PROGRAM

Fit Plan

Fit Plan obejmuje:

Indywidualny trening personalny dwa razy w tygodniu

Konsultacje ze Specjalistą ds. Żywienia

Cotygodniowe plany żywieniowe i treningowe

Kontrolę postępów

Połączenie to gwarantuje najlepsze efekty. 

Zbilansowana, zdrowa i smaczna dieta oraz indywidualnie dobrany trening z naszym Trenerem to klucz do osiągnięcia Twojej wymarzonej sylwetki.

Opieka dietetyczna

Opieka Specjalisty ds. Żywienia polega na regularnych, cotygodniowych wizytach (4 wizyty w miesiącu), dzięki którym cały proces chudnięcia jest kontrolowany i na bieżąco monitorowany.

1.

Spotkanie

Proces rozpoczyna się od konsultacji, podczas której przeprowadzany jest wywiad kliniczny, który pozwoli Cię lepiej poznać i ustalić cele jakie chcesz osiągnąć. 

2.

Spotkanie

Następnie przeprowadzana jest wnikliwa analiza i ocena Twoich zachowań żywieniowych, analiza składu ciała oraz pomiar antropometryczny. Wszystkie te działania pozwalają na określenie odpowiedniego i indywidualnie dostosowanego do Ciebie planu żywienia.

3.

Spotkanie

Po przeprowadzeniu wywiadu otrzymujesz specjalnie przygotowany, indywidualny plan żywieniowy, który obejmuje pakiet jadłospisów dziennych, dopasowanych pod względem – celu, stanu zdrowia oraz upodobań smakowych. W razie potrzeby jadłospis może być modyfikowany podczas cotygodniowych konsultacji.  Dla ułatwienia prowadzenia diety otrzymujesz specjalnie przygotowaną listę zakupów.

4.

Spotkanie

W dietach najgorszy jest brak motywacji i ogrom informacji jaki trzeba wiedzieć, żeby robić to zdrowo i efektywnie. Nasz Specjalista jest od tego, aby motywować Cię do działania, czuwać nad Twoim ciałem, a przede wszystkim zdrowiem. Od teraz nie musisz się już bać diety! Zostanie ona ułożona na podstawie Twoich upodobań smakowych, dlatego stanie się ona przyjemnością, a nie przymusem. Pamiętaj, my jesteśmy po to, aby zadbać o Twój komfort podczas drogi do osiągniecia Twojej wymarzonej sylwetki.

Warning: Undefined variable $outout in /usr/home/drzazgaclinic/domains/drzazgaclinic.pl/public_html/wp-content/themes/drzazga-clinic/inc/custom-shortcodes.php on line 287

Marta Bała-Tabor

Fizjoterapeuta, trener fitness, dietetyk

Jest fizjoterapeutą, trenerem fitness oraz dietetykiem, a prywatnie pasjonatką zdrowego stylu życia. Ukończyła studia magisterskie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku fizjoterapia oraz studia podyplomowe z dietetyki oraz treningu fitness i ćwiczeń siłowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Dzięki jej wykształceniu jest w stanie pomóc pacjentowi w poprawie wszystkich aspektów zdrowotnych. Dzięki zdobytej wiedzy przygotowuje racjonalne diety, które uczą tylko prawidłowych nawyków żywieniowych i pokazują, że dieta może być zdrowa i smaczna. Przy wspólnym (z pacjentem/pacjentką) wykonywaniu ćwiczeń dba nie tylko o jego/jej zdrową utratę wagi, lecz także o zachowywanie prawidłowej postawy i prawidłowego rozwoju układu ruchowego. Takie podejście daje zdrowie w całym spektrum na dobrze skonstruowanych fundamentach. Dbając o swoje zdrowie istotnym elementem jej życia zawodowego i prywatnego jest sport. W wolnym czasie trenuje na siłowni, biega i jeździ na rolkach. Często bierze udział w imprezach biegowych na terenie Śląska. Stara się być przykładem dla swoich pacjentów, pokazując im, że inwestycja w zdrowie i lepsza kondycja, za którymi stoi sumienna praca – jest opłacalna.

Jak przygotować się do pierwszej konsultacji ze Specjalistą ds. Żywienia?​

  • Zalecamy nie jeść, nie pić dużej ilości napojów, kawy oraz alkoholu około 2h przed wizytą.
  • Nie zaleca się uprawiać bezpośrednio przed wizytą aktywności fizycznej, ponieważ pomiar ciała może wyjść nieadekwatny do stanu faktycznego.
  • Jeżeli posiadasz wyniki z ostatnich badań typu morfologia krwi, poziom glukozy, transaminazy, poziom hormonu TSH, ogólne badanie moczu – zabierz je ze sobą.
  • Jeżeli zażywasz regularnie leki bądź suplementy diety, warto przed spotkaniem przygotować taką listę, która ułatwi prace Specjaliście.

Indywidualny trening personalny

Trening personalny kierowany jest do osób, które chcą osiągnąć zauważalne efekty w jak najkrótszym czasie. Dodatkowo ten typ treningu idealnie sprawdzi się również u osób uprawiających różne dyscypliny sportowe, w celu podniesienia swoich wyników.

Indywidualny trening personalny to trening przygotowany specjalnie dla Ciebie, który uwzględnia Twoje potrzeby i cel jaki chcesz osiągnąć. Jeżeli chcesz skupić się bardziej na partii brzucha czy ud, albo zwiększyć swoją ogólną kondycję – żaden problem! Nasz Specjalista tak ułoży ćwiczenia, aby podczas jednej sesji wykorzystać ten czas najbardziej efektywnie i spełnić Twoje oczekiwania.

Trening z naszym Trenerem Personalnym odbywa się 2 razy w tygodniu i trwa ok. 60 minut.

Na pierwszym spotkaniu przeprowadzany jest wnikliwy wywiad kliniczny. Podczas wywiadu nasz Specjalista pozna Twoje oczekiwania, a przede wszystkim wykona wszystkie najważniejsze pomiary Twojego ciała oraz sprawdzi wagę wyjściową. Te elementy są podstawą do opracowania indywidualnego treningu. Dlatego najlepiej jeżeli na pierwszą wizytę zarezerwujesz sobie ok. 1,5 godziny.

Podczas pierwszej wizyty poznasz Twojego trenera, a trener pozna Ciebie, Twoje potrzeby, Twój cel i Twój organizm.

Twoje ćwiczenia mogą się różnić i być zmieniane podczas cotygodniowego treningu. Wynika to ze ściśle dopasowywanych ćwiczeń do Twoimi oczekiwań i wyznaczonego celu. Nie patrzymy na schematy, patrzymy na Ciebie i Twoje potrzeby.

Jak wyglada trening?

Indywidualny trening personalny to trening przygotowany specjalnie dla Ciebie, który uwzględnia Twoje potrzeby i cel jaki chcesz osiągnąć. Specjalnie opracowany program zajęć łączy :

ćwiczenia funkcjonalne, których celem jest m.in. kształtowanie siły i wytrzymałości mięśni

ćwiczenia siłowe typu split- skupiające się na partiach, na których Ci zależy np. płaski brzuch, jędrne pośladki czy smukłe uda (choć nie oznacza to, że pozostałe mięśnie zupełnie nie biorą udziału w aktywności)

ćwiczenia interwałowe i hiit, które pozwalają na skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej (są to ćwiczenia ogólnorozwojowe, rzeźbiące sylwetkę ciała, angażujące wszystkie grupy mięśniowe)

ćwiczenia aerobowe, które poprawiają wydolność i kondycję

Zabiegi modelujące sylwetkę

Dla uzupełnienia diety i treningów oraz uzyskania jeszcze lepszych efektów, zachęcamy do skorzystania z zabiegów modelujących sylwetkę.

 

W szczególności polecamy:

 

Perfect Shape – innowacyjny zabieg modelujący ciało, który skutecznie ujędrni skórę i zwalczy cellulit

 

HIFU Advance – zabieg modelująco-liftingujący wykorzystujący technologię HIFU, który gwarantuje spektakularny efekt liftingu

 

Endermologia LPG Alliance – kultowy już zabieg modelujący sylwetkę, gwarantujący ujędrnienie, zmniejszenie obwodów i redukcję cellulitu

 

CoolScultping – najlepsza metoda do nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej wykorzystująca zjawisko kriolipolizy

 

Fala uderzeniowa – najlepszy zabieg na nierówności skóry, redukujący cellulit i rozstepy