ZABIEG Z UŻYCIEM NICI PDO

Czas zabiegu

30 - 60 minut

Części ciała

Twarz

Znieczulenie

Miejscowe

Liczba zabiegów

1

Rekonwalescencja

14 dni

Efekty

po 1 zabiegu

Wykonuje

Lekarz

Czym jest zabieg nićmi PDO?

PDO to skrót od polidioxanonu, substancji, z której wykonane są nici – całkowicie biokompatybilnej i bioabsorbowalnej, która działa stymulująco na skórę.

Do niedawna nici PDO wykorzystywane były głównie do zakładania szwów chirurgicznych, ponieważ z czasem rozpuszczały się i były wchłaniane przez tkanki bez skutków ubocznych dla organizmu.

Nici PDO wymyślono w Korei. Tamtejsi lekarze zauważyli, że obecność nici PDO w tkance, połączona z akupunkturą, wzmacnia mięśnie i ścięgna organizmu. Dalsze obserwacje potwierdziły, ze dodatkowo stymulują syntezę kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za gęstość i sprężystość skóry.

W medycynie estetycznej wykorzystywane są nici liftingujące oraz nici rewitalizujące.

Różnica między nićmi PDO gładkimi a z haczykami?

Zabieg z użyciem nici PDO, to małoinwazyjna oraz prawie bezbolesna metoda wykorzystywana jako skuteczny zabieg modelujący jak i rewitalizujący. 

Zabieg z użyciem nici PDO z haczykami , to małoinwazyjna metoda wykorzystywana jako skuteczny liftingujący i modelujący.

Przebieg zabiegu

Zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, jest praktycznie bezinwazyjny.  Trwa w zależności od obszaru, na którym jest wykonywany 30-60 min. Nie pozostawia na skórze żadnych nacięć ani blizn.

Rozpoczyna się wyznaczeniem obszarów, które pacjent chce poprawić. Lekarz rysuje linie, które będą odpowiadały rozmieszczeniu nici. Zamiast skalpela, użyta zostaje cieniutka kaniula lub igła, za pomocą której lekarz umieszcza nić pod skórą. Wprowadzona nić dzięki haczykowatej strukturze osadza się w tkance, a lekarz odpowiednio ją podciągając modeluje twarz czy ciało.

Do zabiegów rewitalizacji i wygładzania zmarszczek wykorzystywane są cieńsze gładkie nici.  Podczas zabiegu pacjent może odczuwać delikatne ukłucia. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk, zaczerwienienia i nieduże krwiaki, które znikają po kilku dniach.

Efekty po zabiegu

Cennik

od 650 zł – likwidacja worków pod oczami
od 650 zł – usuwanie kurzych łapek
od 650  zł – korekta doliny łez
od 650 zł – uniesienie opadających kącików ust
od 650 zł – ujędrnienie podbródka
od 1800 zł – podniesienie brwi
od 2000 zł – lifting kąta żuchwy

Zarezerwuj termin zabiegu: