DrzazgaClinic, ul. Racławicka 20A, 41-506 Chorzów, woj. śląskie

MENU

Sierpniowa promocja!

Kup dowolny zabieg za minimum 700 zł i otrzymaj aż 50% zniżki na zabiegi profesjonalnej marki Diego dalla Palma

Zadzwoń pod numer  32 420 29 78 lub napisz do nas i dowiedz się więcej!

Czas zabiegu:

ok. 15 min.

Znieczulenie:

TAK

Rekomendowana ilość zabiegów:

Powtarzać co pół roku

Film:

Zobacz zabieg

Toksyna botulinowa

Zabieg wykonany z użyciem toksyny botulinowej, popularnie zwanej botoksem, to jedna z najskuteczniejszych metod wygładzenia zmarszczek mimicznych. Mechanizm działania toksyny jest dobrze znany. Z zabiegów z jej zastosowaniem korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni.  Toksyna botulinowa typu A, która wytwarzana jest przez bakterie Clostridium botulinum, rozluźnia mięśnie, do których została podana. Sprawia, że zmarszczki są bardziej wygładzone, a efekt widoczny jest przez ok. 4-6 miesięcy. Potem warto powtórzyć zabieg.

Preparat ten jest wskazany do czasowej poprawy wyglądu umiarkowanych lub silnych zmarszczek w górnej części twarzy – m.in. pionowej zmarszczki między brwiami, zmarszczek poziomych czoła, czy tzw. kurzych łapek.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa krótko - około 15 min. Preparat z oczyszczoną neurotoksyną, czyli innymi słowy, toksyną botulinową typu A wstrzykiwany jest przez lekarza w określone miejsca twarzy, dzięki czemu uzyskiwany jest kontrolowany paraliż mięśni. Zmarszczki ulegają spłyceniu.

Zabieg nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jego zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć. Toksyna wstrzykiwana jest za pomocą bardzo cienkiej igły z jednorazowej strzykawki. Ze względu na komfort pacjenta możliwe jest zastosowanie znieczulenia kremem.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu widoczne są bardzo szybko,  już po 5-8 dniach. To, jak długo się utrzymają, średnio 4-6 miesięcy, zależy od cech organizmu. Im więcej zabiegów, tym naturalnie lepszy efekt, ale wygładzenie zmarszczek jest widoczne już po pierwszym wstrzyknięciu.

 • Zmarszczki ulegają wygładzeniu
 • Poprawa wyrazu twarzy
 • Redukcja zmarszczek poprzecznych czoła
 • Redukcja lwiej zmarszczki
 • Redukcja zmarszczek palacza
 • Redukcja zmarszczek wokół oczu
 • Redukcja zmarszczek nosa
 • Redukcja nadpotliwości dłoni i stóp

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu należy ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach nakłuć minimum przez pół godziny, zaś do 4 godzin po zabiegu nie pochylać głowy do dołu. W dniu zabiegu nie można też spożywać alkoholu i korzystać z sauny bądź się opalać. W najbliższych dniach po zabiegu nie powinno się też masować miejsc, w które wstrzyknięty został preparat.

Przeciwwskazania

 • nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą
 • infekcje w miejscach wstrzyknięć
 • miastenia rzekomoporaźna

 

 •  zespół Eaton Lamberta
 • stwardnienie zanikowe boczne
 • ciąża i okres laktacji oraz stosowanie antybiotyków zwłaszcza aminoglikozydów, aminochinolonów, tetracyklin

Cennik*

od 550 zł - zmarszczki poprzeczne czoła
od 550 zł - lwia zmarszczka
od 550 zł - zmarszczki okolica oczu, tzw. kurze łapki
od 1000 zł - dwa obszary
od 1350 zł - trzy obszary

* Ceny zabiegu uzależnione są od rodzaju i ilości zużytego preparatu

System ratalny

Dzięki współpracy z naszym partnerem MediRaty, możemy zaoferować Państwu bardzo korzystyny system ratalny. Aby zacząć z niego korzystać, należy przejść pozytywnie krótką weryfikację online klikając tutaj lub telefonicznie pod nr 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).

Masz pytania? Wypełnij poniższy formularz, a zadzwonimy do Ciebie!


Administratorem Danych jest BetaMed S.A. z siedzibą przy ul. Racławickiej 20A, 41-506 Chorzów. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 Ustawy, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwość ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Więcej szczegółów dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności