LASEROWA REDUKCJA PRZEBARWIEŃ

Czas zabiegu

od 20 minut

Części ciała

Twarz, dekolt

Znieczulenie

brak

Liczba zabiegów

w zależności od nasilenia zmian

Rekonwalescencja

2 - 7 dni

Efekty

po 1 zabiegu

Wykonuje

Kosmetolog

Czym jest LASEROWE ZAMYKANIE NACZYŃ I NACZYNIAKÓW?

Macie widoczne na twarzy i ciele drobne naczynka oraz naczyniaki gwiaździste i rubinki? To bardzo częsty defekt estetyczny, ale można się go pozbyć. Polecamy zabieg z użyciem lasera Fotona Nd:Yag. Zabieg polega na trwałym uszkodzeniu ścian naczyń w wyniku pochłonięcia energii przez hemoglobinę i wytworzeniu ciepła. Dochodzi wówczas do obumarcia naczynia i usunięcia go z organizmu na drodze fizjologicznego wchłonięcia. Warto wiedzieć, że energia lasera Fotona Nd:Yag jest absorbowana wyłącznie przez uszkodzone naczynia, omijając przy tym zdrową tkankę.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, obrzmiała i bolesna.
W niektórych przypadkach może pojawić się lekki wysięk surowiczy, który w ciągu kilku dni ulega wchłonięciu. Odczucia pozabiegowe można załagodzić, stosując preparaty łagodzące np. żel aloesowy, d-pantenol lub inne jak kortyzon 0,5% przez 3-4 dni. Bezwzględnie należy unikać gorących kąpieli, saun, ćwiczeń fizycznych przez co najmniej 3 dni. Przynajmniej przez 6 tygodni unikać ekspozycji na promieniowanie UV: naturalne i sztuczne (solarium), dodatkowo należy stosować wysokie filtry słoneczne minimum SPF50. Należy zwracać uwagę na to, by nie hamować kichania, a nos wydmuchiwać delikatnie pojedynczą dziurką.

Efekty po zabiegu

Cennik

od 500 zł – twarz

od 500 zł – dekolt

od 400 zł – policzki

od 200 zł – nos

od 500 zł – łydki

od 600 zł – uda

od 100zł - pojedyncza zamiana 

Zarezerwuj termin zabiegu:

Laserowe zamykanie naczynek

Pajączki, naczyniaki, rumień i trądzik różowaty powodują ogromny dyskomfort psychiczny. Nie tylko są nieestetyczne, ale także negatywnie wpływają na poczucie atrakcyjności. Zmiany naczyniowe mogą występować w obrębie twarzy, ale także na innych częściach ciała.

Przedstawiamy zabieg laserowego zamykania naczynek. Dzięki niemu raz na zawsze pozbędziesz się zmian naczyniowych i co za tym idzie — przestaniesz odczuwać dyskomfort z nimi związany. Rozszerzone naczynia krwionośne zamykamy bezboleśnie, w sposób całkowicie bezpieczny.

Rozszerzone naczynka — jak powstają?

Rozszerzone naczynka, które widać na powierzchni skóry, występują w różnych kształtach i rozmiarach. Drobne naczynka krwionośne określa się jako teleangiektazje lub potocznie nazywa się je „pajączkami”. Jeśli je zlekceważysz, możesz doczekać się rumienia, a w przyszłości — trądziku różowatego. Problem rozszerzonych naczynek czterokrotnie częściej dotyka kobiet niż mężczyzn, choć i oni czasem zmagają się z pajączkami. Jakie są przyczyny występowania rozszerzonych naczynek? Należą do nich:

 • czynniki genetyczne (wrodzona kruchość naczyń krwionośnych),
 • nadciśnienie tętnicze,
 • zmiany hormonalne, które spowodowała menopauza,
 • przyjmowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej lub stosowanie sterydów,
 • ekspozycja skóry na słońce,
 • opalanie w solarium,
 • wystawianie skóry na gwałtowne zmiany temperatury.

Na czym polega zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem niezwykle precyzyjnym. Emitowana wiązka światła działa wyłącznie na pęknięte naczynko (nie uszkadza skóry wokół niego). Laserowe usuwanie naczynek polega na tym, że światło lasera wnika do naczynia, a hemoglobina pochłania wiązkę energii. Tym samym dochodzi do wzrostu temperatury w skórze (w miejscu, gdzie działa laser), a podgrzane krwinki czerwone ulegają koagulacji (przechodzą ze stanu rozproszonych cząstek w bardziej zbite struktury przypominające spoistą masę). Owa koagulacja jest nieodwracalną reakcją białek na podniesienie temperatury. Proces ten prowadzi do zamknięcia naczynka, które po 3 tygodniach od zabiegu ulega resorpcji, czyli wchłonięciu (tym samym przestaje być widoczne). Zamykanie naczynek laserem jest szybkie, efektywne i co ważne — bezbolesne.

Laser Fotona Nd:Yag — nieoceniona pomoc w laserowym zamykaniu naczynek

W naszej klinice medycyny estetycznej laserowe zamykanie naczynek odbywa się z wykorzystaniem lasera Fotona Nd:Yag. Jest to metoda bezpieczna, ale także najbardziej skuteczna, jeśli chodzi o leczenie skóry ze zmianami naczyniowymi. Dzięki technologii Nd:Yag zamykamy naczynka powierzchniowe, jak i te położone w głębszych warstwach skóry. W naszym gabinecie gwarantujemy Ci:

 • bezpieczeństwo — nasi specjaliści to osoby z dużym doświadczeniem; po zabiegu od razu możesz wrócić do codziennej aktywności,
 • nieinwazyjność — przed zabiegiem wymagamy jedynie, abyś zrezygnowała z opalania i stosowania niektórych leków; samo laserowe zamykanie naczynek jest bezbolesne,
 • szybkie efekty.

Efekty laserowego zamykania naczynek

Laserowe zamykanie naczynek daje natychmiastowe efekty. Możesz liczyć na to, że:

 • pęknięte naczynka zmniejszą się lub całkowicie zanikną,
 • Twoja skóra stanie się gładka i jędrna,
 • pozbędziesz się rumienia i trądziku różowatego.

Co więcej, laserowe zamykanie naczynek potraktuj również jako profilaktykę przeciwko kolejnym zmianom naczyniowym, a także jako profilaktykę rumienia i trądziku różowatego. Trwałe efekty osiągniesz, kiedy zdecydujesz się na serię 3-4 zabiegów w odstępie minimum 3-4 tygodni.

Laserowe zamykania naczynek — wskazania

Jeśli cierpisz na:

 • zmiany naczyniowe,
 • rumień,
 • pajączki,
 • naczyniaki płaskie,
 • naczyniaki rubinowe,
 • naczyniaki gwiaździste,
 • trądzik różowaty, 

zastanów się nad zabiegiem laserowego zamykania naczynek. 

Jak wygląda konsultacja przed zabiegiem?

Pacjent, zanim wykonamy mu zabieg, umawia się na konsultację (czyli szczegółowy wywiad kosmetologiczny). 

Ocenimy typ Twojej skóry i rodzaj jej unaczynienia. Na tej podstawie dobierzemy parametry lasera i ustalimy przewidywalną ilość zabiegów. Przedstawimy Ci również wszystkie przeciwwskazania, ponieważ Twoje zdrowie jest dla nas ważne.

Rekonwalescencja po zabiegu, czyli nasze zalecenia

Rekomendujemy, aby zabieg zamykania naczynek laserem przeprowadzać w okresie jesienno-zimowym. Jest to ważne, ponieważ skóra nie jest wtedy narażona na promieniowanie słoneczne. Jeśli jednak zdecydujesz się na zabieg latem, koniecznie pamiętaj o tym, aby używać kremów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi. Zaraz po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry lub obrzęk, jednak jest to stan przejściowy, który nie wpływa na codzienną aktywność.

Zalecamy, aby po zabiegu zrezygnować z brania gorących kąpieli, opalania i sauny. Rekomendujemy stosowanie kremów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi (SPF 50).

Na 2 tygodnie przed laserowym zamykaniem naczynek odstaw peelingi chemiczne. Nie zalecamy również innych zabiegów takich jak mezoterapia igłowa. Oczywiście spożywanie alkoholu przed zabiegiem jest wykluczone.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest między innymi tendencja do powstawania bliznowców, aktywna choroba nowotworowa, jak również przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi. Zabieg nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Laserowe zamykanie naczynek dobieramy indywidualnie do danego pacjenta i jego problemu.

Wreszcie pozbędziesz się rumienia, pajączków i innych defektów naczyniowych, które stanowią poważny problem estetyczny. Powitaj rozjaśnioną, zdrową skórę, bez zaczerwienień!