Obudź skórę na wiosnę!

Zima powoli nas żegna, czas zmienić naszą garderobę na lżejszą, a w domach zrobić wiosenne porządki. Czy wiesz, że Twoja skóra twarzy również potrzebuje przygotować się do wiosny?

W zimę często zapominamy o właściwej pielęgnacji skóry twarzy. Przez co staje się ona szara, sucha, ziemista i zanieczyszczona. Dowiedź się jak przywrócić jej promienny i zdrowy wygląd – zapraszamy do dalszej części wpisu.

3 zasady pięknej skóry na wiosnę – OCZYSZCZENIE, NAWILŻENIE i OCHRONA

ZASADA 1  – Dogłębne oczyszczenie i złuszczenie

Pierwszym krokiem jest dokładne i regularne oczyszczenie skóry. Złuszczanie martwego naskórka to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, jakie powinniśmy wykonywać o każdej porze roku. A po zimie szczególnie, dlaczego? Nasza skóra codziennie narażona jest na zanieczyszczenia. Zimne powietrze, smog, tłuste kremy – to wszystko wpływa NEGATYWNIE na stan naszej skóry.  Peelingi i maski oczyszczające to najskuteczniejsze sposoby, aby oczyścić zatkane pory, uregulować wydzielanie sebum i pozbyć się martwego naskórka. Zasada jest prosta, skóra dobrze oczyszczona jest wygładzona i promienna. Należy też pamiętać, że na oczyszczonej skórze twarzy  lepiej prezentuje się makijaż, a  składniki aktywne w kosmetykach do codziennej pielęgnacji, lepiej są absorbowane przez skórę.

Pamiętaj, że skóra każdej z nas jest inna, dlatego dobierz kosmetyk do potrzeb swojej skóry. Skóra delikatna i wrażliwa nie powinna być narażona na działanie mocno ścierających drobinek, które są w niektórych peelingach. Warto wtedy postawić na maseczki albo żele oczyszczające. Natomiast skóra  tłusta lubuje się z glinkami, które świetnie regulują wydzielanie sebum.

Więcej o prawidłowym oczyszczaniu przeczytasz w naszym poprzednim wpisie.

Jakich zabiegów kosmetycznych na wiosnę warto spróbować?

Polecamy nowy rewolucyjny zabieg PROFACIAL MAX.  Jest on zabiegiem bezkonkurencyjnym w kategorii oczyszczania skóry twarzy – dogłębnie ją oczyszcza na wielu jej płaszczyznach, a dodatkowo działa na skórę liftingująco oraz ujędrniająco. W efekcie nasza skóra odzyskuje blask, staje się promienna i bardziej napięta. Dlaczego PROFACIAL MAX jest bezkonkurencyjny?  Ponieważ łączy w sobie 4 technologie gwarantujące 4 efekty na skórze. Taki zabieg jest idealny po zimie, bo właśnie po tej porze roku nasza skóra szczególnie potrzebuje dogłębnego oczyszczenia.

ZASADA 2 – Nawilżenie i odżywienie

Po zastosowaniu peelingu i innych zabiegów oczyszczających, pory skóry są otwarte i oczyszczone. Tak przygotowana skóra idealnie nadaje się na przyjęcie składników aktywnych, które są zawarte w kremach, które nawilżą i odżywią naszą skórę. Skóra po zimie, kiedy jest narażona na długotrwałe działanie niskich temperatur szczególnie potrzebuje nawodnienia i nawilżenia.

Wybierając krem do twarzy na wiosnę, zwróć uwagę na jego formułę. Powinna być lekka, ponieważ zwykle zimową porą używamy kremów tłustych, ciężkich, które też w pewnym stopniu obciążają naszą skórę. Kiedy temperatury wzrastają, dużo lepszym rozwiązaniem są kremy o lekkiej konsystencji, jednak o skoncentrowanych składach.

Warto zwrócić uwagę, aby krem posiadał w składzie kwas hialuronowy. Jest to składnik, który nie obciąża skóry, a bardzo dobrze ją nawilża. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego łączy aż 250 cząsteczek wody. Skóra dzięki temu staje się nawodniona, nawilżona i odzyskuje swój naturalny blask.

Skórze przyzwyczajonej do cięższej konsystencji może być na początku trudno przwyknąć się do lekkiego kremu. Dlatego warto również dołączyć do pielęgnacji żelowe serum, które nie obciąża skóry, a dodatkowo wzmacnia efekt kremu.

Stosowanie tych trzech prostych zasad i połączenie zabiegów kosmetologicznych takich jak, rekomendowany przez nas PROFACIAL MAX są gwarancją pięknej i promiennej skóry na wiosnę.

Przeczytaj również:

 Każdy z nas potrzebuje słońca. Cieszymy się kiedy zaplanowane wakacje są pełne słońca, ciepłej wody i pełnego luzu. Jednak te wszystkie czynniki wpływają niekorzystnie