Opieka dietetyczna

Marta Bała-Tabor

Specjalista ds. żywienia Trener Personalny Fizjoterapeuta - masażysta

Nazywam się Marta Bała-Tabor,

Jestem fizjoterapeutą, trenerem fitness oraz dietetykiem, a prywatnie pasjonatką zdrowego stylu życia.

Ukończyłam studia magisterskie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku fizjoterapia oraz studia podyplomowe z dietetyki oraz treningu fitness i ćwiczeń siłowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Dzięki mojemu wykształceniu jestem w stanie pomóc pacjentowi w poprawie wszystkich aspektów zdrowotnych.

Dzięki zdobytej wiedzy przygotowuję racjonalne diety, które uczą tylko prawidłowych nawyków żywieniowych i pokazują, że dieta może być zdrowa i smaczna. Przy wspólnym wykonywaniu ćwiczeń dbam nie tylko o Twoją zdrową utratę wagi, lecz także o zachowywanie prawidłowej postawy i prawidłowego rozwoju układu ruchowego. Takie podejście daje zdrowie w całym spektrum na dobrze skonstruowanych fundamentach.

Dbając o swoje zdrowie istotnym elementem mojego życia zawodowego i prywatnego jest sport. W wolnym czasie trenuję na siłowni, biegam i jeżdżę na rolkach. Często biorę udział w imprezach biegowych na terenie Śląska. Staram się być przykładem dla moich pacjentów, pokazując im, że inwestycja w zdrowie i lepsza kondycja, za którymi stoi sumienna praca – jest opłacalna. 

Opieka dietetyczna

Opieka Specjalisty ds. Żywienia polega na regularnych, cotygodniowych wizytach (4 wizyty w miesiącu), dzięki którym cały proces chudnięcia jest kontrolowany i na bieżąco monitorowany.

spotkanie

wywiad kliniczny
analiza nawyków żywieniowych
pomiar ciała
ustalenie celów
wstępna dieta

spotkanie

ścisły plan żywieniowy
lista zakupów
monitorowanie postępów
motywacja

spotkanie

monitorowanie postępów
pomiar ciała
motywacja

spotkanie

pomiar ciała
podsumowanie wyników

Proces rozpoczyna się od konsultacji, podczas której przeprowadzany jest wywiad kliniczny, który pozwoli Cię lepiej poznać i ustalić cele jakie chcesz osiągnąć. 

 

Następnie przeprowadzana jest wnikliwa analiza i ocena Twoich zachowań żywieniowych, analiza składu ciała oraz pomiar antropometryczny. Wszystkie te działania pozwalają na określenie odpowiedniego i indywidualnie dostosowanego do Ciebie planu żywienia.

 

Po przeprowadzeniu wywiadu otrzymujesz specjalnie przygotowany, indywidualny plan żywieniowy, który obejmuje pakiet jadłospisów dziennych, dopasowanych pod względem – celu, stanu zdrowia oraz upodobań smakowych. W razie potrzeby jadłospis może być modyfikowany podczas cotygodniowych konsultacji.  Dla ułatwienia prowadzenia diety otrzymujesz specjalnie przygotowaną listę zakupów.

W dietach najgorszy jest brak motywacji i ogrom informacji jaki trzeba wiedzieć, żeby robić to zdrowo i efektywnie. Nasz Specjalista jest od tego, aby motywować Cię do działania, czuwać nad Twoim ciałem, a przede wszystkim zdrowiem. Od teraz nie musisz się już bać diety! Zostanie ona ułożona na podstawie Twoich upodobań smakowych, dlatego stanie się ona przyjemnością, a nie przymusem. Pamiętaj, my jesteśmy po to, aby zadbać o Twój komfort podczas drogi do osiągniecia Twojej wymarzonej sylwetki.

 

 

Co zyskasz dzięki opiece Specjalisty ds. Żywienia?

Opieka Specjalisty ds. Żywienia polega na regularnych, cotygodniowych wizytach (4 wizyty w miesiącu), dzięki którym cały proces chudnięcia jest kontrolowany i na bieżąco monitorowany.

FIT PLAN TO:

Jak przygotować się do pierwszej konsultacji ze Specjalistą ds. Żywienia?​

    • Zalecamy nie jeść, nie pić dużej ilości napojów, kawy oraz alkoholu około 2h przed wizytą.

    • Nie zaleca się uprawiać bezpośrednio przed wizytą aktywności fizycznej, ponieważ pomiar ciała może wyjść nieadekwatny do stanu faktycznego.

    • Jeżeli posiadasz wyniki z ostatnich badań typu morfologia krwi, poziom glukozy, transaminazy, poziom hormonu TSH, ogólne badanie moczu – zabierz je ze sobą.

    • Jeżeli zażywasz regularnie leki bądź suplementy diety, warto przed spotkaniem przygotować taką listę, która ułatwi prace Specjaliście.

Cennik

450 zł / miesiąc

Dodatkowa usługa do 1 wizyty:

Jadłospis na 7 dni 180zł

Jadłospis na 14 dni 250zł

Jadłospis na 28 dni 380zł

Konsultacja Kontrolna - sprawdzanie efektów 99zł

Dowiedz się więcej