LASEROWA REDUKCJA ROZSTĘPÓW

Czas zabiegu

od 20 minut

Części ciała

Ramiona, brzuch, uda, pośladki

Znieczulenie

brak

Liczba zabiegów

min. 2

Rekonwalescencja

2 - 7 dni

Efekty

po 1 zabiegu

Wykonuje

Kosmetolog

Czym jest LASEROWA REDUKCJA ROZSTĘPÓW?

Zabieg usuwania rozstępów za pomocą lasera Fotona to najczęściej lekkie złuszczanie skóry, w połączeniu z  działaniem termicznym, celem odbudowy kolagenu.

W zależności od stopnia nasilenia rozstępów oraz ich fazy dobierany jest odpowiedni tryb pracy lasera. Liczba zabiegów koniecznych do wykonania zależy od stopnia zaawansowania rozstępów i fazy, w której się znajdują. Dla lepszego efektu wskazane są minimum trzy zabiegi. 

Rozstępy mogą stanowić spory defekt estetyczny, dlatego istotna jest każda nawet minimalna poprawa w ich widoczności. W redukcji rozstępów bardzo ważne jest wielokierunkowe działanie, które zapewnia wspomniana terapia laserem Fotona. System Er:YAG umożliwia precyzyjną penetrację na odpowiednią głębokość i pozwala uzyskać jednorodne nagrzanie bez ryzyka martwicy powierzchniowej warstwy skóry.

Dzięki zapoczątkowanym procesom stymulacji wytwarzania nowego kolagenu i remodelingu, skóra staje się gładsza, bardziej napięta, stopniowo wypełniają się ubytki w tkance. W kolejnym etapie stosujemy procedurę zimnego oraz ciepłego peelingu w celu wygładzenia struktury skóry z jednoczesnym wzmocnieniem efektu termicznego dla pobudzenia stymulacji kolagenu.

Polecana pielęgnacja

W celu utrzymania efektu po wykonanym zabiegu, polecamy następujące kosmetyki: 

Po zabiegu

 • skórę należy natłuszczać odpowiednimi preparatami do momentu ustąpienia rumienia i uczucia ściągnięcia
 • unikać bezpośredniego kontaktu z promieniowaniem słonecznym, dodatkowo włączając preparaty z SPF 50
 • nie wykonywać żadnych peelingów oraz unikać substancji mogących wywołać podrażnienie
 • nie drażnić skóry w okolicy zabiegu
 • nie pocierać ręcznikiem miejsc poddanych zabiegowi

Efekty po zabiegu

Cennik

Redukcja rozstępów:

600 zł – ramiona

od 600 zł – brzuch
od 600 zł pośladki
od 600 zł – uda ( jedna partia: przód, tył, wew. zew.)

od 100 zł – pojedyncza zmiana

Pakiet 4 zabiegów -10%

 

Redukcja blizn:

800 zł – twarz

 

Pojedyncza blizna:


od 100 zł – do 1 cm2


od 300 zł – do 10 cm2


od 500 zł – do 30 cm2

Zarezerwuj termin zabiegu:

Laserowa redukcja rozstępów i blizn

Rozstępy i blizny to defekty estetyczne, które mogą stać się przyczyną kompleksów i obniżonej samooceny. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość — już nie musisz się z nimi borykać, ponieważ usuniemy je w sposób szybki i bezpieczny. Nasza metoda to nic innego jak w pełni kontrolowany proces termicznego uszkadzania i przebudowy skóry. Z nami pozbędziesz się blizn i rozstępów!

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów, czyli sposób, aby znów cieszyć się gładką skórą o równej fakturze

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów to skuteczna i sprawdzona metoda stworzona po to, aby walczyć z defektami skórnymi. Kiedy używamy naszego lasera Fotona (system Er:YAG) stymulujemy produkcję elastyny i kolagenu w głębszych warstwach skóry. To sprawia, że staje się ona gładka, jędrna, ma jednolity koloryt i wyrównaną fakturę.

Zabieg laserowego usuwania blizn i rozstępów — czy jest dla Ciebie?

Laserowe usuwanie rozstępów i blizn jest jak najbardziej dla Ciebie! Zwłaszcza jeśli borykasz się z problemem takim jak:

 • blizny potrądzikowe,
 • blizny chirurgiczne (blizny pooperacyjne),
 • blizny zanikowe,
 • blizny pourazowe,
 • blizny po ospie,
 • blizny po cesarskim cięciu,
 • blizny po oparzeniach.

Na zabieg zdecyduj się również w przypadku rozstępów. Te ostatnie pojawiają się najczęściej na brzuchu, udach bądź pośladkach.

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy to nic innego jak wrzecionowate pasma zlokalizowane na brzuchu, udach, piersiach czy pośladkach. Głównie tworzą się one po ciąży lub kiedy szybko przybierzesz na wadze. Jednak to nie wszystkie przyczyny powstawania rozstępów. Pojawiają się one także wtedy, kiedy tkanka łączna pracuje nieprawidłowo i jest niedostatecznie nawilżona. Czasami są one wynikiem uwarunkowań genetycznych lub specyfiki hormonalnej.

Te defekty skóry potrafią ograniczyć Twoją aktywność fizyczną, sprawiając, że niechętnie korzystasz z publicznych pływalni lub rezygnujesz z pobytu na plaży. Dlaczego jednak owe rozstępy w ogóle się pojawiają? Kiedy Twoja skóra znacznie się rozciąga, rozrywają się włókna kolagenowe. Problem ten dotyka głównie kobiety, jednak borykają się z nim i mężczyźni, którym w krótkim czasie gwałtownie przybyło kilogramów.

Blizny — tworzą się, kiedy tkanka łączna zamienia się we włóknistą

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów to sposób, aby przywrócić skórze jej dawną, gładką fakturę i raz na zawsze pozbyć się kompleksów związanych ze swoim wyglądem. Blizny powstają, kiedy tkanka łączna zmieni się w tkankę łączną włóknistą. Czasami blizna przekształca się w keloid, czyli bliznę przerostową (cechuje ją większy przyrost tkanki łącznej).

Niezależnie od ich rodzaju, blizny nie są jedynie defektem skórnym. Zlokalizowane w okolicach stawów, powodują spory dyskomfort fizyczny. Redukcja blizn sprawi, że ślady po trądziku, zabiegach chirurgicznych, urazach, przestaną Cię szpecić.

Przebieg zabiegu usuwania blizn i rozstępów

Usuwanie blizn i rozstępów wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Jak już wspomnieliśmy, celem zabiegu jest kontrolowane uszkodzenie i przebudowa komórek skóry. Trwa on od 30 (usuwanie rozstępów) do 60 minut (redukcja blizn). Podczas usuwania blizn i rozstępów, następuje regeneracja skóry. Powstają nowe komórki, które wspierają proces odbudowy tkanek, a także przyspieszają produkcję kolagenu i elastyny.

Głowicę lasera kierujemy w miejsce zmiany skórnej — blizny lub rozstępu. Owa głowica wysyła do skóry strumień impulsów świetlnych. To one tworzą na jej powierzchni mikroskopijne otworki.

Bez obaw. Działamy tylko na te partie skóry, które tego wymagają (nie naruszamy zdrowych tkanek). Światło lasera wnika w głąb skóry, ale tylko na 15-20% jej obszaru. Termiczne sekwencje tworzą wspomniane mikrouszkodzenia, dzięki którym rozpoczyna się proces odnowy komórek. Mikrouszkodzenie szybko się zagoją, a Ty już tego samego dnia wrócisz do swoich codziennych czynności. Na pełne rezultaty zabiegu możesz liczyć po 10-14 dniach od użycia lasera. Wtedy następuje aktywna produkcja kolagenu. Efekty zabiegu utrzymują się jeszcze wiele miesięcy. Po zabiegu skóra staje się gładka, a jej koloryt wyrównany.

Zalecenia po przeprowadzonym zabiegu

Jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania do laserowej redukcji rozstępów i blizn, śmiało poddaj się zabiegowi. Wiedz jednak, że po użyciu lasera Twoja skóra może być nieco zaczerwieniona, a także bardziej tkliwa. Spokojnie — to naturalna reakcja (może się ona utrzymywać do tygodnia po zabiegu). Dzień później Twoja skóra troszkę ściemnieje, ponieważ część nienaruszona laserem oddzieli się od części poddanej zabiegowi. Pierwsza złuszczy się w naturalny sposób. Zalecamy, abyś natłuszczała skórę odpowiednimi preparatami — przynajmniej do momentu aż rumień ustąpi.

Do swojej codziennej pielęgnacji włącz kremy z filtrem UV (SPF 50), unikaj także ekspozycji na słońce. Nie stosuj również peelingów i drażniących środków kosmetycznych. Staraj się nie pocierać ręcznikiem miejsc, które poddano działaniu lasera.

Szybko pozbądź się blizn i rozstępów! Te defekty negatywnie wpływają na Twój wygląd i samoocenę. Gwarantujemy Ci bezpieczeństwo, komfort i brak bólu. A dodatkowo rekonwalescencja po zabiegu jest bardzo krótka. To jak, jesteś gotowa powitać gładką skórę, bez skazy?