Laserowa redukcja trądziku

32 420 29 78
recepcja@drzazgaclinic.pl

ul. Racławicka 20a
41-506 Chorzów

Poniedziałek – Piątek
9:00 – 20:00

O zabiegu

Do redukcji trądziku wykorzystujemy laser, który bezpiecznie i całkowicie bezinwazyjnie przenika do skóry, gdzie: selektywnie niszczy nadaktywne gruczoły łojowe, zmniejsza ryzyko rozwoju nowych stanów zapalnych, przyspiesza gojenie, redukuje bakterie p.acnes. Zabieg ma działanie przeciwzapalne i bakteriostatycznie. Dodatkowo laser ten stymuluje przebudowę kolagenu, co jest ważne w profilaktyce blizn potrądzikowych.

Korzyści

– redukcja trądziku pospolitego
– redukcja trądziku zaskórnikowego
– redukcja trądziku grudkowo-krostkowego
– redukcja pojedynczych wykwitów
– zmiejszenie widoczności ujść gruczołów łojowych
– zmniejszenie nadmiernego wydzielania sebum

Na miesiąc przed planowanym zabiegiem nie należy się opalać, należy ostawić preparaty z retinolem, izotretynoiną oraz innymi pochodnymi witaminy A. Unikać preparatów oraz herbat, które zawierają w składzie zioła takie jak m.in. dziurawiec i nagietek. Na tydzień przed nie stosować kosmetyków mających w składzie kwasy lub witaminę C oraz unikać wykonywania peelingów czy mikrodermabrazji. Na dzień przed planowanym zabiegiem należy dobrze się nawodnić oraz powstrzymać się od picia alkoholu.

Zazwyczaj po zabiegu widoczny jest rumień który utrzymuję się około 24 godziny.
– nie opalać skóry i stosować kremy z filtrem SPF50
– nie zdrapywać, nie pocierać, ani złuszczać skóry,
– nie uczęszczać na basen, saune oraz siłownie,
– unikać czynności które mogłyby doprowadzić do przegrzania skóry- wisiłku fizycznego, gorących kąpieli
– stosować zaleconą pielęgnacje przyśpieszającą regenerację skóry oraz kremy z filtrem,
– wymienić ręcznik na świeży, a także zmień pościel,
– unikaj kontaktu ze zwierzętami,
– nie dotykaj brudnymi rękami okolicy zabiegowej
– nie nakładać makijażu do wygojenia skóry.

– opalenizna (1 miesiąc przed i po zabiegu)
– leki światłouczulające (retinoidy, tetracykliny)
– zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny – przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
– suplementacja żelaza, wit. A
– aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj)
– czynna infekcja skóry (np. opryszczka, liszajec)
– peelingi (na 4 tyg. przed zabiegiem)
– depilacja woskiem lub pęsetą na 2 tyg. przed zabiegiem – w okolicy poddawanej zabiegowi
– bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra
– bielactwo
– skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych
– stosowanie sterydów (krem lub tabletki)
– spożycie lub okres 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania Accutanu
– zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
– padaczka
– choroba nowotworowa
– rozrusznik serca
– choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak np: zespół policystycznego jajnika (dotyczy kobiet) lub cukrzyca
– zakażenia wirusowe: HIV, WZW
– czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina)
– ciąża (dotyczy kobiet)
– karmienie piersią (dotyczy kobiet)
– spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
– nadmierne oczekiwania wobec efektów zabiegu

Zalecenia jak przeciwdziałać nawrotom problemu

Stosować się do zaleceń kosmetologa, regularnie wykonywać zalecone zabiegi.

Laserowa redukcja trądziku

Trądzik nie dodaje Ci urody — nieestetyczne wykwity powodują, że brak Ci pewności siebie. Nawet jeśli nałożysz grubą warstwę makijażu, przebijają spod niej niedoskonałości.

Proponujemy Ci laserowe leczenie trądziku i blizn potrądzikowych. Potraktuj je jako wsparcie podczas stosowania farmakoterapii. To także sposób, aby odzyskać piękną cerę — uspokoić gruczoły łojowe i zadziałać bakteriostatycznie.

Laserowe leczenie trądziku i blizn potrądzikowych — ratunek dla Twojej cery

Trądzik to jedna z najczęściej występujących chorób dermatologicznych. Zwykle dotyka ona osoby młode, jak również te po 30. r.ż. W leczeniu trądziku wykorzystujemy wiązkę światła laserowego, którą wysyłamy w głąb skóry. Działa ona na wielu płaszczyznach.

Leczenie trądziku laserem daje następujące rezultaty:

  • ogranicza produkcję wydzielanego przez skórę sebum, co wpływa na zmniejszenie łojotoku,
  • niszczy bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku i jego zaostrzanie,
  • odkaża skórę,
  • niweluje widoczność porów, powodując, że cera staje gładsza, a faktura skóry wyrównana,
  • zwiększa produkcję kolagenu, przez co cera odzyskuje młodzieńczy wygląd (podczas tego procesu powstają również nowe komórki skóry),
  • redukuje blizny potrądzikowe poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenu i elastyny (cera wygląda zdrowo i promiennie),
  • poprawia ogólny wygląd skóry.

Jak powstaje trądzik?

Trądzik powstaje na skutek zatkania mieszków włosowych. Dzieje się tak, kiedy skóra produkuje nadmierne ilości łoju, co prowadzi do pojawienia się stanów zapalnych na jej powierzchni. Zdrowa cera jest prawidłowo nawilżona i natłuszczona — wytwarza małe ilości łoju. Trądzik jest wynikiem nadmiernej produkcji sebum, przez co cera staje się łojotokowa. Nadmiar sebum łączy się z martwym naskórkiem, co prowadzi do powstania zaskórników (otwartych i zamkniętych).

Bywa, że bakterie Propionobacterium Acnes powodują powstanie stanu zapalnego. Wtedy na skórze pojawiają się krosty, grudki, cysty i torbiele ropne. Trądzik może mieć podłoże genetyczne, psychologiczne, jak i odpornościowe. Często jest wynikiem stresu.

Rodzaje trądziku

Wyróżniamy różne rodzaje trądziku. Zaliczamy do nich między innymi:

  • trądzik pospolity — najczęściej pojawia się wieku młodzieńczym jako wynik „burzy hormonów”,
  • trądzik różowaty — powstaje na skutek upośledzonego działania naczyń krwionośnych w okolicy twarzy (najtrudniejszy do leczenia; w przypadku trądziku różowatego przyczyna jego powstawania nie jest jasna),
  • trądzik bliznowaty — dochodzi do niego, kiedy zmiany skórne przekształcają się w bliznowce,
  • trądzik skupiony — przypomina inne rodzaje trądziku, jednak obszar jego występowania jest mniejszy,
  • trądzik ropowiczy — objawia się występowaniem ropnych krost i bolesnych grudek,
  • trądzik zawodowy — jego przyczyną są warunki, jakie panują w miejscu pracy (daje podobne objawy, jak trądzik pospolity).

Laserowe usuwanie trądziku, czyli jak działa jeden z bardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej?

Podczas laserowego leczenia trądziku oddziałujemy na trądzik różowaty i pospolity. Wykorzystujemy laser frakcyjny i światło IPL. W przypadku trądziku pospolitego likwidujemy stan zapalny wywołany bakteriami Acne. Odkażamy skórę i przywracamy jej równowagę.

Jeśli chodzi o zabieg redukcji trądziku różowatego, światło lasera działa na naczynka krwionośne, obkurczając je i minimalizując zaczerwienienia. Podczas laserowego usuwania trądziku i blizn potrądzikowych działaniu lasera poddajemy jedynie zmienione tkanki — skóra wokół nich pozostaje nietknięta.

Jak przebiega laserowe leczenie trądziku?

W laserowym leczeniu trądziku stosujemy, jak już wspomnieliśmy, laser frakcyjny ablacyjny i światło IPL. Jeśli chodzi o laser frakcyjny, to jego światło dociera do głębokich warstw skóry, jednocześnie chroniąc zdrową tkankę. Ów laser wykorzystujemy do leczenia nawet najbardziej uporczywego trądziku. Jego precyzyjne promienie zabijają bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian skórnych. Rekomendujemy 3 sesje zabiegowe, choć efekty zobaczysz już po jednej sesji.

Laserowe usuwanie trądziku światłem IPL to jedna z bardziej popularnych metod, jakie stosuje medycyna estetyczna. Światło IPL emituje niespójne fale o różnej długości. Wnikają one w głąb skóry, usuwając trądzik. Tego typu zabieg polecamy osobom, u których trądzik nie ma nasilonego przebiegu.

Zabieg laserowego leczenia trądziku — dla kogo to dobry wybór?

Zabiegi z wykorzystaniem światła lasera polecamy nie tylko osobom, które cierpią z powodu trądziku. Rekomendujemy go także w przypadku problemów dermatologicznych, takich jak stany zapalne i ropne, rumień.

Jeśli stosowałaś już prawie wszystkie kosmetyki, kuracje farmakologiczne i preparaty ziołowe, na pewno wiesz, że walka z trądzikiem jest trudna i nierzadko skazana na niepowodzenie. Leczenie laserem pozwoli Ci osiągnąć zadowalające rezultaty. Światło lasera działa nie tylko na istniejące zmiany, ale także zapobiega ich powstawaniu. Przy tym wszystkim likwiduje blizny, które pojawiają się w wyniku długo nieleczonego trądziku.

Przed zabiegiem należy odstawić leki fotouczulające i antykoagulanty. Działaniu lasera poddaj się, dopiero kiedy minęło 6 miesięcy od zastosowania kuracji izotretynoiną. Przeciwwskazaniem do laserowej redukcji trądziku jest między innymi: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, choroby nowotworowe, aktywny stan zapalny. Terapia laserowa nie jest przeznaczona dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

Wyreguluj pracę gruczołów łojowych, pozbądź się torbieli ropnych i wyrównaj koloryt skóry. Przy użyciu lasera zredukujemy Twój trądzik, dzięki czemu Twoja cera odzyska piękny wygląd. Gładka skóra to powód do dumy — już nie musisz jej ukrywać pod grubą warstwą podkładu. Promienieje blaskiem i zachwyca gładkością. 

Cennik

500zł– twarz
od 500zł– obszar od 30cm2 (plecy, dekolt)