Czym jest CoolSculpting®?

Czym jest słynny CoolSculpting® oraz dlaczego uznawany jest za najlepszy zabieg redukujący tkankę tłuszczową?

Zabieg CoolSculpting® jest wiodącą na całym świecie nieinwazyjną metodą redukcji tkanki tłuszczowej. Wykorzystując kontrolowane chłodzenie, eliminuje uporczywy tłuszcz, którego trudno się pozbyć, nawet stosując dietę i ćwiczenia.

Komórki tłuszczowe zamrożone podczas zabiegu CoolSculpting® są stopniowo niszczone i usuwane z organizmu w ramach naturalnego procesu eliminacji, dlatego też jest to najskuteczniejszy zabieg na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Przed zabiegiem ma miejsce konsultacja ze Specjalistą, który kompleksowo omówi przebieg zabiegu oraz dokona pomiaru tkanki tłuszczowej i wybierze odpowiednie głowice. W tym momencie określi również przybliżony czas zabiegu.

Warto tutaj zaznaczyć, że większość Klinik posiada urządzenie z jedną głowicą, co znacznie wydłuża proces odchudzania. Nasza klinika  jako pierwsza i jedyna w Polsce posiada system Dual Sculpting – który skraca czas zabiegu o połowę, ponieważ pozwala na eliminację niechcianej tkanki tłuszczowej z dwóch miejsc jednocześnie w trakcie jednego zabiegu.

CoolSculpting® jest oryginalną technologią, która posiada certyfikat Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FAD). Jest to urządzenie przebadane i w pełni bezpieczne.  Jednak na rynku pojawiają się urządzenia, które również wykorzystują zjawisko kriolipolizy –  niestety działanie tych urządzeń jest inne, co wpływa na mniejsze efekty.

Jakie są różnice między oryginalną technologią CoolSculpting® a innymi urządzeniami na rynku?

CoolSculpting®

 • Jest to oryginalna technologia wykorzystująca zjawisko kriolipolizy
 • temperatura mrożenia jest od (– 11 stopni) do (- 13 stopni) – im niższa temperatura tym efekt będzie większy
 • krótszy czas zabiegu – od 35 minut w zależności od głowicy, możliwość skrócenia czasu o połowę dzięki systemowi Dual Sculpting
 • głowica na bryczesy
 • głowica na podbródek oraz tłuszcz nad kolanami
 • wbudowane czujniki monitorujące temperaturę skóry, dzięki czemu cały proces zamrażania jest równomierny i przebiega pod kontrolą. W takiej sytuacji nie ma możliwości odmrożenia
 • posiada certyfikat Amerykańskiej Agencji ds. Żywność i Leków (FAD)

 

Inne urządzenia dostępne na rynku typu np. Cooltech

 • temperatura mrożenia od (-7 stopni) do (- 8 stopni) – słabszy efekt
 • czas przyłożenia 60 – 70 minut
 • brak głowicy na bryczesy
 • brak głowicy na małe obszary ciała (podbródek, fałdka nad kolanami itp. )
 • brak wbudowanych czujników monitorujących temperaturę skóry, przez co może dojść do odmrożenia
 • brak certyfikatu Amerykańskiej Agencji ds. Żywność i Leków (FAD)

Podsumowując, głównym ograniczeniem urządzeń typu Cooltech bądź innych urządzeń wzorujących się na technologii Coolsculptingu jest przede wszystkim wyższa temperatura mrożenia, która oscyluję w granicy (-7 stopni do -8 stopni). Natomiast oryginalna technologia Coolsculptingu posiada temperaturę mrożenia aż do (-13 stopni). Jest to znacząca różnica ponieważ to ona jest kluczowym elementem przy redukcji tkanki tłuszczowej. Im temperatura nisza, tym efekt końcowy lepszy.

Drugą ważną kwestią są czujniki, które monitorują przebieg zabiegu – to one są odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Tylko oryginalna technologia  Coolsculptingu je posiada. Niestety urządzenia pokrewne nie są wyposażone w czujniki temperatury, przez co ryzyko odmrożenia wzrasta. Warto wspomnieć, że Coolsculpting posiada specjalne głowice na małe obszary ciała typu podbródek czy fałdki nad kolanami, dodatkowo jest osobna głowica na bryczesy. Dzięki nim można skutecznie działać na więcej obszarów ciała, a nie tylko na uda czy brzuch. Ważnym argumentem przemawiającym za Coolsculptingiem jest również oszczędność czasu. Zabieg trwa znacznie krócej niż przy urządzeniach typu np. Cooltech.

Coolsculpting bezsprzecznie pozostaje najlepszym zabiegiem odchudzającym, który jest obecnie na rynku. Podczas jednego zabiegu CoolSculptingu możemy zredukować tkankę tłuszczową nawet o 27%. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać  spektakularne efekty, zabieg musi być wykonany przy pomocy oryginalnej technologii. Decydując się na  zabieg kriolipolizy warto wiedzieć jakim urządzeniem będzie ono wykonywane. To w głównej mierze on odpowiada za efekty.

Przeczytaj również:

 Każdy z nas potrzebuje słońca. Cieszymy się kiedy zaplanowane wakacje są pełne słońca, ciepłej wody i pełnego luzu. Jednak te wszystkie czynniki wpływają niekorzystnie