LECZENIE ŁYSIENIA ANDROGENOWEGO - REGENERA ACTIVA

Czas zabiegu

90 minut

Części ciała

Głowa

Znieczulenie

miejscowe

Liczba zabiegów

1 zabieg

Rekonwalescencja

brak

Efekty

po 1 zabiegu

Wykonuje

Lekarz

Na czym polega zabieg REGENERA ACTIVA?

Podczas zabiegu lekarz pobiera od trzech do czterech malutkich wycinków skóry, o średnicy 2,5 milimetra każdy. Materiał pobierany jest z linii włosów na karku – jest to miejsce najbardziej odporne na łysienie androgenowe. Tak mała biopsja goi się samoczynnie, a przed zabiegiem lekarz znieczula miejsce pobrania przeszczepu za pomocą lidokainy, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny.

Następnie lekarz przy użyciu nowoczesnej aparatury wyizoluje z pobranej próbki komórki pnia, czynniki wzrostu oraz komórki progenitorowe.
Tak stworzona zawiesina zostanie zaaplikowana w skórę Twojej głowy metodą mezoterapii. Przy użyciu bardzo cienkiej igły, komórki pnia zostaną podane w okolice Twoich mieszków włosowych. Dzięki temu zainicjowane zostaną procesy naprawcze włosa. Warto zwrócić uwagę, że leczenie tą metodą wymaga tylko jednego zabiegu, a pierwsze efekty są widoczne już po kilku miesiącach od przeprowadzenia zabiegu.

 

Czym jest łysienie androgenowe?
Łysienie androgenowe jest najczęstszą przyczyną utraty włosów – występuje u niemal 70% mężczyzn. Proces łysienia przebiega zazwyczaj w postaci recesji linii włosów na skroniach tworząc tzw. zakola, a także na czubku głowy. Trzeba pamiętać, że w dużej liczbie przypadków, początkowo niewielkie łysienie androgenowe z czasem prowadzi do całkowitego wyłysienia. Właśnie dlatego wczesne rozpoczęcie leczenia daje nie tylko największą szansę na zatrzymanie rozwoju łysiny, ale także cofa już widoczne zmiany.

Dlaczego łysiejemy? Dzieje się tak za sprawą andrgonenów, a konkretniej pochodnej testosteronu dihydrotestosteron (DHT). Androgeny czyli męskie hormony są dla nas czymś zupełnie naturalnym. To własnie one regulują pracę wielu gruczołów oraz odpowiadają za nasze libido. Niestety wraz z wiekiem, androgeny zaczynają stymulować wzrost włosów na twarzy, ale powstrzymują na wierzchołku głowy oraz skroniach. Nic więc dziwnego, że taki proces w medycynie nazywa się „paradoksem androgennym„.

Wspominany wcześniej dihydrotestosteron, stopniowo osłabia włosy przez co stają się one coraz cieńsze i słabsze – jest to pierwszy objaw łysienia androgenowego. Oprócz tego pod wpływem DHT skraca się faza anagenu, a wydłuża telogenu przez co włosy rosną dużo wolniej i są krótsze. Istotną kwestią jest to, że DHT powstaje przy transformacji testosteronu pod wpływem katalizatora, enzymu 5α reduktazy. 5α reduktaza występuje w gruczołach łojowych znajdujących się przy mieszkach włosowych, przez co dihydrotestosteron powoduje miniaturyzacje mieszków włosowych, co w konsekwencji prowadzi do spłycenia i ścieńczenia włosów.

 

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu, w miejscu w którym pobierane były komórki pnia pozostaje mała rana, która goi się samoczynnie w ciągu kilku najbliższych dni.

Ponadto przez 1 – 2 dni po zabiegu:

  • należy unikać bezpośredniego kontaktu z promieniowaniem słonecznym
  • nie stosować toników na bazie alkoholu, mydła
  • nie wykonywać żadnych peelingów oraz unikać substancji mogących wywołać podrażnienie
  • nie drażnić skóry w okolicy zabiegu
  • nie pocierać ręcznikiem miejsc poddanych zabiegowi
  • należy unikać gorących kąpieli, saun, ćwiczeń fizycznych do momentu pełnego wygojenia

Efekty po zabiegu

Cennik

5000 zł – Jeden zabieg

Zarezerwuj termin zabiegu: