LASEROWA REDUKCJA PRZEBARWIEŃ

Czas zabiegu

od 20 minut

Części ciała

Twarz, szyja, kark, dekolt, ramiona, plecy, dłonie

Znieczulenie

brak

Liczba zabiegów

w zależności od nasilenia zmian

Rekonwalescencja

2 - 7 dni

Efekty

po 1 zabiegu

Wykonuje

Kosmetolog

Czym jest zabieg LASEROWEGO USUWANIA PRZEBARWIEŃ?

Przebarwienia na twarzy, dekolcie, ramionach  czy łydkach, to najczęściej efekt zbyt intensywnego opalania. Pojawiają się także, gdy wystawiamy się na słońce zażywając światłouczulające leki, m.in antydepresyjne, antykoncepcyjne czy na nadciśnienie. Zmiany hormonalne również sprzyjają ich powstawaniu. Jeśli  dorobiłeś się na skórze przebarwień, to zabieg ich laserowej redukcji jest dla Ciebie.  To bardzo skuteczna metoda walki z nieestetycznymi, ciemnymi plamami na twarzy, dekolcie czy ramionach.

Polecana pielęgnacja

W celu utrzymania efektu po wykonanym zabiegu, polecamy następujące kosmetyki:

 

Po zabiegu

Skórę należy natłuszczać odpowiednimi preparatami do momentu ustąpienia rumienia i uczucia ściągnięcia.

DODATKOWO:
  • należy unikać bezpośredniego kontaktu z promieniowaniem słonecznym, dodatkowo włączając preparaty z SPF 50
  • nie stosować toników na bazie alkoholu, mydła
  • nie wykonywać żadnych peelingów oraz unikać substancji mogących wywołać podrażnienie
  • nie drażnić skóry w okolicy zabiegu
  • nie pocierać ręcznikiem miejsc poddanych zabiegowi
  • nie wykonywać makijażu do momentu ustąpienia złuszczenia naskórka
  • unikać gorących kąpieli, saun, ćwiczeń fizycznych do momentu pełnego wygojenia

Efekty po zabiegu

Cennik

800 zł – twarz

900 zł – twarz + szyja

1000 zł – twarz + szyja + dekolt

 

Pojedyncza zmiana:

od 100 zł – Do 1 cm²

od 300 zł – Do 10 cm²

od 500 zł – Do 30 cm²

Zarezerwuj termin zabiegu:

Laserowa redukcja przebarwień

Przebarwiania skóry to nie zawsze piegi, które tylko dodają uroku. Aż 50% kobiet cierpi na zmiany pigmentacyjne. Mogą się one objawiać plamami posiadającymi inny kolor niż skóra. Jeśli chcesz trwale pozbyć się owych defektów, zdecyduje się na laserowe usuwanie przebarwień. W naszej klinice medycyny estetycznej zabiegi wykonujemy szybko, a Ty nie odczuwasz dyskomfortu.

Przebarwienia skóry — jak powstają?

Trudno wskazać jedną przyczynę powstawania przebarwień, ponieważ może być ich wiele. Brązowe plamy to najczęściej efekt nadmiernego wystawiania się na promieniowanie słoneczne. Po latach intensywnego opalania możesz dostrzec, że na Twojej skórze pojawiły się przebarwienia posłoneczne.

Również leki hormonalne (przykładowo antykoncepcja) powodują powstawanie nieestetycznych brązowych plam na skórze. Wiele kobiet zaobserwowało u siebie przebarwienia po ciąży (efekt wahań hormonalnych). Czasami są one wynikiem chorób nadnerczy, które pomału zaczynają rozwijać się w Twoim organizmie. Odciskają one swoje piętno również na skórze. Stosowanie niewłaściwych kosmetyków (na przykład z olejem bergamotowym i konserwantami) także może przyczyniać się do zmian pigmentacyjnych w skórze.

Rodzaje przebarwień skórnych

Przebarwienia skórne mogą mieć charakter pourazowy, pozapalny, hormonalny, soczewicowaty. Jednak wielu dermatologów nie uznaje podziału na rodzaj przebarwień ze względu na ich pochodzenie, tylko skupia się na łatwych i trudnych do usunięcia.

Jednymi z trudniejszych przebarwień są plamy soczewicowate, czyli plamy starcze i przebarwienia hormonalne (melasma). Z kolei najłatwiej usuwa się piegi. W ich przypadku wystarczą jeden lub dwa zabiegi laserowe wykonywane w miesięcznym odstępie czasu.

Laserowe usuwanie przebarwień — na czym polega?

Usuwanie przebarwień laserem polega na tym, że światło lasera rozbija nagromadzoną melaninę (pigment skóry) na cząsteczki, które następnie ulegają złuszczeniu. Zabieg usuwania przebarwień laserem jest najskuteczniejszą metodą, ponieważ likwiduje plamy występujące na różnych głębokościach skóry.

Na czym polega rozjaśnienie przebarwień?

Zanim nastąpi usunięcie przebarwień, następuje ich rozjaśnianie.

Pracujemy na nowoczesnych laserach Fotona. Naświetlamy zmienione miejsca wiązką lasera zgodnie z zasadami fototermolizy selektywnej. Melanina pochłania wiązkę lasera, w związku z czym melanocyty (tworzące ową melaninę), zostają bezpowrotnie zniszczone. Oczywiście tkanka otaczająca miejsce z przebarwieniami nie ulega uszkodzeniu. Ablacja, czyli złuszczenie górnych warstw skóry, powoduje również złuszczenie nadmiaru melaniny. Po zabiegu przebarwienie ciemnieje, a po kilku dniach zaczyna się złuszczać i rozjaśniać.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg usuwania przebarwień?

Za zabiegu usuwania przebarwień powinny skorzystać osoby cierpiące na nadmiar pigmentacji skórnej. Dotyczy to przebarwień, których nie udało się usunąć kosmetykami z kwasami lub za pomocą innych zabiegów.

Postępowanie przed i po zabiegu

Przebarwienia nie tylko szpecą skórę, ale także powodują kompleksy.

Zabieg działa w głębszych warstwach skóry, przez co przed jego wykonaniem, należy zastosować się do zaleceń specjalisty medycyny estetycznej.

Na 4 tygodnie przed zabiegiem unikaj opalania. Nie stosuj także kosmetyków, które powodują złuszczanie skóry. Tydzień przed zabiegiem nie pij alkoholu, a na 2 tygodnie odstaw sterydy, antykoagulanty i leki świtłouczulające.

Natomiast po zabiegu minimum przez 4 tygodnie unikaj opalania miejsc poddanych laseroterapii. Stosuj także kosmetyki z wysokimi filtrami (pamiętaj, że promieniowanie UV to jedna z głównych przyczyn powstawania przebarwień). Po sesji z użyciem lasera nie stosuj toników na bazie alkoholu lub spirytusu. Staraj się również nie podrażniać skóry mechanicznie. Przynajmniej przez 2 tygodnie po laserowym usuwaniu przebarwień nie korzystaj z sauny i unikaj gorących kąpieli. Wskazane jest natomiast stosowanie kremów, które są łagodne i nie wywołują dodatkowych podrażnień. Jeśli zauważysz, że po zabiegu Twoja skóra intensywnie się złuszcza, zrezygnuj z nakładania makijażu.

Zanim zdecydujesz się na zabieg laserowego usuwania przebarwień, poznaj ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania. Jednym z nich jest aktywna choroba nowotworowa, ciąża i okres karmienia piersią.

Zlikwidujemy nieestetyczne palmy na Twojej skórze i przywrócimy Ci młodzieńczy urok. Nie martw się, że kremy, sera i inne „cudowne” kosmetyki nie przynoszą efektów. Twoja walka z przebarwieniami nie jest skazana na niepowodzenie. Już teraz skorzystaj z zabiegów, które oferujemy — powitaj odnowioną, jasną i gładką skórę.