Jesień i zima to idealna pora roku żeby zacząć swoją przygodę z zabiegami laserowymi. Dlaczego? Skóra wtedy nie jest bezpośrednio nastawiona na słońce, a po zabiegach laserowych warto go unikać.
Dlaczego zabiegi z zakresu laseroterapii w ciągu kilku lat tak zyskały na popularności?
Przede wszystkim dzięki temu, że są tak uniwersalne. To właśnie dzięki nim możemy skutecznie rozwiązać większość problemów skórnych takich jak:
- przebarwienia
- rumień
- popękane naczynka
- blizny
- nierówności skórne
- zmarszczki
Dodatkowo możemy poprawić owal twarzy, wykonać zabieg typu anti-aging, pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej, a także usunąć zbędne owłosienie.
Mało osób wie, że laserem można również leczyć chrapanie, wystarczy seria 4 zabiegów, by komfort snu był znacznie większy.
Laser znalazł również zastosowanie w zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej, szczególnie przy takich zabiegach jak: laserowym usuwaniu nadżerki, w kosmetyce warg sromowych oraz przy leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.
Wszechstronność oraz skuteczność zabiegów laserowych sprawiły, że są one najlepszą opcją przy wielu schorzeniach.
Czym zatem jest laseroterapia?
Terapia laserowa polega na emitowaniu wiązki światła o ustalonej wcześniej mocy oraz długości na wybrany fragment ciała przez pewien określony czas, uzależniony od tego jaki konkretnie zabieg będzie wykonywany. Inny czas zabiegu może być w przypadku zamykania naczynek, a inny podczas leczenia chrapania, wszystko zależy od schorzenia bądź dolegliwości, na którą cierpi Pacjent.
Mamy trzy rodzaje lasera używanego w terapiach laserowych:
- Niskoenergetyczny
- Średnioenergetyczny
- Wysokoenergetyczny
Pierwszy stosowany jest między innymi przy rehabilitacji oraz fizjoterapii. Drugi najczęściej wykorzystywany jest w diagnostyce nowotworowej, zaś trzeci właśnie w chirurgii, medycynie estetycznej oraz przy schorzeniach skórnych.
Dlaczego laser jest tak skuteczny?
Przede wszystkim wiązka lasera działa na konkretny problem w miejscu w którym on występuje, nie naruszając przy tym tkanek znajdujących się w pobliżu. Zabieg polega na celowym uszkodzeniu tkanek, które następnie będą się samoistnie regenerować pobudzając wówczas reakcje odbudowy kolagenu i elastyny.
Czy zabiegi laserowe są dla każdego?
Tak jak w przypadku każdego zabiegu, przed jego wykonaniem, zostaje przeprowadzona konsultacja z Pacjentem w trakcie której poznaje on przeciwwskazania do zabiegu.
Czy zabiegi laserowe zarezerwowane są tylko dla kobiet?
Nie. Laseroterapia nie uznaje podziałów pod względem płci.
Czy zabieg jest bolesny?
Na to pytanie ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć. Każdy z nas posiada indywidualny próg bólu. Dla jednych zabieg jest całkowicie bezbolesny, zaś inni odczuwają ciepło bądź pewien dyskomfort. Innowacyjne urządzenia dostępne w naszej Klinice posiadają np. zaawansowane systemy chłodzące dzięki, którym uczucie dyskomfortu jest mniejsze. Większość zabiegów laserowych wykonywane jest bez znieczulenia.
Ile zabiegów trzeba wykonać?
Aby uzyskać pożądany efekt zabiegi powinno wykonywać się w serii, w odstępach czasowych o których decyduje Specjalista Kosmetolog uwzględniając dla jakiego problemu wykonywany jest zabieg. Dla przykładu zabiegi z zakresu depilacji laserowej zaleca się wykonywać raz w miesiącu, za to w przypadku leczenia chrapania ustalona jest odpowiednia przerwa pomiędzy zabiegami, która się zwiększa wraz z kolejnym zabiegiem. Z tego powodu nie jest możliwe jednoznacznie określenie co ile zabieg laserowy należy powtarzać.
Laseroterapia w DRZAZGA CLINIC
Zabiegów z zakresu laseroterapii nie powinno się obawiać. Zabiegi są bezpieczne, szybkie i skuteczne. Ważne, aby były wykonywane przez wykwalifikowany personel.
W naszej Klinice pracujemy na światowej klasie, nowoczesnym sprzęcie, który pozwoli uzyskać jak najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie. Pracujemy na dwóch typach laserów. Laser LinScan to wysoce skuteczny laser stosowany głównie do zabiegów z zakresu depilacji laserowej. Za to laser Fotona 4D to najlepszy laser do zadań specjalnych używany przy problemach skórnych oraz depilacji twarzy. Stosuje się go również przy leczeniu chrapania i przy zabiegach ginekologicznych.
Specjaliści w naszej Klinice do każdego Pacjenta podchodzą indywidualnie, dobierając podczas konsultacji terapię najlepiej dopasowaną do potrzeb skóry.