Nietrzymanie moczu

32 420 29 78
recepcja@drzazgaclinic.pl

ul. Racławicka 20a
41-506 Chorzów

Poniedziałek – Piątek
9:00 – 20:00

O zabiegu

Kobieta
• wzmocnienie mięśni dna miednicy
• poprawa życia seksualnego
• rozwiązanie problemu nietrzymania moczu wysiłkowego, naglącego i mieszanego
Mężczyzna
• poprawa życia seksualnego
• rozwiązanie problemu nietrzymania moczu
• wyeliminowanie problemów z erekcją i przedwczesnym wytryskiem
• redukcja dolegliwości związanych z prostatą

Korzyści

Kobieta
• wzmocnienie mięśni dna miednicy
• poprawa życia seksualnego
• rozwiązanie problemu nietrzymania moczu wysiłkowego, naglącego i mieszanego
Mężczyzna
• poprawa życia seksualnego
• rozwiązanie problemu nietrzymania moczu
• wyeliminowanie problemów z erekcją i przedwczesnym wytryskiem
• redukcja dolegliwości związanych z prostatą

• ciąża i okres karmienia piersią
• obecność stymulatora serca – rozrusznik serca lub inne wszczepione urządzenie elektroniczne
• miesiączka
• wkładki domaciczne (spirale miedziane)
• niewydolność płuc i niektóre choroby serca
• metalowe implanty w okolicy zabiegowej
• kolczyki oraz inna biżuteria okolic intymnych
• zaburzenia psychiczne
• choroby nowotworowe

Zalecenia jak przeciwdziałać nawrotom problemu

Skorzystanie z serii zabiegów oraz stosowanie się do zaleceń indywidualnie dobranych przez zabiegowca.

 

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to nie tylko wstydliwy problem, ale także dolegliwość, która wpływa na wiele sfer życia. Nie krępuj się zatem tej przypadłości, tylko działaj! W naszej Klinice Medycyny Estetycznej wykonasz serię zabiegów, które pomogą Ci powstrzymać nietrzymanie moczu. Zatem nie czekaj — już teraz podejmij odpowiednie działania i odzyskaj kontrolę nad swoim ciałem.

Nietrzymanie moczu — problem, który dotyka nie tylko seniorów

NTM, czyli nietrzymanie moczu staje się chorobą cywilizacyjną. I choć kojarzy się głównie z dolegliwością, która dotyka kobiety w okresie menopauzy, tak naprawdę cierpią na nie panie w różnym wieku, w tym także osoby młode. Nietrzymanie moczu nie jest jednak wyłącznie domeną kobiet — mężczyźni także zmagają się z tym problemem.

Nietrzymanie moczu — przyczyny

Przyczyny nietrzymania moczu to głównie mała aktywność fizyczna, siedzący tryb pracy, niektóre choroby układu nerwowego, a także niewłaściwie dobrana dieta. Wiele kobiet po licznych ciążach i porodach również obserwuje u siebie problem z nietrzymaniem moczu.

Na czym polega nietrzymanie moczu?

Nietrzymaniu moczu towarzyszą nie tylko objawy fizyczne, ale także te natury psychologicznej. Naglące nietrzymanie moczu utrudnia funkcjonowanie, nierzadko powodując, że pacjent rezygnuje z wielu aktywności. Skrępowanie i wstyd sprawiają, że unika spotkań ze znajomymi, dłuższych wyjść z domu, a nawet wizyt u lekarza!

W terminologii medycznej nietrzymanie moczu nazywane jest inkontynencją. To nic innego jak niekontrolowane i mimowolne wydalanie moczu z pęcherza moczowego. Pacjent nie ma kontroli nad zwieraczami, w tym mięśniami cewki moczowej. W czasie mikcji, czyli oddawania moczu, może dojść do częściowego lub całkowitego opróżnienia pęcherza moczowego.

Naglące, mieszane i wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli rodzaje nietrzymania moczu

Jak sama nazwa wskazuje, przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu przyczyną jest nadmierna aktywność fizyczna. Może do niego dojść, kiedy dźwigasz ciężkie przedmioty, ćwiczysz fitness, kaszlesz lub kichasz.

Naglące nietrzymanie moczu to niezależne od woli pacjenta parcie powodujące oddawanie moczu.

Mieszane nietrzymanie moczu to połączenie symptomów wysiłkowego nietrzymania moczu i naglącego nietrzymania moczu.

Oprócz wyżej wymienionych rodzajów nietrzymania moczu występuje jeszcze nietrzymanie moczu z przepełnienia. To niezależny od woli wyciek moczu z cewki moczowej wynikający z niepełnego opróżnienia pęcherza moczowego.

Objawy nietrzymania moczu

Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, nietrzymanie moczu ma takie same objawy. Należą do nich:

  • częste oddawanie moczu,
  • nagła potrzeba oddania moczu,
  • okazjonalne ulewanie moczu (wysiłkowe, naglące lub mieszane),
  • popuszczanie moczu, czyli niekontrolowany wyciek moczu przez cewkę moczową (w tym także po oddaniu moczu).

U osób, u których występuje nietrzymanie moczu, często dochodzi do zapalenia pęcherza moczowego.

Leczenie nietrzymania moczu — jak wygląda?

Mięśnie dna miednicy, nazywane mięśniami Kegla, są odpowiedzialne za prawidłowe położenie narządów miednicy mniejszej. Ich rola w układzie moczowym, pokarmowym i płciowym jest ogromna. Siła mięśni Kegla osłabia się wraz z wiekiem, po porodzie lub na skutek nadmiernego wysiłku fizycznego.

Jednak ćwiczenia mięśni Kegla to za mało, aby wyeliminować problem nietrzymania moczu. Oczywiście ćwiczenia mięśni dna miednicy warto wykonywać profilaktycznie, po serii zabiegów.

Zabiegi stosowane w leczeniu nietrzymania moczu

Podczas leczenia nietrzymania moczu stosujemy fale ultradźwiękowe HIFU. Oddziałują one na głębsze tkanki pochwy (3-4,5 mm) dochodząc nawet do tkanki mięśniowej. Tym samym wymuszają jej regenerację i stymulują produkcje kolagenu. Co ważne, nie osłabiają one śluzówki pochwy. Warto wspomnieć, że nasz zabieg HIFU skutecznie walczy z problemem nietrzymania moczu, a przy tym wszystkim jest bezbolesny.

Osłabienie mięśni dna miednicy zlikwidujemy laserem CO2, czyli laserem frakcyjnym. Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy wiązki lasera, co powoduje obkurczanie i stymulację włókien kolagenowych. Ścianka pochwy wzmacnia się i usztywnia, dzięki czemu układ moczowy zaczyna prawidłowo funkcjonować.

Intensywny trening mięśni miednicy dzięki stymulującemu fotelowi terapeutycznemu

W przypadku wystąpienia nietrzymania moczu wiele osób niesłusznie czeka z diagnozą. A m szybciej uchwyci się problem, tym prędzej można go wyeliminować. Mimowolny wyciek moczu związany z osłabieniem mięśni dna miednicy leczymy między innymi, wykorzystując stymulujący fotel terapeutyczny. Ów fotel pomaga w treningu mięśni dna miednicy, a właściwie wykonuje go za pacjenta. Efekty zobaczysz już po pierwszym zabiegu.

Zabieg z zastosowaniem fotele terapeutycznego odbywa się w ubraniu, więc jest całkowicie komfortowy.

Wspomniane urządzenie bazuje na technologii HIFEM. Polega ona na tym, że prądy elektryczne przepływają bezinwazyjnie, co przywraca kontrolę mięśniowo-nerwową układu moczowego. HIFEM wywołuje wzrost włókien kurczliwych, wpływając na tworzenie się białek i rozrost włókien mięśniowych. 28-minutowa sesja to aż 11 tysięcy superintensywnych skurczy! Wszystko po to, aby przywrócić Ci kontrolę nad pęcherzem moczowym.  

Niekontrolowanemu oddawaniu moczu powiedz stanowcze NIE. Seria naszych zabiegów pozwoli wyeliminować inwazyjne leczenie operacyjne. Zapobiec nietrzymaniu moczu możesz w sposób całkowicie bezpieczny i niechirurgiczny. Tym samym wesprzesz leczenie farmakologiczne.

Popraw komfort swojego życia i przestań się ograniczać z powodu niekontrolowanego nietrzymania moczu. Dzięki nam nie tylko wrócisz do codziennych aktywności, ale także zaczniesz się nimi cieszyć. Koniec ze skrępowaniem i wstydem — od teraz nic Cię nie ogranicza! 

 

Cennik

600 zł – 1 zabieg
1400 zł – pakiet 4 zabiegów
2100 zł – pakiet 6 zabiegów
2800 zł – pakiet 8 zabiegów