HIALURONIDAZA

32 420 29 78
recepcja@drzazgaclinic.pl

ul. Racławicka 20a
41-506 Chorzów

Poniedziałek – Piątek
9:00 – 20:00

O zabiegu

Hialuronidaza to enzym, który rozkłada kwas hialuronowy w skórze. Hialuronidazę stosuje się głównie w celu usunięcia zbyt dużej ilości kwasu hialuronowego lub rozpuszczenia niewłaściwie dobranego wypełniacza. Zabieg pozwala zlikwidować grudki i nierówności spowodowane zbyt płytką aplikacją kwasu lub przemieszczaniem się wypełniacza. Wstępny efekt działania hialuronidazy jest natychmiastowy, ale często powoduje obrzęk, więc najczęściej pełen efekt rozpuszczenia widać po 2-3 dniach. Ostateczny efekt można ocenić po 10-14 dniach. Czasami wymagane jest powtórzenie zabiegu.

Korzyści

Usunięcie nagromadzonego kwasu hialuronowego

– ciąża, karmienie piersią
– uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych (pszczoły, osy, szerszenie) lub białko bydlęce i owcze
– choroby o podłożu autoimmunologicznym
– skłonność do powstawania blizn przerostowych
– stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
– choroby nowotworowe
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
– leczenie antybiotykami

Zalecenia jak przeciwdziałać nawrotom problemu

Stosowanie się do zaleceń Lekarza Medycyny Estetycznej

Hialuronidaza

Masz za sobą nieudany zabieg medycyny estetycznej? Po podaniu kwasu hialuronowego wystąpiła u Ciebie alergia lub powstał niechciany biofilm? Zaradzimy temu! Proponujemy Ci zabieg hialuronidazy, czyli sposób rozpuszczenia niewłaściwie dobranego wypełniacza. Z nami pokonasz niedoskonałości skórne i zapomnisz o kompleksach!

Hialuronidaza, czyli rozpuszczenie kwasu hialuronowego

Hialuronidaza to enzym katalizujący (przyspieszający przebieg reakcji chemicznych), który rozpuszcza kwas hialuronowy, czyli inaczej odwraca jego działanie. Jeśli wypełniłaś usta lub skorygowałaś zmarszczki z zastosowaniem kwasu hialuronowego i nie jesteś zadowolona z efektów, z pomocą przyjdzie Ci właśnie hialuronidaza.

Hialuronidaza jest substancją naturalnie występującą w przyrodzie. To enzym, którego zadaniem jest przyspieszyć proces hydrolizy kwasu hialuronowego. Hialuronidazę wykorzystuje się w procesach biologicznych — poprawia zdolność przenikania plemników do komórki jajowej. Natomiast w przypadku bakterii, które ją wytwarzają, ułatwia im atakowanie komórek.

Enzym, jakim jest hialuronidaza, występuje również w przyrodzie. To składnik alergenów jadu pszczelego. Spokojnie. Służy medycynie estetycznej, okulistyce, onkologii, dermatologii i ginekologii.

Wskazania do wykonania zabiegu hialuronidazy

Rozpuszczanie kwasu hialuronowego jest konieczne w przypadku nieudanego zabiegu medycyny estetycznej (zbyt duże usta lub widoczne na nich nieestetyczne grudki), ale także wtedy gdy:

  • preparat z kwasem hialuronowym został umieszczony zbyt płytko (efekt Tyndalla, czyli obrzęki pod oczami),
  • pojawiły się ropnie po wolumetrii policzków,
  • po podaniu usieciowanego kwasu hialuronowego wystąpiły reakcje alergiczne,
  • po aplikacji kwasu hialuronowego pojawił się biofilm (jako efekt złych warunków sanitarnych),
  • wystąpiło ocieplenie lub ochłodzenie skóry nad podanym kwasem hialuronowym.

Podanie hialuronidazy w miejscu aplikacji wypełniacza jest możliwe tylko wtedy, kiedy wykonano zabieg z zakresu medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego. Żaden inny wypełniacz nie rozpuści się po wstrzyknięciu enzymu hialuronidazy.

Zabieg rozpuszczania kwasu hialuronowego — jak walczymy z niechcianym efektem estetycznym?

Mimo iż kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka, skutki jego złego podania są nieraz opłakane. Jeśli problem po podaniu preparatu jest wyłącznie natury estetycznej, nie musisz działać natychmiast. W przypadku, gdy stanowi on zagrożenie dla zdrowia (reakcja alergiczna, zaburzony przepływ krwi w miejscu podania wypełniacza), natychmiast poddaj się zabiegowi hialuronidazy.

Zabieg hialuronidazy nie wymaga specjalnego przygotowania — wystarczy, że do naszego gabinetu przyjdziesz bez makijażu. Zanim poddamy Cię terapii z wykorzystaniem hialuronidazy, dokładnie omówimy efekty, jakie uzyskasz. Wyeliminujemy także ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Hialuronidazę podajemy w zastrzykach, po uprzednim znieczuleniu. Niewielką ilość preparatu wstrzykuje się do skóry i tkanki podskórnej. Zabieg nie wywołuje większego bólu niż podczas wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Enzym hialuronidazy wstrzykujemy bezpośrednio do grudek wywołanych zbyt płytką aplikacją kwasu hialuronowego. Czasami po zabiegu występuje lekki obrzęk lub przekrwienie, które samo znika.

Zanim podamy Ci hialuronidazę, wykonamy test próby uczuleniowej. Niektóre pacjentki mają alergię na jad owadów błonkoskrzydłych (os i pszczół), co mogłoby wywołać wstrząs anafilaktyczny.

Jakie efekty daje zastosowanie hialuronidazy?

Na efekty zabiegu nie musisz czekać długo — zobaczysz je praktycznie od razu. Jednak wiedz, że pełen rezultat rozpuszczenia kwasu hialuronowego zaobserwujesz dopiero po 2-3 dniach. Jeśli rozpuszczamy tylko małe ilości kwasu hialuronowego, podajemy niewielkie dawki hialuronidazy co 2 tygodnie.

Zabieg wykonujemy u każdego pacjenta bez względu na wiek i rodzaj skóry — jest on nieinwazyjny i w pełni bezpieczny. Po podaniu hialuronidazy zobaczysz, że zniknęły grudki w miejscu wstrzyknięcia wypełniacza, nie prześwituje on już przez skórę, a ewentualny efekt asymetrii zniknął.

Nie martw się nieudanym zabiegiem medycyny estetycznej! Wszystko naprawimy. Znów odzyskasz napiętą i delikatną skórę twarzy. Po aplikacji enzymu zniknie źle podany kwas hialuronowy. Hialuronidaza poprawi Nie tylko Twój wygląd, ale także samopoczucie. 

Cennik

600 – 1400 zł