Wypełnianie kwasem hialuronowym

Czas zabiegu

30 minut

Części ciała

Twarz

Znieczulenie

Miejscowe

Liczba zabiegów

1-3 razy w roku

Rekonwalescencja

brak

Efekty

po 1 zabiegu

Wykonuje

Lekarz

Zabiegi kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to jeden z najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych preparatów w medycynie estetycznej. Występuje w skórze w sposób naturalny – jest jej podstawowym składnikiem, utrzymującym jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Z wiekiem jest go coraz mniej. To dlatego skóra wysusza się, wiotczeje, zmienia się owal twarzy, pojawiają się zmarszczki. Policzki i usta tracą objętość.

Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem preparatów zawierających kwas hialuronowy. W zależności od stopnia usieciowania, kwas hialuronowy, podawany jest celem korekcji zmarszczek i wolumetrii twarzy oraz powiększania ust.

Obecnie kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym wypełniaczem na świecie. W zależności od gęstości, utrzymuje się w organizmie nawet do 24 miesięcy. Ulega całkowitej degradacji. Wstrzyknięty do skóry właściwej nawilży skórę, wypełni zmarszczki. Można w ten sposób modelować usta, nadając im objętości, poprawić kontur twarzy, oraz pobudzić procesy regeneracji skóry.

Kwas hialuronowy nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Jest substancją naturalną, co zmniejsza ryzyko alergii.

W Drzazga Clinic wykorzystujemy preparaty kwasu hialuronowego Teoxane, Restylane, StylAge, Princess® oraz Neauvia.

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa zazwyczaj ok. 30 minut i nie wyłącza z codziennego życia. Preparaty kwasu hialuronowym wprowadza się do skóry bardzo cienkimi igłami. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki.Pacjent podczas trwania odczuwa delikatne zassanie skóry w miejscu poddawanym zabiegowi.

Po zabiegu

Mogą wystąpić objawy takie, jak zaczerwienienia, obrzęk, siniaki itp. w obszarach podania preparatu. Zmiany te mają charakter łagodny i krótkotrwały, ustępują zwykle w ciągu 7 dni lub krócej. W ciągu 24 godzin po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, nadmiernej ekspozycji na słońce, nie powinno się również spożywać napojów alkoholowych.

Niepożądane efekty

  • Zaczerwienienie, obrzęk
  • Ból w miejscu wstrzyknięcia materiału – objawy te znikają w przeciągu 72 godzin
  • Świąd w przypadku skóry wrażliwej
  • Nadwrażliwość w miejscu korekcji
  • Sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

Efekty po zabiegu

Cennik

od 1000 zł - modelowanie ust

od 1000 zł - bruzdy nosowo - wargowe

od 1000 zł - lwia zmarszczka

od 1000 zł - wypełnienie doliny łez

*Ceny zabiegu uzależnione są od rodzaju i ilości zużytego preparatu

Zarezerwuj termin zabiegu: