LASEROWE OBKURCZANIE POCHWY

Czas zabiegu

do 60 minut

Części ciała

pochwa

Znieczulenie

brak

Liczba zabiegów

1-2 zabiegi

Rekonwalescencja

ok. 6 tygodni

Efekty

po 1 zabiegu

Wykonuje

Ginekolog

Czym jest LASEROWE OBKURCZANIE POCHWY?

Zabieg obkurczania pochwy może być konieczny z różnych przyczyn:  menopauza, poród, ale również przez fizyczne uwarunkowania sprawiające, że pochwa nie jest wystarczająco elastyczna. Dla wielu kobiet stanowi to poważny problem w kontaktach intymnych. 

Zabieg ma na celu zwiększenie elastyczności pochwy, jej ścianek, jak również poprawę ich napięcia oraz zwiększenie poziomu nawilżenia. Laser oddziałuje na ścianki, powodując obkurczenie pochwy. W efekcie następuje stymulacja wytwarzania kolagenu w błonie śluzowej (dzięki temu zwiększa się elastyczność, napięcie i obkurczenia ścian). Dodatkowo następuje pobudzenie produkcji glikogenu odpowiedzialnego za nawilżenie pochwy. Pacjentki, które do tej pory skarżyły się na świąd, suchość oraz infekcje odczuwają znaczną poprawę. 

W ramach przygotowania do zabiegu, Pacjentka musi mieć przy sobie prawidłowy wynik cytologii jednowarstwowej, nie starszej niż 3 miesiące.

Po zabiegu

Po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort w postaci podrażnienia i zaczerwieniania, dlatego też zaleca się intensywnie nawilżać okolicę zabiegową i powstrzymywać się od stosunków seksualnych do momentu wygojenia.

Efekty po zabiegu

Cennik

1300 zł - jeden zabieg

 

Zarezerwuj termin zabiegu: