Zabiegi

Ręce

32 420 29 78
recepcja@drzazgaclinic.pl

ul. Racławicka 20a
41-506 Chorzów

Poniedziałek – Piątek
9:00 – 20:00

Laser diodowy (808 nm)wykorzystuje innowacyjne skanowanie liniowe, które umożliwia pracę na różnych głębokościach skóry, wychwytując melaninę (barwnik włosów) dzięki czemu możliwe jest usunięcie zarówno ciemnych, jak i jasnych włosów. Wykorzystana w urządzeniu technologia sprawia, że laserowa epilacja jest bezbolesna i wysoce komfortowa dla pacjenta i jednocześnie wysoce skuteczna. Dodatkowo zintegrowany system chłodzenia pozwala na obniżenie temperatury okienka szafirowego do 0°C, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko dolegliwości bólowych podczas zabiegów. Energia zostaje rozproszona po całym mieszku włosa, skutecznie niszcząc jego komórki macierzyste.

250 – 450 zł

obniżenie napięcia mięśniowego
poprawa miejscowego krążenia
uelastycznienie tkanek
zredukowanie obrzęków
polepszenie stanu skóry
dotlenienie i odżywienie skóry
polepszenie samopoczucia

110 zł – masaż częściowy
160 zł – masaż całościowy

Masaż tkanek głębokich ma na celu rozluźnienie napięć mięśni i powięzi oraz zmniejszenie bólu. Jest rodzajem terapii manualnej, która skutkuje przywróceniem fizjologicznych ruchów oraz zwiększeniem elastyczności tkanek. Często poprzez nazwę masaż głęboki jest źle interpretowany i kojarzy się z silną i bolesną pracą na mięśniach. W rzeczywistości nie powoduje on bólu. Od masażu klasycznego oraz leczniczego różni się techniką wykonania. Specjalista wykonujący masaż przy zachowaniu odpowiedniej postawy i wykorzystując ciężar swojego ciała wykonuje odpowiednio przemyślane ruchy. Ruchy fizjoterapeuty przebiegają pod kątem 45 stopni, tak, aby tkanka, do której docierają bodźce nie była uciskana, a rozciągała się. Masaż tkanek głębokich rekomendowany jest przy dolegliwościach typu rwa kulszowa, rwa barkowa oraz inne dolegliwości w mięśniach. Czas trwania: 45-60 minut. Masaż wykonuje fizjoterapeuta-masażysta.

100 zł – masaż częściowych

Ten typ masażu szczególnie polecany jest dla osób aktywnych, aby wspomóc organizm przed oraz po wysiłku fizycznym. Masaż można traktować jako element odnowy biologicznej ciała. Rekomendowany jest szczególnie osobom zawodowo uprawiającym sport i prowadzących aktywny tryb życia. Masaż sportowy zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji oraz po treningowych bólów mięśni. Pomaga Ci również zrelaksować się, a poprzez przyśpieszenie krążenia rozgrzać Twoje przemęczone mięśnie. Masaż opiera się głównie na technikach ugniatania, które przyśpieszają regenerację mięśni. Od innych masaży różni się tym, że Terapeuta używa mocniejszych technik i większej siły do ich wykonania. Czas trwania 45-60 minut. Masaż wykonuje fizjoterapeuta-masażysta.

120 zł – masaż częściowy
170 zł – masaż całościowy

Jak sama nazwa wskazuje celem masażu relaksacyjnego jest uspokojenie i zrelaksowanie Twojego organizmu, oraz rozluźnienie napięć mięśniowych szczególnie uwzględniając plecy, szyje i kark. Ten typ masażu rekomendowany jest dla każdego. Masaż relaksacyjny opiera się na technikach masażu klasycznego. Specjalista wykonuje ruchy uciskania, ugniatania, głaskania i rozcierania. Nie stosuje się natomiast bardziej gwałtownych technik jak przy masażu leczniczym. Dla masażu relaksacyjnego charakterystyczne są płynne, powolne techniki, które działają relaksująco i wyciszająco. Dobór tych technik oraz długość ich wykonywania zależy od celu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Czas trwania 40-70 minut. Masaż wykonuje fizjoterapeuta-masażysta.

110 zł – masaż częściowy
170 zł – masaż całościowy

Punktem spustowym jest niewielkie miejsce w obrębie brzuśca mięśnia bądź powięzi, który jest niezwykle wrażliwy. Pod wpływem nacisku punktu spustowego odczuwalny jest ból. Niekiedy również odczuwalne jest uczucie mrowienia lub pieczenia. Punkt spustowy zazwyczaj powstaje na skutek przeciążenia oraz naciągnięcia mięśni, ale również przez prace w nieergonomicznej pozycji. Najpopularniejszym sposobem radzenia sobie z bólem punktów spustowych jest terapia manualna obejmująca takie techniki jak: ucisk, kompresje, głęboki masaż, rozluźnianie pozycyjne poprzez rozciągnięcie oraz masaż punktowy. Punkty spustowe mogą występować w skupiskach, dlatego ważne jest zlokalizowanie punktu o największej aktywności i rozluźnienie go. Specjalista w ramach leczenia wykonuje ucisk na dany punkt i utrzymuje go do momentu aż zgłosisz brak dolegliwości. Terapia jest skuteczna, a efekt długotrwały jeżeli oprócz rozluźnienia punktu spustowego wyeliminuje się także przyczynę jego powstania. Terapie punktów spustowych łączy się z masażem leczniczym. Czas trwania masażu 45-60 minut. Masaż wykonuje fizjoterapeuta-masażysta.

100 zł – masaż częściowy
140 zł – masaż całościowy

Masaż limfatyczny inaczej zwany drenażem limfatycznym to rodzaj masażu, który oddziałuje na układ chłonny. Głównym celem jest pobudzenie krążenia krwi i limfy w celu usprawnienia ich przepływu co w efekcie prowadzi do odżywienia tkanek, likwidując ryzyko zakrzepów oraz zmniejsza obrzęki. Dodatkowo, dzięki masażowi tworzą się nowe naczynia oboczne co skutkuje zwiększeniem zdolności transportowych limfy. Drenaż limfatyczny manualny składa się z dwóch faz – przesuwania i odprężania. Specjalista wykonuje ruchy zgodnie z przebiegiem naczyń limfatycznych w kierunku dosercowym. W naszej Klinice jest możliwość wyboru wariantu drenażu limfatycznego manualnego z zabiegiem w celu uzyskania jeszcze lepszych efektów. Drenaż limfatyczny, to bezinwazyjna i niezwykle skuteczna metoda, która pobudzi Twój układ krążenia. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego kombinezonu naprzemiennie wtłaczającego powietrze do stworzonych w tym celu mankietów. Następnie powietrze jest wypuszczane w określonych odstępach czasu. Czas masażu: 40-80 minut. Masaż wykonuje fizjoterapeuta-masażysta.

90 zł – masaż częściowy
130 – masaż całościowy

Masaż leczniczy to rodzaj masażu, który polega na wykorzystaniu dotyku o różnej sile. W efekcie dochodzi do ogólnego rozluźnienia ciała, poprawy samopoczucia i zmniejszenia dolegliwości bólowych. Masaż leczniczy szczególnie rekomendowany jest przy bólach kręgosłupa oraz przy zwiększonym napięciu mięśniowym, który wynika z nadmiernego stresu, nieprawidłowo przyjętej postawy oraz siedzącego tryby życia czy braku aktywności fizycznej. Masaż leczniczy wykorzystuje techniki masażu klasycznego, jednak wyróżnia się dostosowaniem technik do Twoich indywidualnych potrzeb. Szczególnie skupia się na miejscach, które powodują ból i dyskomfort. Na skutek masażu następuje poprawa miejscowego krążenia danej okolicy ciała, dochodzi do rozluźnienia tkanek i lepszego ich odżywienia, co powoduje przyspieszenie procesów leczenia. Czas trwania masażu 45-60 minut. Masaż wykonuje fizjoterapeuta-masażysta.

110 zł – masaż częściowy
160 zł – masaż całościowy

Masaż aromaterapeutyczny to masaż relaksacyjny z wykorzystaniem olejków eterycznych. Jest to połączenie mocy dotyku z właściwościami olejku, który jest indywidualnie dobierany do potrzeb Pacjenta. Olejki eteryczne działają zarówno na zmysł powonienia działając odprężająco jak i również skutecznie radzą sobie z takimi dolegliwościami jak stres, bóle mięśni oraz uczucie napięcia. Masaż aromaterapeutyczny pozwoli Ci się zrelaksować i rozluźnić. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny dlatego masaż rekomendowany jest dla wszystkich bez względu na wiek i płeć. Przykładowe zastosowanie olejków eterycznych:
• Skaleczenia, zadrapania, problemy skórne, trądzik – drzewo herbaciane, cytrynowy, eukaliptusowy, lawendowy
• Kaszel, duszności, nudności, mdłości – mięta pieprzowa, lawenda, rozmaryn, majeranek
• Bóle głowy, napięcie nerwowe, stres – rumianek, drzewo cedrowe, melisa, drzewo sandałowe
• Bezsenność, depresja – mandarynkowy, cedrowy, drzewo różane, lawenda, jaśminowy, pomarańczowy
• Potliwość – bergamotowy, cyprysowy, drzewo herbaciane,
• Obrzęki, cellulit – cyprysowy, imbirowy, cedrowy, mięta pieprzowa

120 zł – masaż częściowy
190 zł – masaż całościowy