Makijaż permanentny brwi

32 420 29 78
recepcja@drzazgaclinic.pl

ul. Racławicka 20a
41-506 Chorzów

Poniedziałek – Piątek
9:00 – 20:00

O zabiegu

Metoda trwałej pigmentacji, polegająca na wprowadzeniu substancji – pigmentu w głąb skóry. Do głównych cech zabiegu można zaliczyć oszczędność czasu poświęconego na codzienny makijaż, wygodę  oraz podkreślenie urody i wyrównanie asymetrii. Makijaż permanentny brwi jest idealną opcją dla kobiet, które nie czują się pewnie w samodzielnej stylizacji brwi i chciałyby wyznaczyć ich właściwy kształt. Linergista podczas zabiegu wykonuje pełną geometrię oraz rysunek wstępny dostosowany idealnie do potrzeb klienta.

Korzyści

– podkreślenie urody,

– korekcja niewielkich asymetrii,

– wyrównanie kolorytu czerwieni wargowej,

– nadanie właściwego kształtu brwi oraz ust dostosowanego indywidualnie do urody pacjenta,

Około 1 tydzień

– choroby nowotworowe,

– ciąża i okres karmienia piersią,

– choroby zakaźne,

– infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze,

– choroby skóry,

– alergie,

– stosowanie retinoidów,

– cukrzyca,

– przyjmowanie leków sterydowych, antybiotyków i rozrzedzających krew,

– świeża opalenizna.

Zalecenia jak przeciwdziałać nawrotom problemu

Specjalna pielęgnacja rekomendowana przez Linergistę, wykonanie korekty po ok 8tyg.

 

Makijaż permanentny brwi

Matka Natura nie obdarzyła Cię brwiami niczym skrzydła jaskółki? A może Twoja delikatna oprawa oczu wymaga zaakcentowania? Makijaż permanentny brwi jest tym, czego potrzebujesz! Tylko pomyśl, ile czasu spędzasz rano przed lustrem, aby wykonać precyzyjny make-up.

Tego wszystkiego sobie zaoszczędzisz, decydując się na trwały makijaż brwi. Oferujemy Ci usługę makijażu permanentnego brwi metodą piórkową lub ombre. Makijaż permanentny brwi nazywany jest inaczej microbladingiem i choć przypomina tatuaż, tatuażem tak naprawdę nie jest. Efekt zabiegu utrzymuje się do 5 lat w zależności od wybranej metody.

W czym tkwi tajemnica udanego makijażu permanentnego brwi?

W zależności od metody wykonania makijażu permanentnego brwi osiągniesz efekt delikatny lub wyrazisty. Jednak to, że zdecydowałaś się na zabieg, pozostanie Twoją tajemnicą, ponieważ nikt nie domyśli się, że nosisz trwały makijaż. Każda kobieta marzy o delikatnych, a zarazem widocznych brwiach. Makijaż permanentny brwi w naszym wykonaniu nie daje efektu przerysowanych, mocnych i nienaturalnych brwi. Wręcz przeciwnie — chcemy, aby Twoja oprawa oka pasowała do Twojego typu urody i idealnie z nim współgrała.

Czym jest makijaż permanentny brwi?

Zabieg makijażu permanentnego brwi jest obecnie popularną metodą upiększania naturalnych brwi. Polega on na tym, że specjalista wprowadza na określoną głębokość skóry specjalne pigmenty (o wiele płycej niż w przypadku tatuażu). Ostrza głowicy z barwnikiem docierają jedynie do warstwy kolczastej skóry.

Makijaż permanentny nie jest więc na całe życie. Efekt microbladingu utrzymuje się, o czym już wspominaliśmy około 5 lat. Rekomendujemy jednak, aby po roku lub półtora poprawić intensywność i kształt brwi w celu ich utrwalenia.

Wprowadzony do skory pigment imituje naturalne włoski na łuku brwiowym i tym samym tworzy gęste, bujne i kształtne brwi.

Metody stosowane w makijażu permanentnym brwi

Pierwszym krokiem, jeśli chodzi o wykonanie makijażu permanentnego brwi, jest dokładny pomiar. Zalecamy, abyś na konsultację do naszego gabinetu przyszła w makijażu, ponieważ to pozwoli nam dobrać odpowiednią grubość, kształt i kolor brwi. Następny krok to pomiary. Wstępny rysunek wykonujemy przy pomocy nitki, suwmiarki i kredki. Na tym etapie decydujesz, czy odpowiada Ci nasza propozycja. Zawsze też możemy skorygować kształt brwi. W kolejnym etapie dobieramy kolor brwi, czyli pigment (w zależności od Twojej karnacji, typu urody i preferencji). Jakie metody makijażu permanentnego brwi stosujemy?

Metoda powder effect  (metoda pudrowa)

Makijaż permanentny brwi metodą ombre tworzy delikatne przejścia tonalne. Technika ta, zwana także pudrową, daje efekt lekkiego rysunku na skórze. Wygląda niczym nałożony na brwi cień. Wypełniamy łuk brwiowy, stosując niewielki nacisk na skórę. Łuk brwiowy staje się ciemniejszy na końcu brwi, podczas gdy u ich nasady pozostaje jaśniejszy.

Czy makijaż permanentny brwi boli? Rozwiewamy Twoje wątpliwości!

Wiele kobiet obawia się tego, że makijaż permanentny boli. Nie jest to jednak prawdą. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, choć to, czy poczujesz lekkie ukłucia, jest uzależnione od Twojego odczuwania.

Na zabiegu wykonania makijażu permanentnego brwi nie warto oszczędzać. W końcu zależy Ci na tym, aby Twoja oprawa oka upiększała Cię i poprawiała Twoje samopoczucie.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Zanim Twoja skóra w pełni się zagoi po wykonaniu makijażu permanentnego, upłynie 4-5 tygodni. Ważne, abyś w tym czasie przestrzegała zaleceń naszego kosmetologa. W dniu zabiegu możesz zaobserwować lekki obrzęk brwi oraz ich zaczerwienienie. Nie martw się — objawy te znikną w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby w dniu po zabiegu, nie moczyć łuku brwiowego.

W ciągu kolejnych 2 tygodni zaobserwujesz proces gojenia i łuszczenia skóry. Nie zdrapuj powstałych strupków, tylko poczekaj, aż niewielkie rany same się zagoją. Do pielęgnacji brwi stosuj chusteczki z solą fizjologiczną lub wacik z letnią wodą. 

Makijaż permanentny brwi nie jest dla wszystkich. Nie powinny się na niego decydować kobiety w ciąży, osoby chorujące na cukrzycę, łuszczycę, egzemę oraz cierpiące na alergie skórne.

Upiększ swoją oprawę oka i dodaj sobie pewności siebie. Brwi nadają Twojej twarzy charakteru, sprawiając, że staje się wyrazista i intrygująca.  

Cennik

800 zł – makijaż permanentny brwi
100 zł = korekta (po 8 tygodniach)