TOKSYNA
BOTULINOWA-BOTOKS

Czas zabiegu

15 minut

Części ciała

Twarz, dłonie, stopy

Znieczulenie

Miejscowe

Liczba zabiegów

Co pół roku

Rekonwalescencja

brak

Efekty

po 1 zabiegu

Wykonuje

Lekarz

Czym jest TOKSYNA BOTULINOWA?

Zabieg wykonany z użyciem toksyny botulinowej, popularnie zwanej botoksem, to jedna z najskuteczniejszych metod wygładzenia zmarszczek mimicznych. Mechanizm działania toksyny jest dobrze znany. Z zabiegów z jej zastosowaniem korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni.  Toksyna botulinowa typu A, która wytwarzana jest przez bakterie Clostridium botulinum, rozluźnia mięśnie, do których została podana. Sprawia, że zmarszczki są bardziej wygładzone, a efekt widoczny jest przez ok. 4-6 miesięcy. Potem warto powtórzyć zabieg.

Preparat ten jest wskazany do czasowej poprawy wyglądu umiarkowanych lub silnych zmarszczek w górnej części twarzy – m.in. pionowej zmarszczki między brwiami, zmarszczek poziomych czoła, czy tzw. kurzych łapek.

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa krótko – około 15 min. Preparat z oczyszczoną neurotoksyną, czyli innymi słowy, toksyną botulinową typu A wstrzykiwany jest przez lekarza w określone miejsca twarzy, dzięki czemu uzyskiwany jest kontrolowany paraliż mięśni. Zmarszczki ulegają spłyceniu. Zabieg nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jego zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć. Toksyna wstrzykiwana jest za pomocą bardzo cienkiej igły z jednorazowej strzykawki. Ze względu na komfort pacjenta możliwe jest zastosowanie znieczulenia kremem.

Po zabiegu

Po zabiegu należy ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach nakłuć minimum przez pół godziny, zaś do 4 godzin po zabiegu nie pochylać głowy do dołu. W dniu zabiegu nie można też spożywać alkoholu i korzystać z sauny bądź się opalać. W najbliższych dniach po zabiegu nie powinno się też masować miejsc, w które wstrzyknięty został preparat.

Efekty po zabiegu

Cennik

od 550 zł - jedna okolica

od 550 zł - zmarszczki poprzeczne czoła

od 550 zł - lwia zmarszczka

od 550 zł - zmarszczki w okolicy oczu tzw. kurze łapki

od 550 zł - zmarszczki nosa tzw. zmarszczki królicze

od 550 zł - korekcja zmarszczek brody

300–350 zł - uniesienie kącików ust

300–350 zł  - zmarszczki palacza

800-1000 zł - bruksizm

1700–1900 zł - leczenie nadpotliwości dłoni i stóp

od 1400 zł - leczenie nadpotliwości pach

25 zł (1 jednostka) - dostrzyknięcie preparatu podczas wizyty kontrolnej po zabiegu (o ilości jednostek decyduje Lekarz)

*Cena uzależniona od rodzaju i ilości zużytego preparatu 

Zarezerwuj termin zabiegu: