Laserowa rewitalizacja pochwy

32 420 29 78
recepcja@drzazgaclinic.pl

ul. Racławicka 20a
41-506 Chorzów

Poniedziałek – Piątek
9:00 – 20:00

O zabiegu

W naszej klinice do redukcji przebarwień stosujemy dwa różne lasery o odmiennym mechanizmie działania. Pierwszy z nich- laser erbowo-yagowy powoduje miejscowe złuszczenie kolejnych warstw skóry w których znajduje się nadmiar barwnika skóry czyli melaniny. Drugi laser neodymowo- yagowy pikosekundowy rozbija barwnik w skórze, bez uszkadzania otaczających tkanek- na niewielkie cząstki, które następnie wydalane są z organizmu przez naturalne mechanizmy układu odpornościowego. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne już po kilku dniach. Przebarwienia ulegają rozjaśnieniu, aż całkowicie zanikają. Najczęściej jednak do całkowitego pozbycia się przebarwień potrzebna jest seria zabiegów w miesięcznych odstępach czasu. Podczas zabiegu głowica urządzenia jest przykładana do skóry i naświetla powierzchnię, na której występują przebarwienia. W tym samym czasie stosuje się chłodzenie, które niweluje nieprzyjemne odczucia. W zależności od procedury zabieg może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut.

Korzyści

Po terapii laserowej pochwa stanie się nawilżona, bardziej elastyczna i ciaśniejsza. Dzięki takim efektom poprawią się odczucia związane ze współżyciem. Jeżeli natomiast borykałyśmy się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, od razu poczujemy dużą różnicę.

By zabieg mógł zostać przeprowadzony, konieczne jest posiadanie aktualnego wyniku badania cytologicznego. Nie może ono być starsze niż 6 miesięcy. Niezbędne jest również odbycie badania ginekologicznego. Sam zabieg będzie poprzedzała konsultacja z naszym specjalistą, który odpowie na wszystkie pytania i szczegółowo wyjaśni jego proces. Kuracja laserem Mona Lisa nie wymaga wcześniejszych większych przygotowań. Do wnętrza pochwy specjalista wprowadza specjalną głowicę i za jej sprawą wykonywane są mikrourazy, które prowadzą do regeneracji oraz wytwarzania nowych komórek. Dzięki temu odbudowana zostaje cała błona śluzowa, obkurczając tym samym pochwę. Po takiej terapii zostaje pobudzona również produkcja glikogenu, który jest odpowiedzialny za nawilżenie.

Do zabiegu nie mogą podejść panie, których cytologia wykazała nieprawidłowości. Przeciwwskazaniem będzie również miesiączka, okres ciąży, niewyleczone infekcje intymne, jak również nowotwory.

Zalecenia jak przeciwdziałać nawrotom problemu

Należy zastosować się do zaleceń specjalisty.

Laserowa rewitalizacja pochwy

Twoje ciało zmienia się wraz z wiekiem i nie zawsze z owych zmian jesteś zadowolona. Skóra traci jędrność i elastyczność oraz właściwe napięcie. Mimo że okolice intymne to temat wstydliwy dla wielu kobiet, sporo z nich wraz z wiekiem odczuwa nieprzyjemne dolegliwości. Zbyt luźna pochwa staje się problemem po licznych porodach naturalnych i w okresie menopauzalnym. Rozciągnięcie ścian pochwy prowadzi do wielu konsekwencji. Przestajesz odczuwać przyjemność podczas współżycia, dotyka Cię nietrzymanie moczu, masz problemy z osłabieniem mięśni dna miednicy.

Ginekologia estetyczna znalazła rozwiązanie, dzięki któremu odzyskasz radość życia! Poddaj się laserowej rewitalizacji pochwy — zabiegowi obkurczającemu pochwę. To alternatywa dla chirurgicznych zabiegów, które są bardziej inwazyjne i wiążą się z licznymi powikłaniami.

Suchość pochwy i brak satysfakcji z życia seksualnego — to tylko niektóre konsekwencje zbyt rozluźnionej pochwy

Zabieg laserowego obkurczania pochwy został stworzony dla kobiet, które borykają się z przykrymi powikłaniami rozluźnionej pochwy. Jak już wspomnieliśmy, przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Liczne naturalne porody, ciężka praca fizyczna, okres menopauzy nie sprzyjają zachowaniu zdrowia intymnego. Zbyt luźna pochwa prowadzi do infekcji, otarć, nietrzymania moczu, stanów zapalnych.

