KOBIDO

Czas zabiegu

90 min

Części ciała

Twarz, szyja, ramiona

Znieczulenie

brak

Rekonwalescencja

brak

Efekty

po 1 zabiegu

Czym jest KOBIDO?

Masaż kobido, często określany jako niechirurgiczny lifting twarzy to niepowtarzalna forma sztuki masażu, rytuał, podlegający ściśle określonym regułom, który oddziałuje na głębokie struktury skóry. Kobido to kombinacja głębokich tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Większość tych metod działa na powierzchni twarzy, natomiast cały masaż obejmuje również pracę w obrębie karku szyi i dekoltu.

 

Masaż jest dość złożony i intensywny. Wykonywane ruchy powolne mają za zadanie zrelaksować i odprężyć masowaną osobę, natomiast szybkie, zdecydowane i głębokie mają pobudzić skórę oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu. Techniki wibracyjne stosowane są w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz szybkiego usuwania toksyn z układu chłonnego. Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a praca na punktach akupresurowych ma doprowadzić do równowagi w skórze oraz mięśniach, a ponadto zwiększyć przepływ Qi (energii), co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

Efekty po zabiegu

Cennik

220zł - 1 masaż Kobido

600zł - seria 3x masaż Kobido

950zł - seria 5x masaż Kobido

Zarezerwuj termin zabiegu:

Masaż Kobido

Masaż Kobido to inaczej niechirurgiczny lifting twarzy. Jego efektem jest głębokie odprężenie i relaksacja. Masaż ten oddziałuje na głębokie struktury skóry. Masaż Kobido składa się z kilku etapów. Już po pierwszym zabiegu odczujesz poprawę jędrności i napięcia skóry. W naszej klinice wykonujemy masaż Kobido z zastosowaniem ekskluzywnych kosmetyków. Dzięki temu lepiej odżywiamy skórę i likwidujemy sztywność mięśni twarzy.

Na czym polega masaż Kobido?

Masaż Kobido wywodzi się z tradycyjnych japońskich rytuałów. W dawnych czasach stosowano go na japońskim dworze cesarskim. Z masażem Kobido wiąże się nawet pewna legenda. W XV wieku niedaleko góry Fidżi odbył się konkurs masażu. Przystąpili do niego najznamienitsi mistrzowie, a że nikt konkursu nie wygrał, połączyli siły, tworząc technikę masażu obecnie nazywanego Kobido. Aby go wykonywać trzeba mieć specjalne uprawnienia i ukończone szkolenia.

Podczas masażu Kobido, który składa się z 5 etapów, klient odczuwa głębokie odprężenie i relaks. Pierwszym etapem jest masaż tkanek głębokich (bez użycia olejku). To właśnie on zmniejsza napięcie w mięśniach. Drugi etap to głęboki relaks poprawiający także ukrwienie twarzy. Trzeci etap to drenaż limfatyczny. Jego celem jest poprawa przepływu limfy i zmniejszenie obrzęków. Kolejna część zabiegów jest nazywana liftingiem twarzy. Ostatni etap to akupresura, czyli uciskanie określonych punktów twarzy, co wpływa na pracę jej poszczególnych mięśni.

Kobido, czyli japoński lifting twarzy

Podczas masażu Kobido stymuluje się mięśnie twarzy, karku, szyi i dekoltu. Spodziewaj się zatem naturalnego efektu odmłodzenia. Nie bez przesady mówi się, że masaż Kobido to alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej (nazywany jest również niechirurgicznym liftingiem twarzy). Pełny masaż składa się ze 100 ruchów, które przywracają skórze twarzy elastyczność i pobudzają ją do samoregeneracji. Jednak sam masaż wymaga precyzji i odpowiedniej wiedzy na temat budowy mięśni, powięzi i skóry. Nasi kosmetolodzy i specjaliści medycyny estetycznej znają odpowiednie techniki masażu dla jeszcze lepszych i szybszych efektów. Podczas masażu Kobido ma miejsce głęboka stymulacja tkanek i intensywny drenaż limfatyczny. Szybkie ruchy przeplatają się tu z delikatnym głaskaniem i miarowym oklepywaniem.

Efekty masażu Kobido

Najważniejszym efektem masażu Kobido jest możliwość uzyskania efektu liftingu bez użycia skalpela. Skóra twarzy staje się napięta i ujędrniona, a co za tym idzie — następuje wygładzenie zmarszczek. Podczas masażu twarzy cera jest lepiej ukrwiona i bardziej dotleniona. Kobido to także sposób, aby pobudzić skórę do regeneracji. Główne korzyści masażu to:

 • zniwelowanie napięcia twarzy,
 • likwidacja zmarszczek mimicznych i bruzd nosowo-wargowych,
 • odmłodzenie twarzy,
 • pobudzenie metabolizmu komórkowego, dzięki czemu skóra szybciej i lepiej się regeneruje.

Wskazania do wykonania masażu Kobido

Rytuał Kobido polecamy wszystkim osobom, które nie chcą korzystać z zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, a jednocześnie zależy im na młodym wyglądzie.

Klienci cierpiący na nadmierne napięcie mięśniowe, odczują poprawę już po pierwszej sesji zabiegu. Poprawi im się nie tylko koloryt skóry i krążenie krwi, ale także złagodzą się rysy twarzy. Kobido to intensywny zabieg, dlatego, zanim się go wykona, konieczne jest określenie kondycji skóry. Rytuał rekomendujemy klientom, którzy:

 • chcą zlikwidować napięcia w obrębie głowy, szyi i karku,
 • zależy im na tym, aby wyeliminować stres (masaż potrafi wspaniale ukoić skołatane nerwy),
 • zauważyli, że ich skóra stała się wiotka i potrzebuje ujędrnienia oraz liftingu,
 • cierpią na bruksizm.

Przeciwwskazania do masażu Kobido

Kobido to naturalna alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej, jednak nie wszyscy mogą skorzystać z jego dobrodziejstw. Masażu nie polecamy, jeśli na powierzchni skóry występuje trądzik różowaty w fazie zaostrzenia. Przeciwwskazaniem są także:

 • stany zapalne organizmu i skóry,
 • przerwana ciągłość naskórka,
 • cera naczynkowa,
 • ropne stany okołozębowe.

Jeśli wykonywałaś wcześniej botoks, zanim udasz się na masaż Kobido, odczekaj 2 tygodnie. Natomiast w przypadku nici liftingujących warto poczekać 6 tygodni. Kiedy przeszłaś zabieg z wykorzystaniem wypełniaczy (kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe), zalecamy, abyś odczekała 2-3 miesiące.

Masaż Kobido to idealny sposób, aby się odprężyć i zrelaksować. Efekty widoczne są praktycznie natychmiast, więc nie musisz często powtarzać tego rytuału. Popraw swój owal twarzy i jednocześnie pozwól sobie na chwilę zapomnienia. Gwarantujemy, że jeśli raz zdecydujesz się na Kobido, po jakimś czasie znowu zechcesz oddać się w ręce naszych specjalistów.