Wstydliwe dolegliwości – czy można o nich zapomnieć raz na zawsze?

Nietrzymanie moczu to jedna z wstydliwych dolegliwości, która uprzykrza życie wielu kobietom. Problem ten coraz częściej dotyka kobiet po urodzeniu pierwszego dziecka.

Przyczyny

Czynników powodujących te przykrą dolegliwość może być wiele:

ciąża oraz poród
nadwaga
skłonność do zaparć
dojrzały wiek
przebyte zabiegi ginekologiczne
uprawianie sportów wysiłkowych np. podnoszenie ciężarów
przewlekły kaszel
uszkodzenia dna miednicy

 

 

Odmiany nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu może mieć wiele odmian. Najbardziej znaną jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, które pojawia się np. w momencie silnego kaszlu, kichania czy dźwigania ciężkich przedmiotów. Spowodowane jest to osłabieniem mięśni dna miednicy, wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej i parciem na pęcherz.

Występuje też naglące nietrzymanie moczu – pojawia się ono na skutek mocnego parcia na cewkę moczową i pęcherz. Nad takim parciem nie można zapanować w żaden sposób i niestety nie jesteśmy w stanie go przewidzieć. Czynnikiem tego rodzaju nietrzymania moczu mogą być nawracające infekcje układu moczowego.

Skuteczna profilaktyka

W dzisiejszych czasach, medycyna rozwinęła się na tyle mocno, że istnieje wiele metod operacyjnego leczenia nietrzymania moczu. Każda operacja jest jednak zabiegiem inwazyjnym i wymagającym rekonwalescencji.

Nowoczesne techniki pozwalają na pozbycie się przykrych dolegliwości bez użycia skalpela. Jednym z nowoczesnych rozwiązań jest zabieg Emsella, który został wyróżniony nagrodą „Power of Beauty” Party Medycyna Estetyczna w 2019 roku za innowacyjne technologie i przełamywanie tabu w medycynie estetycznej.

Zabieg Emsella

Zabieg Emsella to bezbolesny i bezinwazyjny sposób na problemy z nietrzymaniem moczu. W zaledwie 3 tygodnie wzmacnia mięśnie Kegla i przywraca kontrolę nad ich pracą.

Zabieg ten polega na przeprowadzeniu intensywnego treningu mięśni dna miednicy, czyli mięśni Kegla przy użyciu specjalistycznego fotela. Podczas zabiegu skoncentrowana fala elektromagnetyczna stymuluje mięśnie do wykonywania silnych i częstych skurczy. Zabieg Emsella pobudza mięśnie głębokie, które trudno ćwiczyć podczas normalnego treningu. Nowoczesna technologia powoduje wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych, a to wszystko składa się na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Dodatkowo podczas jednego zabiegu wykonywane jest ponad 11 tysięcy bardzo intensywnych skurczy! Wszystko to sprawia, że efekty poprawy widać już po pierwszym zabiegu, a pełna seria, składająca się z 6 zabiegów eliminuje problem nietrzymania moczu.

Zabieg ten jest również rekomendowany dla mężczyzn w przypadku problemów z prostatą lub jako profilaktyka dolegliwości nietrzymania moczu. Mięśnie Kegla u mężczyzny, czyli mięśnie łonowo-guziczne rozkładają się od kości ogonowej do łonowej. Ich wzmocnienie i dobra kondycja wpływają na poprawę sprawności seksualnej.

Dowiedz się więcej – https://drzazgaclinic.pl/emsella/

Przeczytaj również:

 Każdy z nas potrzebuje słońca. Cieszymy się kiedy zaplanowane wakacje są pełne słońca, ciepłej wody i pełnego luzu. Jednak te wszystkie czynniki wpływają niekorzystnie