Trudno nie wspomnieć o kompleksach, które na pewno stały się Twoją zmorą. Niższe poczucie wartości i przykre dolegliwości sprawiają, że nie zgadzasz się na kontakty seksualne. To oczywiście skutkuje pogorszeniem relacji z partnerem. Nie musi tak być! Z pomocą przychodzi Ci zabieg laserowej rewitalizacji pochwy! Skorzystaj z niego i pokonaj codzienne trudności!

Na czym polega zabieg laserowej rewitalizacji pochwy?

Laserowa rewitalizacja pochwy jest zabiegiem, którego celem jest poprawa funkcjonowania narządów rodnych. Wskazaniem do jego wykonania jest zespół relaksacji pochwy, czyli osłabienie i rozluźnienie tkanek ściany pochwy, a także struktur ją otaczających.

Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera. Jego wiązka podgrzewa kolagen zawarty w tkankach znajdujących się u wejścia pochwy i w jej kanale. Kontakt z wyższą temperaturą sprawia, że kolagen kurczy się, a jego włókna stają się grubsze i krótkie. Dzięki temu naświetlane laserem tkanki obkurczają się, stając się bardziej napięte. Tego typu oddziaływanie lasera jest przez specjalistów nazywane fototermicznym nieablacyjnym napięciem i obkurczeniem pochwy.

Owa ablacja pobudza fibroblasty i tworzenie kolagenu, przez co pochwa staje się ciaśniejsza. Naświetlanie laserem powoduje zmniejszanie się tkanek, bardziej przez to napiętych.

Jak przygotować się do zabiegu rewitalizacji pochwy?

Każdy zabieg poprzedzony jest wizytą konsultacyjną. Chcemy poznać historię Twojej choroby i dolegliwości, jakie odczuwasz. Laserowa rewitalizacja pochwy nie wymaga znieczulenie ogólnego, stosujemy jedynie znieczulenie miejscowe. Wiedz jednak, że zanim poddasz się zabiegowi, powinnaś okazać nam aktualne badanie cytologiczne (nie starsze niż pół roku).

Zabieg nie wymaga hospitalizacji — trwa jedynie pół godziny. Po zabiegu możesz wrócić do codziennych czynności.

Efekty laserowej rewitalizacji pochwy

Efektów laserowej rewitalizacji pochwy nie zobaczysz od razu. Wszystko za sprawą tego, że włókna kolagenowe potrzebują czasu na przebudowę. Jednak pierwsze rezultaty zaobserwujesz już po 30-40 dniach od zabiegu. Niektóre pacjentki efektami laserowej rewitalizacji pochwy będą się cieszyć, dopiero kiedy minie pół roku.

Na trwalszy efekt mogą liczyć kobiety w wieku rozrodczym. Zwykle utrzymuje się on do czasu kolejnego porodu naturalnego. U pań w wieku postmenopauzalnym rezultaty zależą od stosowanej dodatkowo farmakoterapii i fizykoterapii.

Po zabiegu zniknie problem nietrzymania moczu, Twoja pochwa stanie się ciaśniejsza i lepiej nawilżona. Co za tym idzie, ryzyko infekcji znacznie się zmniejszy. Zaczniesz także odczuwać więcej przyjemności podczas współżycia. Przestaniesz obawiać się osłabienia mięśni miednicy, zniknie także uczucie świądu.

Wreszcie przestaniesz przejmować się przykrymi dolegliwościami okolicy intymnych, a skupisz się na tym, co zawsze lubiłaś robić. Zaczniesz uprawiać sporty i żyć pełnią życia niezależnie od wieku!

Wysiłkowe nietrzymanie moczu? Infekcje pochwy? Te problemy odejdą w zapomnienie! Nareszcie pokonasz ból i suchość w okolicach intymnych. Znikną Twoje kompleksy, a Ty poczujesz się w pełni atrakcyjna i kobieca. 

Cennik

1200 zł / 1 zabieg