Modelowanie sylwetki

Redukcja tkanki tłuszczowej

Ujędrnienie skóry

Modelowanie sylwetki

Jeśli Twoja tkanka tłuszczowa rozkłada się nierównomiernie, nie pomogą ćwiczenia ani dieta. Dobrym rozwiązaniem będzie nieinwazyjne modelowanie sylwetki. W naszej klinice wykonasz wiele zabiegów, które przywrócą Twojemu ciału wymarzone proporcje.

Jak skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Modelowanie sylwetki bywa nazywane także bodyformingiem. To nic innego jak walka z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej podskórnej.  Dieta i regularna aktywność fizyczna nie zawsze pomagają wyeliminować tkankę tłuszczową. Czy wiesz, że nawet u szczupłej osoby może występować cellulit lub odkładać się tłuszcz? Jak sobie z nim poradzić?

Modelowanie sylwetki dzięki lipolizie ultradźwiękowej

Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej, zdecyduj się na lipolizę ultradźwiękową. Co to za zabieg? Stosuje się go, jeśli u pacjenta występuje miejscowa otyłość, na przykład na brzuchu, biodrach lub rękach. Dzięki lipolizie możliwe staje się rozbicie komórek tłuszczowych ultradźwiękami. Jak to działa? Lipoliza ultradźwiękowa wykorzystuje energię ultradźwiękową powodując upłynnienie, emulgowanie tłuszczów. W rezultacie następuje rozkład tkanki tłuszczowej. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów lipolizy jest także lipoliza iniekcyjna. Nadmiar tkanki tłuszczowej likwiduje się tu przez podawanie odpowiednich substancji, które powodują rozpuszczanie komórek tłuszczowych.

Ujędrnienie skóry przez fale radiowe i fale uderzeniowe

Fale radiowe i uderzeniowe rozbijają komórki tłuszczowe, dzięki czemu następuje redukcja tkanki tłuszczowej. To jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetologii estetycznej. Modelowanie ciała falami radiowymi i ultradźwiękowymi pozwala pozbyć się cellulitu i poprawia napięcie skóry. Ciało jest sprężyste, ujędrnione, a skóra staje się bardziej “gęsta”. Zabieg z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych i radiowych polecamy między innymi osobom, które przeszły lipolizę, ponieważ doskonale wyrównuje on powierzchnię skóry. Jakie są efekty modelowania sylwetki za pośrednictwem fal radiowych i uderzeniowych? Następuje:
  • wyszczuplenie ciała,
  • miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej,
  • ujędrnienie skóry,
  • redukcja cellulitu,
  • wyrównanie powierzchni skóry,
  • eliminacja obrzęków,
  • przyspieszenie metabolizmu,
  • detoksykacja organizmu.
 

Drenaż limfatyczny — idealny w przypadku cellulitu i obrzęków

Kosmetologia estetyczna sprawia, że wymodelowanie sylwetki przestaje być problemem. Wiele zabiegów pozwala pozbyć się komórek tłuszczowych bez ingerencji chirurgicznej. Do wspomagania modelowania sylwetki wykorzystujemy także drenaż limfatyczny, który świetnie sprawdza się w przypadku cellulitu i obrzęków. To nic innego jak masaż uciskowy działający na układ limfatyczny i krwionośny. Odpowiedni ucisk w danym miejscu pobudza układ limfatyczny do tego, aby zasilił organizm w tlen i składniki odżywcze. Znika nie tylko cellulit, ale także toksyny i uboczne produkty przemiany materii. Warto uzupełnić zabiegi takie jak fala uderzeniowa i kriolipoliza o drenaż limfatyczny. Łatwiej wtedy pozbyć się tłuszczu, który ulokował się w tkance podskórnej.

Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji

Wiele zabiegów skutecznie walczy z tkanką tłuszczową i przyczynia się do redukcji cellulitu, co oczywiście wpływa na poprawę figury. Jeśli chodzi o zabiegi odchudzające, doskonale działa radiofrekwencja. Polega ona na tym, że w głąb skóry emituje się promieniowanie elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości. Wywołuje ono rotację w cząsteczkach wody, produkując ciepło, które rozprasza się na sąsiednie tkanki. Obkurcza ono komórki tkanki łącznej, przez co krew sprawniej przez nie przepływa. Zabieg pobudza układ limfatyczny, wpływając na zmniejszenie tkanki tłuszczowej.

Endermologia, czyli zabiegi wyszczuplające ciało

Nawet najlepsze zabiegi odchudzające nie dadzą Ci tego, co masaż endermologiczny. Przeprowadza się go pod ciśnieniem i wykonuje za pomocą profesjonalnych urządzeń. Ów masaż oddziałuje na tkankę łączną. Pacjent ubiera specjalny strój, czyli izolacyjny kombinezon. Ułatwia to przesuwanie głowicy aparatu do endermologii i chroni skórę przed mikrouszkodzeniami. Endermologię wykorzystuje się do modelowania, odchudzania, likwidacji cellulitu i usuwania toksyn z organizmu. Stymuluje ona organizm do odnowy biologicznej skóry na całej jej głębokości. Zabieg odmładza, ujędrnia i oczyszcza ciało. Zabiegi w naszej klinice przywrócą Twojemu ciału jędrność, elastyczność i odpowiednie napięcie. Pozbędziesz się tkanki tłuszczowej, dzięki czemu uzyskasz nową sylwetkę. Bez skalpela, liposukcji i innych inwazyjnych metod.