MEZOTERAPIA IGŁOWA

Czas zabiegu

25 minut

Części ciała

Twarz, dekolt, szyja, dłonie, głowa, okolice oczu

Znieczulenie

Miejscowe

Liczba zabiegów

3 - 5 zebigów

Rekonwalescencja

1 - 4 dni

Efekty

po 1 zabiegu

Wykonuje

Lekarz

Czym jest MEZOTERAPIA IGŁOWA?

Czynniki genetyczne, zaburzenia hormonalne, choroby, czy naturalne procesy związane z wiekiem zachodzące w naszym organizmie, sprawiają, że się starzejemy. Do tego dochodzą czynniki zewnętrzne, szczególnie promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie środowiska czy niezdrowa dieta. To wrogowie naszej skóry.

Wraz z wiekiem zmniejsza się w organizmie ilość endogennego kwasu hialuronowego, w wyniku czego w naskórku i skórze właściwej zachodzą zmiany przyspieszające starzenie się i pojawianie się zmarszczek. By ten proces spowolnić, warto zastosować mezoterapię igłową, zabieg polegający na mikronakłuwaniu określonych partii twarzy lub ciała i dostarczeniu w wyniku ostrzyknięcia preparatami odżywczymi takich składników jak kwas hialuronowy, glicerol czy polinukleotydy.

Mezoterapia igłowa jest też bardzo skutecznym zabiegiem w leczeniu rozstępów i blizn.

W zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się dobroczynne działanie dwóch czynników: mechanicznego oraz farmakologicznego.

Stymulacja mechaniczna za pomocą igły wywołuje kaskadę reakcji naprawczych. Pobudza  mikrokrążenie, uruchamia mediatory chemiczne, uaktywnia wazodylatację. Proces gojenia przebiegając z udziałem wielu komórek takich jak np. płytki krwi, neutrofile, makrofagi czy fibroblasty stymuluje skórę do przebudowy.

Czynnik farmakologiczny to unikatowe, skondensowane zastrzyki odmładzające. Podany preparat w zależności od zastosowanej substancji nawilża, pobudza procesy regeneracji i przebudowy skóry. Kwas hialuronowy połączony z glicerolem, zapewnia głębokie nawilżenie od wewnątrz, przywracając skórze gęstość poprawia jej napięcie i elastyczność. Polinukleotydy pomogą naszej skórze w regeneracji. Ich obecność w skórze sprzyja utrzymaniu i polepszeniu warunków niezbędnych do odbudowy i metabolizmu fibroblastów, które są najważniejszymi komórkami skóry.

Polinukleotydy i kwas hialuronowy są też znakomite w profilaktyce uszkodzeń skóry przed i po ekspozycji na słońce. Zwłaszcza w okresie letnim polecane są łączone protokoły rewitalizacji i ochrony przeciwsłonecznej.

Przebieg zabiegu

Poddawany zabiegowi mezoterapii obszar twarzy lub ciała jest najpierw dokładnie oczyszczony i zdezynfekowany. Na tak przygotowaną skórę nakłada się preparat znieczulający. Po uzyskaniu znieczulenia lekarz za pomocą bardzo cienkiej igły lub specjalnego kartridża wykonuje mikronakłucia z jednoczesnym wprowadzeniem substancji aktywnych. W zależności od stopnia podrażnienia skóry powinno się wykonać od czterech do sześciu zabiegów w odstępach czterotygodniowych. Czas rekonwalescencji trwa od najczęściej od 1 do 4 dni, Trzeba jednak pamiętać, że proces gojenia i rekonwalescencji jest indywidualny i zależny od osobniczej wrażliwości.

Dzięki znieczuleniu zabieg jest bezbolesny. Bezpośrednio po zabiegu może być odczuwane lekkie pieczenie, a przez pierwsze dni po zabiegu może być widoczny obrzęk i zaczerwienienie skóry, po kilku dniach może pojawić się złuszczenie naskórka. Cykl powinien się składać z 3 do 5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych. Potem, dla podtrzymania efektu, zabiegi powinny być powtarzane co 3-5 miesięcy.

Efekty po zabiegu

Cennik

od 550 zł – twarz
od 400 zł – szyja
od 450 zł – dekolt
od 700 zł – twarz + szyja
od 950 zł – twarz + szyja + dekolt
od 400 zł – grzbiety dłoni
od 700 zł – skóra głowy
od 400 zł – okolice oczu

*Ceny uzależnione od rodzaju zastosowanego preparatu oraz ilości użytych ampułek.

Zarezerwuj termin zabiegu: