PLEXR

Czas zabiegu

90 minut

Części ciała

Powieki, usta, okolice uszu

Znieczulenie

miejscowe

Liczba zabiegów

min. 1

Rekonwalescencja

1 - 3 tygodnie

Efekty

po 1 zabiegu

Wykonuje

Kosmetolog

Czym jest PLEXR?

PLEXR – jest urządzeniem generującym plazmę, tzw. czwarty stan skupienia, która wytwarzana jest pomiędzy skórą pacjenta, a końcówką aparatu. Podczas zabiegu dochodzi do sublimacji keratynocytów, czyli odparowania komórek naskórka, a następnie kontrolowanego obkurczania skóry. Zabieg Plexr stosujemy jako alternatywę blefaroplastyki – chirurgicznego liftingu powiek. W rezultacie powieki zostają uniesione, a oko otwarte. Urządzenie pozwala także na usuniecie fałdów i nawisów zwiotczałej skóry pojawiających się w obrębie całej twarzy i szyi.

Czym wyróżnia się PLEXR?

PLEXR jest unikalną technologią zastępującą zabiegi chirurgiczne, w których wykorzystywany jest skalpel. Zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny, a pacjent w trakcie przeprowadzanej procedury nie odczuwa dyskomfortu, co sprawia, że od razu może wrócić do domu.

Znaczącym elementem w urządzeniu PLEXR jest energia wytwarzana przez plazmę, dzięki której prąd nie przepływa przez operatora ani pacjenta. Lifting plazmowy uznawany jest za metodę „dynamiczną”, gdyż operator w pełni posiada kontrolę, obserwując efekt w trakcie wykonywanego zabiegu.

Polecana pielęgnacja

W celu utrzymania efektu po wykonanym zabiegu, polecamy następujące kosmetyki:

Po zabiegu

Po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.  Na powierzchni skóry widoczne są niewielkie punkciki sublimacji (strupki), które utrzymują się 4-7 dni.
 
Po odpadnięciu strupków przez 1-2 tygodnie skóra może być delikatnie zaczerwieniona. W tym czasie zaleca się stosowanie kremów redukujących rumień oraz regenerujących.
 
Ok 2-3 dnia po zabiegu może pojawić się mały obrzęk w okolicy poddanej zabiegowi. Przez 6 kolejnych tygodni należy chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym, stosując preparaty z wysokim filtrem UV.

Efekty po zabiegu

Cennik

1200 zł – powieki górne
1200 zł – powieki dolne
1700 zł – powieka dolna i górna
800 zł – okolica uszu
800 zł – kurze łapki

1200 zł – okolica ust

 

*w zależności od rodzaju i wielkości zmiany

Zarezerwuj termin zabiegu:

Zabieg PLEXR

Uważasz, że inwazyjne zabiegi z użyciem skalpela nie są dla Ciebie? Szukasz alternatywy dla blefaroplastyki? Świetnie, ponieważ właśnie ją znalazłaś. To PLEXR, czyli niechirurgiczny zabieg podniesienia powiek. I zarazem prawdziwa rewolucja, jeśli chodzi o przywracanie młodzieńczego spojrzenia.

PLEXR — Perła Dermatologii Estetycznej

PLEXR to jedyne urządzenie w naszym kraju, które generuje mikrowiązki plazmy. Dzięki temu podczas zabiegu przez Twoje ciało nie przepływa prąd. Nie od razu jednak PLEXR stał się gwiazdą na rynku medycyny estetycznej. Urządzenia PLEXR przez 6 lat badali lekarze z Uniwersytetu Medycznego w Rzymie. Ich wnikliwe obserwacje sprawiły, że dzisiaj możesz korzystać z zabiegu PLEXR — niechirurgicznej alternatywy dla blefaroplastyki.

W 2016 roku PLEXR uzyskał nagrodę Perły Dermatologii Estetycznej dla najlepszego urządzenia na rynku.

Czym jest plazma?

Plazmę nazywa się „czwartym stanem skupienia”. To nic innego, jak zjonizowany gaz, który zawiera takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych. Kiedy mikrowiązki plazmy działają na Twoją skórę, następuje odparowanie zewnętrznych warstw naskórka (bez uszkadzania warstwy podstawnej naskórka). Zjawisko to nazywane jest sublimacją. Owa sublimacja sprawia, że na obszarze poddanym zabiegowi Twoja skóra mocno się napina. W efekcie następuje obkurczenie powierzchni skóry, co prowadzi do uniesienia powiek. Efektem jest również usunięcie zmarszczek.

PLEXR, czyli mistrz, jeśli chodzi o niechirurgiczny lifting powiek górnych

Zabieg PLEXR polega na tym, że wiązka plazmy dociera do Twojej skóry w ciągu jednej minuty z odpowiednim odstępem pomiędzy jedną wiązką a drugą. Wszystko po to, aby stymulować kurczącą się skórę i ją ujędrniać. Każda wiązka plazmy sublimuje korneocyty (martwe, zrogowaciałe komórki naskórka), nie wpływając na błonę podstawną i nie powodując krwawienia. Plazma nie uszkadza ani tkanek wokół skóry, ani tych znajdujących się pod nią. Jak więc widzisz, nie dochodzi do przerywania ciągłości skóry właściwej, usuwania nadmiaru skóry, jak również do usuwania nadmiaru tłuszczu. Co ważne, użycie urządzenia nie powoduje przepływu prądu, a więc krwawienia i nekrozy otaczających tkanek (ich obumarcia).

Wykonanie zabiegu korekcji powiek — jak wygląda?

PLEXR to nieablacyjna (nieniszcząca tkanek) technika podnoszenia opadających powiek. Nie wykorzystuje ani skalpela, ani lasera, aby usunąć nadmiar skóry. Dzięki czemu można wyeliminować wiele komplikacji związanych z interwencją w głębsze warstwy naskórka. Na 40 minut przed zabiegiem specjalista nałoży na powierzchnię Twojej skóry krem znieczulający.

Metoda PLEXR nazywana jest dynamiczną, ponieważ pozwala na pełną kontrolę operatora podczas zabiegu. Możesz swobodnie otwierać i zamykać powieki, a specjalista na żywo obserwuje efekty swojej pracy.

Podczas zabiegu PLEXR na powierzchni skóry tworzą się niewielkie punkty, które generuje plazma. Odległość jednego od drugiego wynosi 0,5 mm, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki.

Lata badań klinicznych udowodniły, że zastosowanie nieablacyjnej techniki przyczynia się do napięcia skóry okolicy oka. Tym samym można w konsekwencji wyeliminować fałdy skóry i zmarszczki mimiczne.

Wskazania do zabiegu PLEXR

PLEXR to nie tylko lifting powiek. Wskazań do zabiegu jest o wiele więcej. Należą do nich:

 • usuwanie zmian skórnych (angioma, brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, rogowacenie słoneczne, kurzajki),
 • zmarszczki palacza (leczenie utrwalonych głębokich zmarszczek w okolicach oczu i ust),
 • ujędrnianie górnej i dolnej powieki,
 • podnoszenie brwi,
 • usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień,
 • leczenie blizn i rozstępów.

Zalety zabiegu PLEXR

Po zabiegu spodziewaj się szybkich efektów w postaci liftingu okolicy oka, leczenia utrwalonych zmarszczek w okolicy oka, jak również redukcji zmarszczek przy uszach. Czy wiesz, że aż 70% efektów jest widocznych zaraz po zabiegu? Na tym jednak nie kończą się zalety PLEXR. Jest ich o wiele więcej! Przede wszystkim:

 • kiedy wyjdziesz z gabinetu, możesz normalnie funkcjonować,
 • podczas zabiegu lekarz na całkowitą kontrolę nad procesem działania plazmy (z zachowaniem pełnej ruchomości powieki),
 • zabieg jest bezbolesny,
 • czas regeneracji po zabiegu jest minimalny,
 • lifting powiek i lifting dolnej części twarzy odbywają się bez użycia skalpela i energii lasera (zabieg nie pozostawia śladów interwencji chirurgicznych — nie powoduje krwawienia i innych możliwych komplikacji).

Zalecenia po zabiegu

Przeciwwskazaniem do zabiegu są między innymi ciąża, choroby zaburzające proces gojenia, wirusowe choroby skóry, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, opryszczka, cukrzyca.

Po zabiegu na skórze są widoczne niewielkie punkciki (strupki). Utrzymują się one od 5 do 7 dni. Jednak owe defekty łatwo zamaskujesz makijażem. Pamiętaj, że 2 i 3 dnia wystąpi obrzęk okolicy, którą poddano działaniu plazmy (w okolicy powiek będzie on znacznie większy). Kiedy strupki odpadną, skóra stanie się odrobinę zaczerwieniona. W tym czasie stosuj regenerujące kremy, które równocześnie łagodzą rumień. Natomiast na dzień używaj kremu z wysokimi filtrami (SPF 50).

Podnieś opadające powieki i przywróć sobie młodzieńcze spojrzenie. Bez skalpela i igieł! Teraz to możliwe!