You are currently viewing Zabiegi polacane na zimę

Zabiegi polacane na zimę

Małymi krokami zbliża się do nas zima, w związku z tym, nasza skóra jest poddawana większej ilości czynników, które jej nie sprzyjają. Zmiana temperatury pomiędzy ogrzewanym pomieszczeniem, a temperaturą na dworze, wiatr czy siarczysty mróz, na pewno nie są dobre dla naszej cery. Nasza skóra reaguje różnie na niekorzystne czynniki, na przykład: mogą pojawiać się problemy z mocno uwidocznionymi naczynkami, skóra staje się wysuszona i odwodniona, przez co może po prostu pękać i się łuszczyć. Warto więc wspomagać się profesjonalnymi kosmetykami, które posiadają wysoką zawartość składników aktywnych oraz nie posiadają alkoholu w swoim składzie. Warto ten okres wykorzystać także na zabiegi, które pomogą nam przetrwać ten trudny okres oraz będą dobrym przygotowaniem na nadchodzące ciepłe wiosenne i letnie dni.

Laserowa redukcja naczyniaków i rumienia

Jeżeli posiadamy cerę skłonną do rumienia lub cerę naczyniową warto rozważyć laserowe zabiegi redukujące te problemy. Zimą ze względu na dużą zmianę temperatur (nawet powyżej 20 stopni różnicy) naczynka mogą się mocno skurczać co może doprawadzać do ich pęknięć i tworzenia się tzw. pajączków. W naszej Klinice wykorzystujemy energię lasera Fotona Nd:Yag do niwelowania tych problemów. Energia lasera jest absorbowana wyłącznie przez uszkodzone naczynia, omijając przy tym zdrową tkankę. Zabiegi polegają na trwałym uszkodzeniu ścian naczyń w wyniku pochłonięcia energii przez hemoglobinę i wytworzeniu ciepła w komórkach. W wyniku czego, dochodzi do obumarcia naczyń i usunięcia ich z organizmu na drodze fizjologicznego wchłonięcia.

naczyniaki
rumien
kosmetyk
Serum ANTI-REDNESS marki PCA uszczelnia naczynia krwionośne oraz zmniejsza okresowe zaczerwienienia, nadwrażliwość skóry i stany zapalne.

Mezoterapia igłowa

Warto wykorzystać czas jesienno-zimowy na zabiegi medycyny estetycznej. Jest to okres, w którym promieniowanie ultrafioletowe nas nie dosięga w tak znacznym stopniu, jak w lato. Dzięki temu możemy je wykonywać bezpieczniej. Przykładem takiego zabiegu jest mezoterapia igłowa, która ma na celu nawilżenie i przywrócenie elastyczności szarej i odwodnionej skóry. Zabieg ten także miejscowo zwiększa odporność skóry na czynniki zewnętrzne. Mezoterapia dodatkowo stymuluje skórę, która z wiekem zaczyna się starzeć. Dodatkowym efektem zabiegu jest rewitalizacja i napięcie skóry.

mezoiglowa
kosmetyk (1)
Mydełko DRY SKIN RELIEDF marki PCA do codziennej pielęgnacji, o właściwościach łagodzących i regenerujących suchą oraz odwodnioną skórę.
kosmetyk (2)
Krem marki PCA, który gwarantuje intensywne nawilżenie głębokich warstw skóry. Doskonały w pielęgnacji cery ekstremalnie suchej i wrażliwej.

Peelingi chemiczne

Takie zabiegi polegają na złuszczeniu naskórka oraz równoczesnym odżywieniu skóry, która w okresie zimowym na pewno potrzebuje wparcia. Substancje zawrte w profesjonalnych preparatach mobilizują komórki kolagenu i elastyny do wzmożonej pracy i odbudowy. Dzięki temu, twarz staje się gładsza, lepiej odżywiona i wygląda młodziej oraz zdrowiej. Wykonywane w naszej Klinice peelingi chemiczne PCA posiadają wiele dodatkowych efektów między innymi: działanie przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe, niwelują zaburzenia barwnikowe czy spłycają drobne linie i zmarszczki. Dzięki tym zabiegom nie tylko poprawisz aktualny stan swojej skóry, ale także przygotujesz ją na kolejny sezon.

peeling
Maska peelingujaca SKIN ENERGY juvena
Maska marki Juvena oczyszcza i wyrównuje skórę, szczególnie w miejscach z rozszerzonymi porami i jednocześnie delikatnie ją peelinguje.
scrub natleniajacy diegodallapalma
Scrub natleniający marki Diego dalla Palma z mikro-złuszczającymi sferami różnej wielkości, usuwa obumarłe komórki naskórka.
Depilacja laserowa

 

Depilacja laserowa jest jednym z najlepszych sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia. Opalenizna czy promienie słoneczne negatywnie wpływają na efekty zabiegu. dlatego warto wykonać go jesienią lub zimą. Wykorzystywane przez nas lasery działają destrukcyjnie nie tylko na melaninę we włosach, lecz także na brodawki i naczynia krwionośne wokół mieszków włosowych. Nieodżywiane włosy, po zabiegu stają się słabsze, po czym obumierają i po 2 – 3 tygodniach wypadają. Jest to więc idealny okres, w którym nie odkrywamy naszych nóg, a działanie lasera będzie skuteczne na długi okres czasu.

depilacja
SkinNova Krem do ciala juvena
Delikatnie wygładzający krem do ciała marki Juvena, który idealnie nawilża skórę i poprawia jej elastyczność.
kosmetyk 3
Luksusowy krem kawiorowy do ciałą marki Declare działa regenerująco i odżywczo, po który skóra staje się jedwabiście gładka.