DrzazgaClinic, ul. Racławicka 20A, 41-506 Chorzów, woj. śląskie

MENU

Twarz kobiety, wstrzykiwanie kwasu

Sierpniowa promocja!

Kup dowolny zabieg za minimum 700 zł i otrzymaj aż 50% zniżki na zabiegi profesjonalnej marki Diego dalla Palma

Zadzwoń pod numer  32 420 29 78 lub napisz do nas i dowiedz się więcej!

Czas zabiegu:

ok. 30 min.

Znieczulenie:

TAK

Rekomendowana ilość zabiegów:

Powtarzać 1 raz do roku

Film:

Zabiegi kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to jeden z najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych preparatów w medycynie estetycznej. Występuje w skórze w sposób naturalny - jest jej podstawowym składnikiem, utrzymującym jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Z wiekiem jest go coraz mniej. To dlatego skóra wysusza się, wiotczeje, zmienia się owal twarzy, pojawiają się zmarszczki. Policzki i usta tracą objętość.

Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem preparatów zawierających kwas hialuronowy. W zależności od stopnia usieciowania, kwas hialuronowy, podawany jest celem korekcji zmarszczek i wolumetrii twarzy oraz powiększania ust.

Obecnie kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym wypełniaczem na świecie. W zależności od gęstości, utrzymuje się w organizmie nawet do 24 miesięcy. Ulega całkowitej degradacji. Wstrzyknięty do skóry właściwej nawilży skórę, wypełni zmarszczki. Można w ten sposób modelować usta, nadając im objętości, poprawić kontur twarzy, oraz pobudzić procesy regeneracji skóry.

Kwas hialuronowy nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Jest substancją naturalną, co zmniejsza ryzyko alergii.

W Drzazga Clinic wykorzystujemy preparaty kwasu hialuronowego Teoxane, Restylane, StylAge, Princess® oraz Neauvia.

Jak przebiega zabieg

Trwa zazwyczaj ok. 30 minut i nie wyłącza z codziennego życia. Preparaty kwasu hialuronowym wprowadza się do skóry bardzo cienkimi igłami. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki.

Efekty zabiegu

Można powiedzieć, że są natychmiastowe, ale nie trwają całe życie. Zabiegi trzeba powtarzać, bo po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego ulegają całkowitemu wchłonięciu. To m.in. dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne, gdyż nie powodują  trwałej zmiany w wyglądzie twarzy.

Cele zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego to odbudowa utraconej objętości tkanek, spłycenie bruzd i zmarszczek, „przeciwdziałanie” siłom grawitacji, zmniejszenie niekorzystnych efektów starzenia się twarzy, przywrócenie bardziej wypoczętego i młodszego wyglądu, odsunięcie w czasie konieczności wykonania zabiegów bardziej inwazyjnych, takich jak chirurgia plastyczna

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest modelowanie  ust w celu uzyskania określonego efektu kosmetycznego, np. zniwelowania asymetrii ust, poprawienia napięcia skóry, nawilżenia, uwydatnienia czerwieni wargowej czy powiększenia ust.

Także zmniejszające się z biegiem lat napięcie skóry, opadające kąciki ust, pojawiające się wokół ust zmarszczki czy zanik czerwieni wargowej są wskazaniem do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego., w efekcie którego usta odzyskają zmysłowy wygląd.

Modelowanie ust - efekty

Po zabiegu

Mogą wystąpić objawy takie, jak zaczerwienienia, obrzęk, siniaki itp. w obszarach podania preparatu. Zmiany te mają charakter łagodny i krótkotrwały, ustępują zwykle w ciągu 7 dni lub krócej. W ciągu 24 godzin po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, nadmiernej ekspozycji na słońce, nie powinno się również spożywać napojów alkoholowych.

Przeciwwskazania

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)

 

 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • Choroby nowotworowe
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (lekarz przeprowadza wywiad dotyczący przebytych chorób, obecności alergii i przyjmowanych leków.)
 • Leczenie antybiotykami

Objawy niepożądane

 • Zaczerwienienie, obrzęk
 • Ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin
 • Świąd w przypadku skóry wrażliwej

 

 • Nadwrażliwość w miejscu korekcji
 • Sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

Cennik*

od 900 zł - modelowanie ust
od 900 zł - bruzdy nosowo - wargowe
od 900 zł - lwia zmarszczka
od 900 zł - wypełnienie doliny łez

* Ceny zabiegu uzależnione są od rodzaju i ilości zużytego preparatu

System ratalny

Dzięki współpracy z naszym partnerem MediRaty, możemy zaoferować Państwu bardzo korzystyny system ratalny. Aby zacząć z niego korzystać, należy przejść pozytywnie krótką weryfikację online klikając tutaj lub telefonicznie pod nr 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).

Masz pytania? Wypełnij poniższy formularz, a zadzwonimy do Ciebie!


Administratorem Danych jest BetaMed S.A. z siedzibą przy ul. Racławickiej 20A, 41-506 Chorzów. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 Ustawy, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwość ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Więcej szczegółów dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności