Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Czas zabiegu

od 30 minut

Części ciała

Twarz, szyja, dekolt, kark, ramiona, dłonie, plecy, nogi (całe ciało)

Znieczulenie

tak

Liczba zabiegów

min. 2 (indywidualnie)

Rekonwalescencja

3 - 5 dni

Efekty

zależne od ilości zabiegów

Wykonuje

Kosmetolog

Czym jest laser Fotona Starwalker PQX?

Jest to laser działający w trybie picosekundowym (PICO) o dwóch źródłach światła:
– Nd: Yag (1064nm)
– KTP (532nm)

Emituje silne, krótkie impulsy światła laserowego, które przenikają przez skórę i rozbijają barwnik. Jego pozostałości są usuwane.

Po zabiegu

 • należy unikać bezpośredniego kontaktu z promieniowaniem słonecznym dodatkowo włączając preparaty z SPF 50
 • nie stosować toników na bazie alkoholu, mydła
 • nie wykonywać żadnych peelingów oraz unikać substancji mogących wywołać podrażnienie
 • nie drażnić skóry w okolicy zabiegu
 • nie pocierać ręcznikiem miejsc poddanych zabiegowi
 • nie wykonywać makijażu do momentu ustąpienia złuszczenia naskórka
 • należy unikać gorących kąpieli, saun, ćwiczeń fizycznych do momentu pełnego wygojenia

Efekty po zabiegu

Cennik

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi (czas 1,5h)

1 - 600 zł

4 - 2000 zł

6 - 2460 zł

Laserowe usuwanie tatuażu (czas 1,5h)

do 4cm2 - 400 zł

4 - 1200 zł

6 - 1800 zł

do 25cm2 - 750 zł

4 - 2200 zł

6 - 3000 zł

do 150cm2 - 1150 zł

4 - 3500 zł

6 - 4500 zł

Zarezerwuj termin zabiegu:

Laser Fotona StarWalker

Laser Fotona StarWalker to prawdziwa gwiazda wśród tego typu urządzeń. W naszej klinice medycyny estetycznej używamy go, aby usunąć przebarwienia, blizny, a także leczyć stany zapalne. Zabieg z wykorzystaniem lasera Fotona StarWalker rekomendujemy po epilacji, jak również w przypadku zabiegów odmładzających. Urządzenie doskonale radzi sobie z rozstępami.

Laser Fotona StarWalker — na czym polega jego fenomen?

Laser Fotona StarWalker wykorzystuje system laserowy trzeciej generacji. Uderza on wprost z niesłychaną dotąd mocą fali akustycznej. Podczas owego uderzenia dochodzi do gigantycznej eksplozji. Spokojnie. Mierzy się ją w piko i nanosekundach, które stanowią milionowe i miliardowe części sekundy. To sprawia, że laser radzi sobie z usuwaniem nawet dużej ilości barwnika (wysokonapigmentowane tatuaże, przebarwienia, zmiany naczyniowe).

Fotona StarWalker to laser pikosekundowy, który generuje fale o różnej długości: 1064nm, 532nm, 585 nm, 650nm. Warto dodać, że nie naruszają one okalającej tkanki. Fotona w kompaktowym systemie łączy 4 długości fali laserowej i 14 trybów pracy na różnych rodzajach impulsów: piko, nano, mili oraz mikrosekundowych.

Dzięki laserowi Fotona usuniemy:

 • wielobarwne tatuaże o skomplikowanym składzie chemicznym,
 • melasmę i przebarwienia,
 • zmiany naczyniowe takie jak rumień i pajączki,
 • nadmierne owłosienie.

Ponadto zminimalizujemy:

 • objawy fotostarzenia (przywrócimy skórze jędrność i elastyczność),
 • blizny,
 • rozstępy,
 • trądzik różowaty.

Jak działa Fotona StarWalker?

Likwidacja różnego rodzaju blizn i przebarwień polega na tym, że komórki skóry pochłaniają energię świetlną i przekształcają ją w cieplną. Proces ten wpływa na remodeling tkanek. Mikrouszkodzenie skóry powstałe w wyniku działania lasera sprawia, że tkanka szybciej się odbudowuje. Przebarwienie czy blizna mięknie. Zmienia się także ich koloryt — zaczynają coraz bardziej przypominać otaczającą je skórę. W zależności od rodzaju blizn i przebarwień zabieg powtarza się od 4 do 6 razy (odstępy miesięczne). Pod wpływem lasera, blizna czy przebarwienie znacznie się redukują lub całkowicie zanikają.

StarWalker zapewnia perfekcyjną jednolitość wiązki laserowej dzięki technologii OPTOflex (ramię przegubowe) oraz Vacuum Cell (komory próżniowe). Sprawia to, że wiązka laserowa równomiernie rozprowadza się po całym obszarze poddanym zabiegowi. W skórze występuje punktowe krwawienie, które jednak szybko zanika. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o technologię lasera StarWalker. Dwukanałowy układ kontroli energii EFC zapewnia precyzję parametrów wiązki laserowej.

StarWalker, czyli zabieg bezpieczny i komfortowy

Laser StarWalker działa tylko w miejscu, gdzie zaplanowano uderzenie wiązki laserowej. Jest więc w pełni bezpieczny, ponieważ nie narusza skóry znajdującej się obok zmienionego chorobowo miejsca (nie dochodzi do uszkodzenia otaczających tkanek). Ryzyko uszkodzenia naskórka i punktowego przegrzania nie występują, a co za tym idzie — nie cierpisz na obrzęk i nie krwawisz.

Usuwanie przebarwień, tatuaży i trądziku

Fotona StarWalker jest niezastąpiony w leczeniu przebarwień. Z jego pomocą wykonujemy także usuwanie brodawek. Dzięki laserowi możliwe staje się również leczenie grzybicy paznokci. Fotonę StarWalker stosujemy w miejscach występowania przebarwień — do usuwania tatuaży, melasmy, a także blizn potrądzikowych i innych.

StarWalker — likwiduje nawet mocny tatuaż

Dwuetapowa metoda usuwania tatuaży pozwala zlikwidować nawet duże ilości barwnika. Aby pozbyć się najgłębiej położonych tatuaży, wykorzystujemy dwie technologie: laser frakcyjno-ablacyjny i impuls MaQX. Pierwszy tworzy niewidoczne gołym okiem otwory, które doprowadzają gaz i parę wodną. Owa para wodna i gaz uwalniają się podczas usuwania pigmentu. Ponieważ nie występuje tu efekt mrożenia, możemy zastosować MaQX. To ona sprawia, że sekwencje impulsów kumulują energię tam, gdzie zgromadził się pigment i rozbijają go na drobne cząsteczki. Organizm szybko usuwa je przez układ limfatyczny. Za pomocą MaQX usuwamy nawet jasne pigmenty, z którymi nie radzą sobie tradycyjne lasery. Stosujemy cztery rodzaje fal dla usuwania ciemnych pigmentów, błękitnych, barwników zielonych i barwników czerwonych.

Leczenie owłosienia, trądziku różowatego pospolitego i trądziku spowodowanego zmianami hormonalnymi

Laser StarWalker pozwala wyleczyć trądzik różowaty. Usuwanie owłosienia także leży w jego mocy. Wiązki lasera StarWalker stosuje się do leczenia umiarkowanego i łagodnego trądziku pospolitego i wywołanego zmianami hormonalnymi. Światło lasera niszczy bakterie acne namnażające się w komórkach skóry. Stąd widoczne jest działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.

Lider skutecznego usuwania przebarwień i melasmy

StarWalker skutecznie, szybko i bezpiecznie usuwa przebarwienia oraz melasmę (przebarwienia pojawiające się u kobiet po 30 roku życia). W 4 krokach pozbędziemy się nieestetycznych plam barwnikowych. Pierwszy krok to wprowadzenie lasera pikosekundowego do wnętrza komórki, drugi — uspokojenie stanu zapalnego, trzeci — regeneracja, czwarty — zamykanie naczynek.

Aby przyspieszyć wymianę komórek naskórka, w 4 etapie wykonujemy 2-3 przejścia frakcjonujące (jedno przejście ma działanie odmładzające). Pikosekundowa wiązka światła rozbija barwnik na cząsteczki. Podobnie jak w przypadku likwidacji tatuażu, organizm samoistnie je usuwa przez układ odpornościowy. Po kilku dniach przebarwienia bledną i całkowicie znikają.

Pokonaj uporczywe przebarwienia, trądzik i zlikwiduj tatuaże, których już nie chcesz nosić. Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem lasera StarWalker Twoja skóra odzyska jędrność i elastyczność. Nikt nawet się nie domyśli, że kiedyś znajdowały się na niej jakieś defekty.