Coś dla włosów – Nanoplastia

Borykasz się z puszącymi i zniszczonymi włosami? A może denerwuje Cię codzienne prostowanie włosów? Zapewne słyszałaś już nieraz o keratynowym prostowaniu włosów, ale czy wiesz, że w DRZAZGA CLINIC mamy coś lepszego? Przedstawiamy innowacyjny zabieg pielęgnująco-prostujący Nanoplastia.

Zapraszamy do dalszej części wpisu, aby przekonać się, że piękna tafla jest możliwa nawet w przypadku niesfornych włosów.

Co to jest Nanoplastia?

Nanoplastia to silnie pielęgnująco-prostujący zabieg fryzjerski prostujący włosy. Nanoplastia idealnie się sprawdzi przy włosach puszących się, kręconych, oraz takich, które wymagają regeneracji. Warto tutaj zaznaczyć, że zabieg poradzi sobie nawet z włosami bardzo kręconymi, niezdyscyplinowanymi czy afro. Podczas zabiegu w strukturę włosa wprowadzane są substancje aktywne, które zmieniają „kształt” włosa, powodując silne nabłyszczenie oraz wygładzenie włosów.

Jak wygląda zabieg Nanoplastii?
  1. Włosy do zabiegu powinny być umyte, zaleca się, aby nie nakładać odżywki oraz innych kosmetyków.
  2. Na tak przygotowane włosy, aplikuje się specjalny preparat dedykowany zabiegom Nanoplastii, zaczynając od nasady włosa. Po dokładnym naniesieniu produktu nakładany jest czepek.
  3. Po godzinie należy spłukać preparat wodą i wysuszyć włosy.
  4. Następnym krokiem jest wyprostowanie włosów specjalną prostownicą. Styliska wybiera cienkie pasma i każde z nich „wygładza” ok 5-15razy, w zależności od potrzeby włosa.
  5. Ostatnim elementem zabiegu jest umycie włosów szamponem i nałożenie maski. Ważne, aby produkty stosowane po zabiegu Nanoplastii nie zawierały SLS i posiadały pH przyjazne dla włosa.Czas całego zabiegu to ok 3-6h, w zależności od długości włosów. Efekty Nanoplastii są widoczne natychmiast po zabiegu. Warto podkreślić, że cała procedura jest w 100% bezpieczna dla włosów.
NANOPLASTIA kontra KERATYNA

Czy Nanoplastia zastąpi w przyszłości Keratynowe prostowanie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć przedstawiając poniższe argumenty.

Oba zabiegi mają wywołać podobny efekt – sprawią, że włosy będą gładkie, lśniące i mocne. Zabiegi te jednak znacznie się różnią. Nanoplastia prostuje włosy w oparciu o składniki organiczne, natomiast preparaty do keratynowego prostowania włosów zawierają formaldehyd.  Jest to substancja drażniąca, którą warto unikać w kosmetykach. Para formaldehydu może drażnić oczy, powodując dyskomfort i łzawienie, natomiast kontakt ze skórą może prowadzić do wysypek, podrażnienia i stanów zapalnych.

Czy przekonały Was powyższe argumenty? Dowiedź się więcej na temat zabiegu Nanoplastii. 

Przeczytaj również:

 Każdy z nas potrzebuje słońca. Cieszymy się kiedy zaplanowane wakacje są pełne słońca, ciepłej wody i pełnego luzu. Jednak te wszystkie czynniki wpływają niekorzystnie