HIALURONIDAZA
Czas zabiegu
ok. 30 minut
Części ciała
Twarz
Znieczulenie
Miejscowe
Liczba zabiegów
W zależności od potrzeby
Rekonwalescencja
brak
Efekty
trwały
Wykonuje
Lekarz
Czym jest HIALURONIDAZA?
Kwas hialuronowy to jeden z najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych preparatów w medycynie estetycznej. Występuje w skórze w sposób naturalny – jest jej podstawowym składnikiem, utrzymującym właściwy poziom nawilżenia i jędrność skóry. Z wiekiem jest go coraz mniej, to dlatego skóra wysusza się, wiotczeje, zmienia się owal twarzy i pojawiają się zmarszczki. Policzki i usta tracą objętość.
Hialuronidaza to enzym, który rozkłada kwas hialuronowy w skórze. Hialuronidazę stosuje się głównie w celu usunięcia zbyt dużej ilości kwasu hialuronowego lub rozpuszczenia niewłaściwie dobranego wypełniacza. Zabieg pozwala zlikwidować grudki i nierówności spowodowane zbyt płytką aplikacją kwasu lub przemieszczaniem się wypełniacza. Wstępny efekt działania hialuronidazy jest natychmiastowy, ale często powoduje obrzęk, więc najczęściej pełen efekt rozpuszczenia widać po 2-3 dniach. Ostateczny efekt można ocenić po 10-14 dniach. Czasami wymagane jest powtórzenie zabiegu.
Po zabiegu
Mogą wystąpić objawy takie, jak zaczerwienienia, obrzęk, siniaki itp. w obszarach podania preparatu. Zmiany te mają charakter łagodny i krótkotrwały, ustępują zwykle w ciągu 7 dni lub krócej. W ciągu 24 godzin po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, nadmiernej ekspozycji na słońce, nie powinno się również spożywać napojów alkoholowych. Przed zabiegiem obowiązuje próba uczuleniowa wykonywana małą ilością preparatu podawanego podskórnie w przedramię. Ewentualny odczyn ocenia się po 15 minutach i dopiero po tym czasie wykonuje się bezpiecznie zabieg.
Efekty po zabiegu
- usunięcie nagromadzonego kwasu hialuronowego
- – usunięcie zbyt dużej ilości wypełniacza z kwasem hialuronowym
- – zlikwidowanie grudek i nierówności na skutek zbyt płytkiej aplikacji kwasu hialuronowego
- – usunięcie przemieszczającego się wypełniacza
- – ciąża, karmienie piersią
- – uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych (pszczoły, osy, szerszenie) lub białko bydlęce i owcze
- – choroby o podłożu autoimmunologicznym
- – skłonność do powstawania blizn przerostowych
- – stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
- – choroby nowotworowe
- – przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- – leczenie antybiotykami
Cennik
od 600 zł
*Ceny zabiegu uzależnione są od rodzaju i ilości zużytego preparatu