PEELING LASEROWY

Czas zabiegu

od 20 minut

Części ciała

Twarz, szyja, dekolt, kark, ramiona, dłonie, plecy

Znieczulenie

brak

Liczba zabiegów

min. 3

Rekonwalescencja

3 - 7 dni

Efekty

zależne od ilości zabiegów

Wykonuje

Kosmetolog

Czym jest PEELING LASEROWY?

Peeling laserowy, tzw. zimna ablacja, służy do odparowania wierzchniej warstwy naskórka, dzięki czemu dochodzi do jego złuszczenia i odkrycia zdrowych warstw skóry.

Peeling laserowy stosujemy zarówno u osób młodych, jak i dojrzałych na dowolny obszar na twarzy oraz ciele. Jest skutecznym rozwiązaniem na defekty skóry.

Głębokość peelingu jest indywidualnie dobrana do problemu skóry. Zabieg jest bardzo szybki, a dzięki zastosowaniu zewnętrznego systemu chłodzenia, które eliminuje dyskomfort, prawie całkowicie bezbolesny.

Przebieg zabiegu

Zabieg oparty na technologii Regeneris jest dosyć szybki i prosty. W początkowej fazie lekarz pobiera niewielką ilość krwi pacjenta do specjalnych probówek, która następnie zostaje odwirowana. W ciągu kilku minut dochodzi do oddzielenia osocza, zawierającego żywe płytki krwi. Do probówek, zaraz przed wykonaniem zabiegu, dodawany jest specjalny czynnik, aktywujący płytki do produkcji czynników wzrostu. Otrzymujemy wówczas osocze bogatopłytkowe, które stanowi bazę do wykonania zabiegu. Uzyskany w ten sposób podawany jest na odpowiednią głębokość techniką mezoterapii igłowej.

Zawarte w osoczu czynniki wzrostu pobudzają proces regeneracji tkanek oraz fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, ale także wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych i aktywują mezenchymalne komórki o nieograniczonym potencjale podziałów.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona z towarzyszącym uczuciem pieczenia. Dyskomfort utrzymuje się do kilku godzin i jest związany z naturalną reakcją skóry. Rumień utrzymuje się około 2-3 dni po zabiegu. W przypadku głębszych peelingów może dojść do lekkiego zbrązowienia skóry, następnie złuszczeniu ulega martwy naskórek. Skórę należy natłuszczać odpowiednimi preparatami do momentu ustąpienia rumienia i uczucia ściągnięcia.  

DODATKOWO:
  • należy unikać bezpośredniego kontaktu z promieniowaniem słonecznym, dodatkowo włączając preparaty z SPF 50
  • nie stosować toników na bazie alkoholu, mydła
  • nie wykonywać żadnych peelingów oraz unikać substancji mogących wywołać podrażnienie
  • nie drażnić skóry w okolicy zabiegu
  • nie pocierać ręcznikiem miejsc poddanych zabiegowi
  • nie wykonywać makijażu do momentu ustąpienia złuszczenia naskórka
  • należy unikać gorących kąpieli, saun, ćwiczeń fizycznych do momentu pełnego wygojenia

Efekty po zabiegu

Cennik

800 zł – twarz
900 zł – twarz + szyja
1000 zł – twarz + szyja + dekolt
500 zł – dekolt

Zarezerwuj termin zabiegu: