DrzazgaClinic, ul. Racławicka 20A, 41-506 Chorzów, woj. śląskie

MENU

Kobieta i wypadające włosy

Sierpniowa promocja!

Kup dowolny zabieg za minimum 700 zł i otrzymaj aż 50% zniżki na zabiegi profesjonalnej marki Diego dalla Palma

Zadzwoń pod numer  32 420 29 78 lub napisz do nas i dowiedz się więcej!

Czas zabiegu:

90 minut

Znieczulenie:

miejscowe - lidokaina

Rekomendowana ilość zabiegów:

1

 

Czym jest łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe jest najczęstszą przyczyną utraty włosów - występuje u niemal 40% kobiet. Proces łysienia rozpoczyna się od osłabienia włosa - na początku włosy na czubku głowy stają się coraz cieńsze. Właśnie dlatego wczesne rozpoczęcie leczenia daje nie tylko największą szansę za zatrzymanie rozwoju łysiny, ale także cofa już widoczne zmiany.

Jednak dlaczego łysiejemy? Dzieje się tak za sprawą andrgonenów, a konkretniej pochodnej testosteronu dihydrotestosteron (DHT). Androgeny są dla nas czymś zupełnie naturalnym. To własnie one regulują pracę wielu gruczołów oraz odpowiadają za nasze libido. Niestety wraz z wiekiem, androgeny zaczynają stymulować wzrost włosów na twarzy, ale powstrzymują na wierzchołku głowy oraz skroniach. Nic więc dziwnego, że taki proces w medycynie nazywa się "paradoksem androgennym".

 

Na czym polega przeszczep?

Podczas zabiegu lekarz pobiera malutki wycinek skóry o średnicy 2,5 milimetra z linii włosów na karku - jest to miejsce najbardziej odporne na łysienie androgenowe. Tak mała biopsja goi się samoczynnie, a przed zabiegiem lekarz znieczula miejsce pobrania przeszczepu za pomocą lidokainy, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny.

Następnie lekarz przy użyciu nowoczesnej aparatury wyizoluje z pobranej próbki komórek pnia, czynniki wzrostu oraz komórki progenitorowe.
Tak stworzona zawiesina zostanie zaimplikowana w skórę Twojej głowy metodą mezoterapii. Przy użyciu bardzo cienkiej igły, komórki pnia zostaną podane w okolice Twoich mieszków włosów. Dzięki temu zainicjowane zostaną procesy naprawcze włosa. Najważniejsze w tej metodzie jest to, że wykonuje się ją tylko raz, a pierwsze efekty widoczne są już po kilku miesiącach od przeprowadzenia zabiegu.

Zobacz efekty zabiegu widoczne już po 3 miesiącach

Przeciwwskazania

 • ogólnoustrojowe lub lokalne schorzenia dermatologiczne,
 • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne,
 • wypadanie włosów o podłożu psychologicznym
 • inna forma łysienia niż łysienie androgenowe,
 • wypadanie włosów o podłożu psychologicznym.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu, w miejscu w którym pobierane były komórki pnia pozostaje mała rana, która goi się samoczynnie w ciągu kilku najbliższych dni.

Ponadto:

 • należy unikać bezpośredniego kontaktu z promieniowaniem słonecznym,
 • nie stosować toników na bazie alkoholu, mydła,
 • nie wykonywać żadnych peelingów oraz unikać substancji mogących wywołać podrażnienie,
 • nie drażnić skóry w okolicy zabiegu,
 • nie pocierać ręcznikiem miejsc poddanych zabiegowi,
 • należy unikać gorących kąpieli, saun, ćwiczeń fizycznych do momentu pełnego wygojenia.

Cennik

Standardowa cena zabiegu: 5000 zł 

System ratalny

Dzięki współpracy z naszym partnerem MediRaty, możemy zaoferować Państwu bardzo korzystyny system ratalny. Aby zacząć z niego korzystać, należy przejść pozytywnie krótką weryfikację online klikając tutaj lub telefonicznie pod nr 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).

Masz pytania? Wypełnij poniższy formularz, a zadzwonimy do Ciebie!


Administratorem Danych jest BetaMed S.A. z siedzibą przy ul. Racławickiej 20A, 41-506 Chorzów. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 Ustawy, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwość ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Więcej szczegółów dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności