LASEROWA REDUKCJA TRĄDZIKU

Czas zabiegu

od 30 minut

Części ciała

Twarz, szyja, dekolt

Znieczulenie

brak

Liczba zabiegów

min. 3

Rekonwalescencja

2 - 7 dni

Efekty

po 3 zabiegu

Wykonuje

Kosmetolog

Czym jest LASEROWA REDUKCJA TRĄDZIKU?

Trądzik to jedno z najczęściej występujących schorzeń skóry o przewlekłym i nawracającym przebiegu oraz wielu postaciach. Dotyka coraz więcej osób, także dorosłych, choć zazwyczaj związany jest z wiekiem dojrzewania. Podłoże powstawania zmian jest wieloczynnikowe i nakładające się: predyspozycje genetyczne, nadmierna produkcja sebum, nadmierne rogowacenie ujść gruczołów łojowych, zwiększona liczba bakterii Propionibacterium acnes, zaburzenia hormonalne. Dodatkowo zmiany zaostrzać mogą: zła dieta, stres, nieprawidłowa pielęgnacja, niezdrowy styl życia. Trądzik to generalnie choroba gruczołów łojowych. Kiedy rogowacieją im ujścia, powoduje to trudności w wydostawaniu się wydzieliny łojowej, zamknięcie gruczołów i dołączenie stanu zapalnego, czyli powstawanie zaskórników, grudek i krostek.

Dzięki zastosowaniu lasera Nd:YAG w terapii przeciwtrądzikowej działamy bezpośrednio na wiele przyczyn powstawania zmian. Energia lasera działa bakteriostatycznie, to znaczy eliminuje bakterie beztlenowe, przyczyniające się do powstawania problemu. Dochodzi do zmniejszenia ilości i objętości grudek trądzikowych, a także, dzięki selektywnemu i głębokiemu działaniu, do zmniejszenia wydzielania sebum, poprzez termiczne niszczenie gruczołów łojowych, wykazujących nadmierną aktywność.

Polecana pielęgnacja

W celu utrzymania efektu po wykonanym zabiegu, polecamy następujące kosmetyki:

 

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Bezwzględnie należy unikać gorących kąpieli, saun, ćwiczeń fizycznych oraz ekspozycji na promieniowanie słoneczne do momentu pełnego wygojenia. Dodatkowo należy stosować filtry o wysokiej fotoprotekcji SPF 50.

Efekty po zabiegu

Cennik

400 zł – twarz

500 zł – twarz + szyja

600 zł – twarz + szyja + dekolt

obszar do 30cm2 (plecy, dekolt) - od 500zł

Zarezerwuj termin zabiegu: