DrzazgaClinic, ul. Racławicka 20A, 41-506 Chorzów, woj. śląskie

MENU

Kobieta, zabieg botoks na twarz

Czas zabiegu:

ok. 15 min.

Znieczulenie:

TAK

Rekomendowana ilość zabiegów:

Powtarzać co pół roku

Film:

Zobacz zabieg

Toksyna botulinowa

Zabieg wykonany z użyciem toksyny botulinowej, popularnie zwanej botoksem, to jedna z najskuteczniejszych metod wygładzenia zmarszczek mimicznych. Mechanizm działania toksyny jest dobrze znany. Z zabiegów z jej zastosowaniem korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni.  Toksyna botulinowa typu A, która wytwarzana jest przez bakterie Clostridium botulinum, rozluźnia mięśnie, do których została podana. Sprawia, że zmarszczki są bardziej wygładzone, a efekt widoczny jest przez ok. 4-6 miesięcy. Potem warto powtórzyć zabieg.

Preparat ten jest wskazany do czasowej poprawy wyglądu umiarkowanych lub silnych zmarszczek w górnej części twarzy – m.in. pionowej zmarszczki między brwiami, zmarszczek poziomych czoła, czy tzw. kurzych łapek.

Użycie w medycynie estetycznej toksyny botulinowej typu A, to obecnie najskuteczniejsza metoda niechirurgicznego wygładzania już istniejących zmarszczek mimicznych. W tym celu stosowana jest u dojrzałych pacjentów. Jeśli zmarszczki są bardzo głębokie, warto dodatkowo zastosować wypełnienie kwasem hialuronowym.

Toksynę botulinową można także stosować u osób młodych,  zabiegi takie mają  przede wszystkim działać przeciwzmarszczkowo.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa krótko, bo  ok. 15 min. Preparat z oczyszczoną neurotoksyną, czyli innymi słowy, toksyną botulinową typu A wstrzykiwany jest przez lekarza w określone miejsca twarzy, dzięki czemu uzyskiwany jest kontrolowany paraliż mięśni. Zmarszczki ulegają spłyceniu.

Zabieg nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jego zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć. Toksyna wstrzykiwana jest za pomocą bardzo cienkiej igły z jednorazowej strzykawki. Wstrzykiwanie nie boli, nie wymaga znieczulenia, ale ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu widoczne są bardzo szybko,  już po 7-10 dniach. To, jak długo się utrzymają, średnio 4-6 miesięcy, zależy od cech organizmu. Im więcej zabiegów, tym naturalnie lepszy efekt, ale wygładzenie zmarszczek jest widoczne już po pierwszym wstrzyknięciu.

Dobre efekty osiąga się tez przy likwidacji zmarszczek na dolnej powiece, wokół ust czy na brodzie.

Efekty:

 • Zmarszczki ulegają wygładzeniu,
 • Redukcja kurzych łapek,
 • Bardziej promienna i wypoczęta twarz,
 • Zlikwidowanie opadających kącików ust,
 • Poprawa wyrazu twarzy

Postępowanie po zabiegu

W ciągu pół godziny do godziny po zabiegu należy ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach nakłuć, zaś do 4 godzin po zabiegu nie pochylać głowy do dołu.

W dniu zabiegu nie można też spożywać alkoholu i korzystać z sauny bądź się opalać. W najbliższych dniach po zabiegu nie powinno się też masować miejsc, w które wstrzyknięty został preparat.

Kobieta, zabieg botoks na twarz

Przeciwwskazania

 • nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą,
 • infekcje w miejscach wstrzyknięć,
 • miastenia rzekomoporaźna,

 

 •  zespół Eaton Lamberta,
 • stwardnienie zanikowe boczne,
 • ciąża i okres laktacji oraz stosowanie antybiotyków zwłaszcza aminoglikozydów, aminochinolonów, tetracyklin.

Cennik*

od 550 zł - zmarszczki poprzeczne czoła
od 550 zł - lwia zmarszczka
od 550 zł - zmarszczki okolica oczu, tzw. kurze łapki
od 1000 zł - dwa obszary
od 1350 zł - trzy obszary

* Ceny zabiegu uzależnione są od rodzaju i ilości zużytego preparatu

Zapytaj o szczegóły


Administratorem Danych jest BetaMed S.A. z siedzibą przy ul. Racławickiej 20A, 41-506 Chorzów. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 Ustawy, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwość ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Więcej szczegółów dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności

Darmowa konsultacja Pop Up - Zapisz się