cząsteczki, których Twój organizm się pozbywa.

Nasz sprzęt Fotona Starwalker PQX sprawi, że pozbędziesz się nieudanego makijażu permanentnego, jak również niechcianego tatuażu. Użycie lasera najnowszej generacji pozwoli w sposób nieinwazyjny (bez nadmiernego przegrzania skóry) usunąć makijaż permanentny. Nie bez znaczenia, jak już wiesz, jest także skład barwnika i jego zabarwienie.

Efekty usuwania makijażu permanentnego i tatuażu — kiedy są zauważalne?

Laserowe usuwanie tatuażu, jak również makijażu permanentnego to zabieg w pełni bezpieczny. Nie doprowadza do powstania blizn ani przebarwień. Od struktury tatuażu i rodzaju barwników, jakich użyto do jego wykonania, zależy ilość zabiegów, które trzeba wykonać, aby się go pozbyć. Tatuaże amatorskie usuwamy w ciągu 4-6 zabiegów, natomiast, aby pozbyć się tatuaży profesjonalnych, potrzebujemy 6 lub nawet 10 sesji. Zabiegi przeprowadzamy w odstępie 6-8 tygodni.

Podczas usuwania makijażu permanentnego, jak i tatuażu stosujemy krem znieczulający. Wiedz jednak, że na Twojej skórze przez jakiś czas może utrzymywać się obrzęk i zaczerwienienie. Rekomendujemy, aby po zabiegu (przez 24 godziny) miejsce poddane działaniu lasera utrzymywać w suchości. Nie korzystaj z sauny i basenu. Niewskazana jest także aktywność fizyczna. W czasie między kolejnymi sesjami chroń naskórek przed promieniowaniem UV, stosując kremy z wysokimi filtrami SPF 50.

Zabieg laserowy nie jest dla wszystkich. Zrezygnuj z niego w przypadku ciąży, karmienia piersią i zaburzeń krzepliwości krwi. Przyjmowanie niektórych leków również wyklucza zabiegi laserowe.

Pozbądź się tatuażu i makijażu permanentnego brwi oraz powiek. Nieprzemyślane decyzje, jak również efekty młodzieńczego buntu pozostawiają ślady na ciele. Na szczęście działanie lasera jest w stanie je zlikwidować. Szybko, bez bólu i bez konsekwencji w postaci blizn i przebarwień. Usuń tatuaż i zobacz jak dobrze Ci w Twojej skórze! 

Cennik

Laserowe usuwanie tatuażu:
Tatuaż do 4 cm2
400 zł – 1 zabieg
1200 zł – seria 4 zabiegów
1800 zł – seria 6 zabiegów

Tatuaż do 25 cm2
750 zł – jeden zabieg
2200 zł – seria 4 zabiegów
3000 zł – seria 6 zabiegów

Tatuaż do 150 cm2
1150 zł – jeden zabieg
3500 zł – seria 4 zabiegów
4500 zł – seria 6 zabiegów

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi:
600 zł – 1 zabieg
2000 zł – seria 4 zabiegów
2460 zł – seria 6 zabiegów