HIALURONIDAZA

Czas zabiegu

ok. 30 minut

Części ciała

Twarz

Znieczulenie

Miejscowe

Liczba zabiegów

W zależności od potrzeby

Rekonwalescencja

brak

Efekty

trwały

Wykonuje

Lekarz

Czym jest HIALURONIDAZA?

Kwas hialuronowy to jeden z najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych preparatów w medycynie estetycznej. Występuje w skórze w sposób naturalny – jest jej podstawowym składnikiem, utrzymującym właściwy poziom nawilżenia i jędrność skóry. Z wiekiem jest go coraz mniej, to dlatego skóra wysusza się, wiotczeje, zmienia się owal twarzy i pojawiają się zmarszczki. Policzki i usta tracą objętość.

Hialuronidaza to enzym, który rozkłada kwas hialuronowy w skórze.  Hialuronidazę stosuje się głównie w celu usunięcia zbyt dużej ilości kwasu hialuronowego lub rozpuszczenia niewłaściwie dobranego wypełniacza. Zabieg pozwala zlikwidować grudki i nierówności spowodowane zbyt płytką aplikacją kwasu lub przemieszczaniem się wypełniacza. Wstępny efekt działania hialuronidazy jest natychmiastowy, ale często powoduje obrzęk, więc najczęściej pełen efekt rozpuszczenia widać po 2-3 dniach. Ostateczny efekt można ocenić po 10-14 dniach. Czasami wymagane jest powtórzenie zabiegu.

Po zabiegu

Mogą wystąpić objawy takie, jak zaczerwienienia, obrzęk, siniaki itp. w obszarach podania preparatu. Zmiany te mają charakter łagodny i krótkotrwały, ustępują zwykle w ciągu 7 dni lub krócej. W ciągu 24 godzin po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, nadmiernej ekspozycji na słońce, nie powinno się również spożywać napojów alkoholowych. Przed zabiegiem obowiązuje próba uczuleniowa wykonywana małą ilością preparatu podawanego podskórnie w przedramię. Ewentualny odczyn ocenia się po 15 minutach i dopiero po tym czasie wykonuje się bezpiecznie zabieg.

Efekty po zabiegu

Cennik

od 600 zł 

*Ceny zabiegu uzależnione są od rodzaju i ilości zużytego preparatu

Zarezerwuj termin zabiegu: