LASEROWE USUNIĘCIE EKTOPII SZYJKOWEJ (NADŻERKI)

Czas zabiegu

ok. 30 minut

Części ciała

Szyjka macicy

Znieczulenie

brak

Liczba zabiegów

1 zabieg

Rekonwalescencja

ok. 6 tygodni

Efekty

po 1 zabiegu

Wykonuje

Ginekolog

Czym jest LASEROWE USUNIECIE EKTOPII SZYJKOWEJ?

Zabieg usunięcia ektopii szyjkowej wykonywany jest przy pomocy lasera FOTONA. Specjalista Ginekolog kieruje wiązkę lasera o odpowiednich parametrach na nadżerkę, przez co dochodzi do odparowania wody, a to w efekcie prowadzi do obumarcia nadżerki. Zabiegi laserowe w przypadku zmian powstałych na szyjce macicy są jedną z najskuteczniejszych metod leczenia tego typu dolegliwości. Zabieg trwa do 30 minut i nie powoduje krwawienia. Podczas zabiegu Pacjentka może odczuwać ciepło.

W ramach przygotowania do zabiegu, Pacjentka musi mieć przy sobie prawidłowy wynik cytologii jednowarstwowej, nie starszej niż 3 miesiące.

 

Czym jest NADŻERKA?
Nadżerka jest nieregularnym zaczerwienionym obszarem, który występuje na szyjce macicy. Obszar ten powstaje wtedy, gdy nabłonek z części pochwowej wypiera nabłonek walcowaty z kanału szyjki macicy. Nadżerka ma postać malutkiej ranki o nierównej powierzchni. Występowanie nadżerki jest dosyć powszechnym problemem u kobiet. Nadżerka objawia się zazwyczaj dolegliwościami bólowymi, pieczeniem oraz zmianą charakteru upławów. Czasami może powodować również plamienia podczas stosunków seksualnych.

Po zabiegu

Po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort w postaci podrażnienia i zaczerwieniania, dlatego też zaleca się intensywnie nawilżać okolicę zabiegową i powstrzymywać się od stosunków seksualnych do momentu wygojenia.

Efekty po zabiegu

Cennik

1000 zł - jeden zabieg

Zarezerwuj termin zabiegu: