COOLSCULPTING - KRIOLIPOLIZA

Czas zabiegu

35-70 minut

Części ciała

Podbródek, ramiona, plecy, brzuch, uda, bryczesy, kolana, pośladki

Znieczulenie

brak

Liczba zabiegów

min. 1

Rekonwalescencja

do 4 tygodni

Efekty

po 1 zabiegu

Wykonuje

Kosmetolog

Czym jest COOLSCULPTING?

Technologia CoolSculptingu wykorzystuje zjawisko kriolipolizy, polegające na kontrolowanym zamrażaniu komórek tłuszczowych – adipocytów, wywołując zjawisko krystalizacji kwasów tłuszczowych. W efekcie dochodzi do uszkodzenia oraz obumierania komórek tłuszczowych, które w naturalny sposób usuwane są z organizmu.
Podczas jednego zabiegu CoolSculpting możemy zredukować tkankę tłuszczową nawet o 27%.
CoolSculpting jest urządzeniem do kriolipolizy, o udokumentowanym działaniu, posiadającym certyfikat FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywność i Leków). Jest to najlepsza metoda do nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej.

Dodatkowym wyznacznikiem najwyższej jakości technologii CoolSculptng jest możliwość równomiernego schłodzenia tkanki do nawet – 13 stopni, zapewniając całkowite bezpieczeństwo, dzięki systemowi zabezpieczenia przed odmrożeniem.

Skróć czas zabiegu o połowę lub wymodeluj więcej obszarów jednocześnie! – Drzazga Clinic jako pierwsza i jedyna w Polsce posiada system Dual Sculpting.

Nieuszkodzona Tkanka

Podczas zabiegu CoolSculpting dochodzi do zamrożenia adipocytów, nie uszkadzając skóry

Komórki tłuszczowe przechodzące proces apoptozy (naturalna śmierć komórki)

W kolejnych tygodniach organizm w naturalny sposób przetwarza tłuszcz i usuwa martwe komórki z organizmu

Przebieg zabiegu

Zabieg jest wysoce komfortowy, w trakcie jego trwania pacjent leży w wygodnej dla niego pozycji. Odpowiednio dobrana głowica zasysa tkankę pomiędzy panele chłodzące. Wbudowane w aplikator czujniki kontrolują temperaturę skóry w trakcie zabiegu, zapewniając jednakowy i stały przebieg.
Pacjent podczas trwania odczuwa delikatne zassanie skóry w miejscu poddawanym zabiegowi.

Polecana pielęgnacja

W celu utrzymania efektu po wykonanym zabiegu, polecamy następujące kosmetyki:

Po zabiegu

Zabieg nie wyklucza z codziennej aktywności. Na obszarze poddanym zabiegowi może pojawić się rumień, zaczerwienienie, czasowa bolesność o różnym nasileniu oraz chwilowy brak czucia. Bezpośrednio po zabiegu kosmetolog wykonuje intensywny kilkuminutowy masaż manualny oraz falą elektroakustyczną. Po zabiegu zaleca się spożywanie dużej ilości wody minimum 2 l dziennie.

W celu uzyskania jeszcze lepszego efektu CoolSculpting warto połączyć z serią zabiegów Endermologii lub fali uderzeniowej.

Efekty po zabiegu

Cennik

3100 (1550 zł - 1 głowica) – CoolAdvantage (jedna z partii: brzuch, boki, uda, plecy, ramiona, uda wewnętrzne)

5000 (2500 zł - 1 głowica) – CoolAdvantage Plus (jedna z partii: brzuch oraz duże boki)

3100 (1550 zł - 1 głowica)* – CoolAdvantage Petite (jedna z partii: ramiona, boki, brzuch mniejszy, plecy, uda wewnętrzne)

2900 (1450 zł - 1 głowica)* – CoolMini (jedna z partii: podbródek, wałki przy biustonoszu, kolana)

1450 zł* – CoolSmooth PRO (bryczesy)

*cena za jedno przyłożenie. Całkowity koszt zabiegu ustalany jest podczas konsultacji ze specjalistą. 

Zarezerwuj termin zabiegu:

CoolSculpting

Dotychczasowe metody odchudzania nie przynoszą efektów? Nie zawsze dieta jest tym czynnikiem, który zadziała na tkankę tłuszczową. W przypadku, kiedy nie potrafisz zrzucić zbędnych kilogramów, z pomocą przychodzi CoolSculpting potocznie nazywany „rzeźbieniem zimnem”. To metoda, która w sposób nieinwazyjny kształtuje wybrane obszary ciała. W naszej klinice medycyny estetycznej oferujemy cCoolSculpting z zastosowaniem innowacyjnego systemu Dual Sculpting. Nasza klinika korzysta z niego jako jedyna w Polsce.

Kriolipoliza — skutecznie niszczy komórki tłuszczowe

CoolSculpting opiera swoje działanie na kriolipolizie. Natomiast zjawisko kriolipolizy polega na oddziaływaniu zimna na tkankę tłuszczową i zamrożeniu komórek tłuszczowych. W efekcie następuje redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej, a komórki tłuszczowe na skutek zamrożenia obumierają (wraz z upływem czasu organizm je wydala). CoolSculpting polega na przyłożeniu aplikatora chłodzącego w konkretne miejsca, dzięki czemu zabieg jest bardzo precyzyjny (nie narusza okolicznych tkanek).

Modelujemy uda, brzuch, pośladki i podbródek. To właśnie w tych partiach ciała następuje redukcja tkanki tłuszczowej, a Ty cieszysz się jędrną i smuklejszą sylwetką.

Przebieg zabiegu CoolSculpting

Wiesz już, że CoolSculpting wykorzystuje kriolipolizę, która niszczy nadmiar komórek tłuszczowych. Nasz sprzęt usuwa nawet 27% tkanki tłuszczowej. Urządzenie posiada certyfikat FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków). CoolSculpting ochładza tkankę tłuszczową nawet do – 13 stopni, jednocześnie zapewniając całkowite bezpieczeństwo (system chroniący przed odmrożeniem).

Wszystkie urządzenia, które wykorzystujemy, działają nieinwazyjnie. Aby wykonać zabieg, nie potrzeba nacinać skóry, tak jak ma to miejsce w przypadku liposukcji. Podczas CoolSculpting przykładamy do ciała specjalne głowice. To wtedy następuje rozpad tkanki tłuszczowej i w konsekwencji wydalenie komórek tłuszczowych z organizmu.

Podczas zabiegu wygodnie leżysz, a my przykładamy do wybranych partii Twojego ciała aplikator chłodzący. Ów aplikator po zassaniu fałdu tłuszczowego przez godzinę chłodzi tkankę tłuszczową. Urządzenie wyposażone jest w specjalne sensory zapobiegające odmrożeniom.

Jakie korzyści daje CoolSculpting?

Przede wszystkim CoolSculpting jest bezpiecznym i mało inwazyjnym zabiegiem, ponieważ nie powoduje przerwania ciągłości skóry. Podczas jego trwania możesz się zrelaksować, na przykład czytając książkę. Proces redukcji tkanki tłuszczowej następuje szybko. W trakcie jednego zabiegu możemy wykorzystać nawet dwie głowice! CoolSculpting to także wspaniała alternatywa dla liposukcji chirurgicznej.

Spodziewaj się zatem:

 • wymodelowania danej partii ciała — brzucha, boczków, talii, ramion, ud,
 • wymodelowania dolnej partii twarzy i likwidacji podwójnego podbródka,
 • zmniejszenia obwodu danej partii ciała.
 • wyraźniejszych konturów twarzy i przywrócenia jej odpowiednich proporcji.

Po wykonaniu zabiegu możesz wrócić do codziennej aktywności. CoolSculpitng wspaniale sprawdza się w przypadku leczenia otyłości.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu CoolSculpting

Nie wszyscy mogą poddać się zabiegowi CoolSculpting. Wykluczają go:

 • karmienie piersią,
 • ciąża,
 • tatuaż,
 • rozstępy w miejscu zabiegu,
 • świeża opalenizna,
 • AIDS, HIV,
 • żółtaczka,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby wątroby, serca, nerek,
 • pokrzywka, którą wywołało zimno,
 • nietolerancja zimna,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • choroba Reynaud’a,
 • zakrzepica, zapalenie żył, żylaki,
 • świeże blizny,
 • infekcja przebiegająca z gorączką.

Rekomendujemy, aby przed zabiegiem przez ostatnie 24 godziny nie spożywać alkoholu ani leków przeciwbólowych.

Skorzystaj z naszej nowoczesnej technologii chłodzenia i pozbądź się tkanki tłuszczowej w naturalny sposób. Bez diety i wyrzeczeń.