Indywidualny trening personalny

Marta Bała-Tabor

Specjalista ds. żywienia Trener Personalny Fizjoterapeuta - masażysta

Nazywam się Marta Bała-Tabor,

Jestem fizjoterapeutą, trenerem fitness oraz dietetykiem, a prywatnie pasjonatką zdrowego stylu życia.

Ukończyłam studia magisterskie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku fizjoterapia oraz studia podyplomowe z dietetyki oraz treningu fitness i ćwiczeń siłowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Dzięki mojemu wykształceniu jestem w stanie pomóc pacjentowi w poprawie wszystkich aspektów zdrowotnych.

Dzięki zdobytej wiedzy przygotowuję racjonalne diety, które uczą tylko prawidłowych nawyków żywieniowych i pokazują, że dieta może być zdrowa i smaczna. Przy wspólnym wykonywaniu ćwiczeń dbam nie tylko o Twoją zdrową utratę wagi, lecz także o zachowywanie prawidłowej postawy i prawidłowego rozwoju układu ruchowego. Takie podejście daje zdrowie w całym spektrum na dobrze skonstruowanych fundamentach.

Dbając o swoje zdrowie istotnym elementem mojego życia zawodowego i prywatnego jest sport. W wolnym czasie trenuję na siłowni, biegam i jeżdżę na rolkach. Często biorę udział w imprezach biegowych na terenie Śląska. Staram się być przykładem dla moich pacjentów, pokazując im, że inwestycja w zdrowie i lepsza kondycja, za którymi stoi sumienna praca – jest opłacalna. 

Jak wygląda trening?

Indywidualny trening personalny to trening przygotowany specjalnie dla Ciebie, który uwzględnia Twoje potrzeby i cel jaki chcesz osiągnąć.  Specjalnie opracowany program zajęć łączy :

  • ćwiczenia funkcjonalne, których celem jest m.in.  kształtowanie siły i wytrzymałości mięśni

  • ćwiczenia siłowe typu split- skupiające się na partiach, na których Ci zależy np. płaski brzuch, jędrne pośladki czy smukłe uda (choć nie oznacza to, że pozostałe mięśnie zupełnie nie biorą udziału w aktywności)

  • ćwiczenia interwałowe i hiit, które pozwalają na skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej (są to ćwiczenia ogólnorozwojowe, rzeźbiące sylwetkę ciała, angażujące wszystkie grupy mięśniowe)

  • ćwiczenia aerobowe, które poprawiają wydolność i kondycję

Ćwiczenia fizyczne pomagają nie tylko w osiągnięciu wymarzonej sylwetki, ale przede wszystkim w zachowaniu dobrego stanu zdrowia. Każdy trening ma za zadanie wzmocnić gorset mięśniowy tak, aby na co dzień odciążał kręgosłup. Kluczem do osiągniecia celu jest poprawna technika i odpowiedni dobór ćwiczeń, co zapewnia opieka trenera personalnego podczas treningów. 

Każdy trening składa się z 3 podstawowych jednostek treningowych:

  • początkowej, czyli rozgrzewki
  • głównej, czyli właściwej części treningu w której skupiamy się na realizacji Twojego celu
  • końcowej, czyli wyciszeniu i uspokojeniu organizmu po wysiłku
 

Na treningach wykorzystujemy przybory takie jak hantle, sztangi, gumy oporowe, stepy oraz piłki.

Co zyskasz dzięki indywidualnemu treningowi?

Trening personalny kierowany jest do osób, które chcą osiągnąć zauważalne efekty w jak najkrótszym czasie. Dodatkowo ten typ treningu idealnie sprawdzi się również u osób uprawiających różne dyscypliny sportowe, w celu podniesienia swoich wyników

Indywidualny trening personalny to trening przygotowany specjalnie dla Ciebie, który uwzględnia Twoje potrzeby i cel jaki chcesz osiągnąć. Jeżeli chcesz skupić się bardziej na partii brzucha czy ud, albo zwiększyć swoją ogólną kondycję – żaden problem! Nasz Specjalista tak ułoży ćwiczenia, aby podczas jednej sesji wykorzystać ten czas najbardziej efektywnie i spełnić Twoje oczekiwania.  

Trening z naszym Specjalistą odbywa się 2 razy w tygodniu i trwa ok. 60 minut.

Gotowa na rezultaty?

Jak wygląda pierwsze spotkanie?

Na pierwszym spotkaniu przeprowadzany jest wnikliwy wywiad kliniczny. Podczas wywiadu nasz Specjalista pozna Twoje oczekiwania, a przede wszystkim wykona wszystkie najważniejsze pomiary Twojego ciała oraz sprawdzi wagę wyjściową.

Te elementy są podstawą do opracowania indywidualnych treningów. Dlatego najlepiej jeżeli na pierwszą wizytę zarezerwujesz sobie ok. 1,5 godziny. To właśnie ta część jest najważniejsza, bo oprócz tego, że Ty podczas pierwszej wizyty poznasz Twojego trenera, to przede wszystkim trener pozna Ciebie, Twoje potrzeby, Twój cel i Twój organizm.

Z racji tego, że trening jest ściśle związany z Twoimi oczekiwaniami i jest dostosowany typowo pod wyznaczone podczas konsultacji cele, ćwiczenia mogą się różnić i być zmieniane co spotkanie. Nie patrzymy na schematy, patrzymy na Ciebie i Twoje oczekiwania.

Cennik

120 zł - Pierwszy trening

480 zł - 4 treningi

880 zł - 8 treningów

Dowiedz się więcej