EMSELLA

Czas zabiegu

30 minut

Części ciała

Miednica

Znieczulenie

brak

Liczba zabiegów

seria 6 zabiegów

Rekonwalescencja

brak

Efekty

po 6 zabiegu

Wykonuje

Kosmetolog

Czym jest EMSELLA?

Zabieg EMSELLA to bezinwazyjny i bezoperacyjny sposób na rozwiązanie problemu nietrzymania moczu w 3 tygodnie! Zabieg polega na przeprowadzeniu intensywnego treningu mięśni dna miednicy (mięśnie Kegla) przy użyciu krzesła EMSELLA.

Wystarczy kilka sesji terapeutycznych, by wzmocnić mięśnie oraz przywrócić kontrolę nad ich pracą. Trening mięśni dna miednicy odbywa się w ubraniu, nie wymaga żadnych specjalnych działań, a jedynie spędzenia pół godziny w specjalnym fotelu treningowym.

Pełna seria 6 zabiegów eliminuje problem nietrzymania moczu. Dla zwiększenia efektów, rekomendujemy pakiet 8 zabiegów.

Zabieg rekomendowany jest również dla mężczyzn. Pozwala zredukować dolegliwości związane z prostatą i poprawia życie seksualne.

Zabieg bardzo komfortowy, przeprowadzany w wygodnej pozycji siedzącej, w odzieży codziennej, bez wysiłku.

 

Na czym polega zabieg?
EMSELLA jest ergonomicznym krzesłem, wykorzystującym technologię HIFEM do stymulacji mięśni dna miednicy.

Kluczowa skuteczność opiera się na skupionej energii elektromagnetycznej emitowanej przez urządzenie EMSELLA, dogłębnej penetracji i stymulacji całego obszaru dna miednicy.

Pojedyncza sesja BTL EMSELLA wywołuje ponad 11 tysięcy skurczów mięśni dna miednicy w ciągu 28 minut, które są niezwykle ważne w wzmocnieniu mięśni Kegla odpowiedzialnych za trzymanie moczu.

Potwierdzeniem skuteczności urządzenia BTL EMSELLA jest przyznanie mu w 2019 roku nagrody Power of Beauty Party Medycyna Estetyczna 2019 za innowacyjne technologie oraz przełamywanie tabu w medycynie estetycznej.

 

Rodzaje nietrzymania moczu

–   Definiuje się 3 główne rodzaje nietrzymania moczu:

 

–   Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM) wiąże się z wyciekiem moczu w przypadku wystąpienia zdarzeń o zwiększonym ciśnieniu w jamie brzusznej (np. Kaszel, kichanie, śmiech, podnoszenie itp.).

–   Naglące nietrzymanie moczu związane z silną nadwrażliwością pęcherza, który kurczy się pomimo nagromadzenia w nim niewielkiej ilości moczu.

Mieszane nietrzymanie moczu obejmuje połączenie zarówno objawów WNM, jak i naglącego nietrzymania moczu.

We wszystkich 3 typach pacjenci nie są w stanie odpowiednio kontrolować wycieku moczu z powodu osłabienia mięśni Kegla.

 

Technologia HIFEM

HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) to zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Jej główne zadanie, to przywrócenie kontroli mięśniowo-nerwowej w okolicach dna miednicy. Zaawansowana technologia HIFEM pozwala na bezinwazyjną indukcję prądów elektrycznych, dlatego podczas zabiegu z użyciem krzesła EMSELLA, wykorzystujący technologię HIFEM, nie wymaga zdejmowania odzieży podczas terapii.

 

HIFEM modyfikuje strukturę mięśni, a konkretnie wywołuje wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. W ten sposób wzmacnia mięśnie dna miednicy.

Po zabiegu

Po zabiegu pacjent wraca do normalnej aktywności, dlatego nie potrzebna jest rekonwalescencja, ani żadne specjalne postępowanie. To co może, ale nie musi, wystąpić to przejściowa bolesność oraz skurcze mięśni dna miednicy. Całkowicie normalnym, także rzadko występującym, odczuciem jest również przejściowy ból stawów lub ścięgien oraz czasowe zaczerwienienie skóry.

Efekty po zabiegu
Kobieta

Efekty po zabiegu
Mężczyzna

Cennik

600 zł – 1 zabieg

1400 zł – pakiet 4 zabiegów

2100 zł – pakiet 6 zabiegów

2800 zł – pakiet 8 zabiegów

Zarezerwuj termin zabiegu: